Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 mar 2015, o 14:27

Nie więcej niż godzinę temu przejeżdżałem przez skrzyżowanie Górnośląskiej z Serbinowską i faktycznie zaobserwowałem to, o czym pisał kaczor. Ja jechałem z dołu, elegancko ruszyłem na zielonym jak wszyscy jadący z centrum do góry, ale niestety kierujący się w dół musieli w tym czasie czekać. To jest gruba afera z tym skrzyżowaniem. Dzisiaj jeszcze pół biedy, ale jutro, jak wszyscy będą jechać do pracy znowu będzie nieciekawie.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 1 mar 2015, o 14:55

Przemku ten cały system to bajzel.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: klocek » 1 mar 2015, o 17:34

Zgodnie ze słowami Pana Gałki - jeszcze tydzień a potem wszystko będzie chodzić jak w zegarku.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 mar 2015, o 12:03

Falowanie trwa
"Ponadto prawdopodobnie na odcinku Wojska Polskiego od Ronda Westerplatte w kierunku obwodnicy nie będziemy na sztywno trzymać w koordynacji wszystkich skrzyżowań. Usuniemy z niej skrzyżowanie: pierwszy wjazd na osiedle Dobrzec, a zostawimy pozostałe cztery skrzyżowania, czyli ze Skłodowskiej - Curie, wyjazd z Tesco, wyjazd z Makro, skrzyżowanie z obwodnicą. To powinno też skrócić czas oczekiwania na wyjeździe z ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Chcę serdecznie przeprosić za te niedogodności. Proszę jeszcze o wyrozumiałość i cierpliwość".
powiedział Radiu Centrum Krzysztof Gałka, dyrektor kaliskiego Zarządu Dróg Miejskich.
http://www.rc.fm/polityczne/na-fali-cd.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No to powoli pozbywamy się tej super inteligencji. Najlepszy interes zrobiła firma wykonywująca modernizacje zgarniając Unijne dotacje.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 2 mar 2015, o 12:35

Nie rozumiem co to znaczy "Usuniemy z niej skrzyżowanie: pierwszy wjazd na osiedle Dobrzec" czyli skrzyżowanie przy ryneczku nie będzie objęte tym systemem? czy w ogolę sygnalizacje zlikwidują ? o co chodzi ze to usuną

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 2 mar 2015, o 12:44

Mrc86 pisze:Nie rozumiem co to znaczy "Usuniemy z niej skrzyżowanie: pierwszy wjazd na osiedle Dobrzec" czyli skrzyżowanie przy ryneczku nie będzie objęte tym systemem? czy w ogolę sygnalizacje zlikwidują ? o co chodzi ze to usuną
Ciężko powiedzieć, interpretując można doszukać się jednej logiki - usuniemy czyli będzie fala prócz tego skrzyżowania (przy ryneczku), które zapewni lepszy przepływ - zapewne w czasie mniejszego ruchu, dla pojedynczych aut będzie włączało się od razu z zachowaniem przysłowiowej fali bo skoro mało jest[ aut to przejedzie bez problemu tak czy owak :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 mar 2015, o 14:08

Dobry sposób na rozwiązanie problemów z systemem, wywalić jedno skrzyżowanie z tego krwiobiegu i po sprawie. :D

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: klocek » 2 mar 2015, o 21:11

Po prostu usuwają skrzyżowanie z "inteligentnego" systemu. Sygnalizacja będzie działać na starych zasadach.
I potem kolejne, i kolejne, i kolejne....
No i "inteligentny" pójdzie w las. A jedynie co po nim zostanie to kasa z mandatów z kamer :D

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 2 mar 2015, o 22:59

Przeciez jak jedno usuna to wszystko ch* strzeli i tyle będzie z zielonej fali.... eee juz cos kombinuja nie moga sobie dac rady z takim skrzyżowaniem? masakra :D

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 mar 2015, o 23:13

W sumie skoro ten system ma cały czas działać tak jak obecnie, to pewnie wielu ucieszyłby fakt powrotu do "normalnej", starej, przewidywalnej sygnalizacji. :D

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 3 mar 2015, o 14:33

Jak to ? to ten system bedzie dzialal jak teraz ? myslalem ze to jakis testowy okres .... ze po zaktualizowaniu wszytkiego bedzie działało to sprawnie ....

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 mar 2015, o 14:53

Mrc86 pisze:Jak to ? to ten system bedzie dzialal jak teraz ? myslalem ze to jakis testowy okres .... ze po zaktualizowaniu wszytkiego bedzie działało to sprawnie ....
Spokojnie, docelowo ma działać poprawnie, nie tak jak teraz. Tylko się śmieję, bo co chwile zapowiadają kolejne nowe terminy właściwego uruchomienia systemu, a może właśnie tak to ma działać :D

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 3 mar 2015, o 16:09

Info – tablice nad jezdnią prawie gotowe ZDJĘCIA
Obrazek

Na dwóch drogach dojazdowych do Kalisza pojawiły się już elektroniczne tablice informacyjne. Na razie odczytamy z nich tylko tyle, że trwają testy systemu. Docelowo wyświetlacze nad jezdnią mają pokazywać, gdzie są korki, gdzie remonty, czy doszło do jakiegoś wypadku i jakimi trasami wyznaczono objazdy. System zostanie uruchomiony jeszcze w marcu.

http://www.faktykaliskie.pl/info-tablic ... we-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: holek » 3 mar 2015, o 22:17

Pytanie mam, takie na szybko :)
Czy system rejestracji kierowców na czerwonym świetle już działa? Tzn. czy wystawiane są mandaty? Słyszałem dzisiaj od 'znajomego' że dostał fotkę a czytam wszędzie że system już działa, ale rejestruje jak na razie tylko do celów statystycznych, a od kwietnia/maja ma ruszyć 'karanie' za przejazd? Pytam bo nie wiem kto tu ściemnia ;)

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 3 mar 2015, o 22:35

holek pisze:Pytanie mam, takie na szybko :)
Czy system rejestracji kierowców na czerwonym świetle już działa? Tzn. czy wystawiane są mandaty? Słyszałem dzisiaj od 'znajomego' że dostał fotkę a czytam wszędzie że system już działa, ale rejestruje jak na razie tylko do celów statystycznych, a od kwietnia/maja ma ruszyć 'karanie' za przejazd? Pytam bo nie wiem kto tu ściemnia ;)
Działać, to niby działa, ale mandaty nie są wystawiane póki co.

http://www.faktykaliskie.pl/zdm-mandaty ... he-pozniej" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 mar 2015, o 19:02

Dziś po południu na Wrocławskiej od strony od Nowych Skalmierzyc był wprowadzony na odcinku ok. 100 m ruch wahadłowy pojazdów, sterowany sygnalizacją świetlną. Trwały prace przy pierwszej bramownicy i chyba mocowano w jezdni elementy wagi gdyż były widoczne ślady nacinania asfaltu.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 9 mar 2015, o 19:54

klocek pisze:Zgodnie ze słowami Pana Gałki - jeszcze tydzień a potem wszystko będzie chodzić jak w zegarku.
To ja mam chyba inny zegarek :lol:

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 9 mar 2015, o 21:20

Cristof pisze:Dziś po południu na Wrocławskiej od strony od Nowych Skalmierzyc był wprowadzony na odcinku ok. 100 m ruch wahadłowy pojazdów, sterowany sygnalizacją świetlną. Trwały prace przy pierwszej bramownicy i chyba mocowano w jezdni elementy wagi gdyż były widoczne ślady nacinania asfaltu.
Wczoraj był też przy węźle Castorama -zajęty był pas wlotowy do miasta z Ostrowa i przeprowadzony estakadą (zastępczo) :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 14 mar 2015, o 17:41

Coś temat ucichł, a po mieście jeździ się fatalnie - tak źle jeszcze nigdy nie było. ZERO poprawy, na wiekszosci (jesli nie na wszystkich) skrzyzowan jedni jada, a z przeciwka stoją. CZERWONA FALA na porządku dziennym.

Jaka jest szansa na zmianę szefa drogowców? Dlaczego prezydent nic z tym nie robi?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 mar 2015, o 22:11

Odnoszę wrażenie że przy małym ruchu jako tako to jeszcze działa ale gdy wzrasta ilość samochodów "program" głupieje.
Np. jadąc od Castoramy czasami jest zielona fala a czasami stopuje skrzyżowanie przed rondem (wlot z Sawickiej)
Niżej WP jest lepiej bo na szczęście działa zielona fala na odcinku Poznańska-Majkowska.Tyle że ona działała bez wydanych pieniędzy na integrację :D

Nadal są jednak sytuacje że jedna "nitka" stoi a druga jedzie.

ODPOWIEDZ