Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 25 lut 2007, o 22:27

Obrazek

No to zobaczymy co z tego wyniknie , to jeszcze nie wiadomo czy ta inwestycja w tym roku sie zacznie , jezeli te terny nie należa do Tęczy 8) :roll:
Andrzej

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 8 mar 2007, o 22:41

Jedno jest pewne, że prędzej czy póżniej coś tam muszą zrobić, bo Tęcza zaczyna się powoli sypać.Dosłownie.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 9 mar 2007, o 09:12

UWAGA : moj post z dnia 18.04.06

Racja zawsze jest po słusznej stronie...
LOL !! młody chyba sam nie wiesz co piszesz:) jak uraczysz to CH za dwa lata to bedzie najwiekszy cud swiata ! pozatym sąsiadujący obok kupcy prędzej wysadzą ratusz w powietrze niż pozwolą na obecność takiej Galeri obok siebie i na odwrót zreszta też...

i odpowiedż
Michał nie wiem do kogo to było ale podejrzewam że podobnie mówiłeś / myslałeś że nie będzie Galerii Kalisz (i mimo że jest to pseudo Galeria to jednak jest, coś tam powstało... byle co ale jednak)... myśle że tak samo sceptycznie podchodziłeś np. do budowy innych obiektów w Kaliszu...
może myślałeś że nie bedzie Hali na Dobrzecu, że szybko nie wybudują Bursztynowej czy Stanczukowskiego?

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

?

Nieprzeczytany post autor: ww » 9 mar 2007, o 18:13

Tylko dlaczego w tym mieście nie ma architekta miejskiego?
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Re: ?

Nieprzeczytany post autor: imigas » 14 mar 2007, o 12:38

ww pisze:Tylko dlaczego w tym mieście nie ma architekta miejskiego?
Też sobie zadaje to pytanie :?

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 14 mar 2007, o 13:20

Pierwsza i podstawowa rzecz, którą powinien określić architekt miejski (gdyby był), to wysokość (w metrach!) zabudowy pierzei Nowego Rynku. Bo Nowy Rynek już wygląda paskudnie, a obawiam się, że będzie wyglądać jeszcze paskudniej.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 21 mar 2007, o 22:38

Nowy Stary Browar ma 130 tys. m kw. przestrzeni . Obiekt robi wrazenie bylem tam w poniedzialek , dla mnie budowla jest super. 8) :roll: To największa inwestycja, jaka w ostatnich latach powstała w Poznaniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe jak będzie wyglądać kaliska galeria Tęcza w środku :roll: :?:
Andrzej

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 21 mar 2007, o 22:57

Z pewnoscia nie tak jak SB ;)

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 22 mar 2007, o 10:54

Nowe skrzydło SB nie jest największą poznańską inwestycją ostatnich lat, ale z pewnością bardzo udaną. Tym bardziej, że efektywnie (i efektownie) zminia oblicze brzydkiej dotąd dzielnicy (podobnie jak gmach WSA i wieżowce przy pl. Andersa).

Przy okazji: w Poznaniu cały czas prowadzi się ożywioną dyskusję nad stanem współczesniej architektury i urbanistyki, dyskusję, której w Kaliszu nie można za diabła uświadczyć (co skutkuje powstawaniem "guścikowych" poczt itp.).

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 4 kwie 2007, o 18:37

Rzeczywi?cie poznańskie galerie s? piękne.Ale w Kaliszu też mog? takie być.Wystarczy troche chęci i tyle :lol: co do Tęczy to jest to dobry pomysł ale pewnie jak zwykle zabraknie wykonania godnego uwagi.... :(

[ Dodano: Sro, 04.04.2007, 20:01 ]
natomiast co do budynku teczy to zdecydowanie powinien zostac jak najpredzej zburzony. porownuj?c Kalisz z Toruniem czy Tarnowem rzeczywiscie wypadamy slabo, choc moim zdaniem nasze miasto zasluguje na cos lepszego niz 30 sklepów w jednej linii :? :? w koncu na 300-tysieczna aglomeracje jaka tworzymy razem z Ostrowem nalezy nam sie cos od zycia???Co o tym my?licie, drodzy przyjaciele? :D

[ Dodano: Czw, 05.04.2007, 13:19 ]
Popatrzcie na slupsk.miasto mniejsze od kalisza o jakies 20 tysiecy mieszkancow.a ma juz 2 galerie, w tym buduja sie dwie nowe!(jedna z nich buduje dobrze nam znany Polimeni)mimo tego ze z tych galerii korzysta jeszcze koszalin to Kalisz powinien miec juz 3 piekne, duze centra handlowe, a poprzestalismy na jednej, w dodatku blaszanej :x :shock: hanba , panie prezydencie!
*All Rights Reserved*

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 18 kwie 2007, o 09:07

Co z galerią?

Przez ostatnie miesiące ucichł temat budowy galerii w miejscu Tęczy przy Nowym Rynku. Czytelnicy pytają, dlaczego? - Wszystko idzie zgodnie z planem uspokaja Piotr Zasuń, wiceprezes PSS SPOŁEM


Problem wywołała m.in kwestia parkingu, który według pierwotnej wersji miał zajmować dwie kondygnacje pod ziemią. - Okazało się że nie jest to możliwe, dlatego trzeba było zmienić projekt. Według aktualnego jeden parking będzie znajdował się pod galerią, natomiast drugi na dachu budynku.

Jeśli teraz wszystko pójdzie zgodnie, z planem inwestycja powinna ruszyć jeszcze latem br.

Inwestorem jest deweloperska firma EF Rank Progress.

przy Nowym Rynku powstanie obiekt handlowo-rozrywkowy o powierzchni ponad 25 tys mkw.

Umiejscowi się tam kilkadziesiąt firm - zarówno dla przeciętnego jak i ekskluzywnego klienta.
W planach są ponadto: plac zabaw dla dzieci, kawiarenka internetowa, kawiarnia, punkty gastronomiczne, kino i kręgielnia.

Budowa centrum handlowego prowadzona będzie dwuetapowo: rozpocznie się przy sukiennicach. Dotychczasowy obiekt handlowy zostanie zburzony.

SFK

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 18 kwie 2007, o 14:35

Jaassne....Mieli zacząć budowę już w marcu....Ja coś nie widze tej budowy w tym roku...Może dopiero w 2008....

[ Dodano: Sro, 18.04.2007, 13:42 ]
szczerze to pomysl na dwa parkingi to znowu beznadziejne rozwiazanie, podobnie jak z Galerią Kalisz i GK2....:( Jak juz coś chcą zrobić, to niech to przynajmniej zrobią porządnie!
*All Rights Reserved*

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 18 kwie 2007, o 22:31

Ostatnią rzeczą, jaką w Kaliszu zrobiono porządnie, to był teatr, a i to nie do końca, bo zaraz po otwarciu okazał się za mały...
Czasami odnoszę to paskudne wrażenie, że my się już nigdy z tego prowincjonalnego doła, w który wpadliśmy w 1914, nie wydostaniemy. :(
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 19 kwie 2007, o 11:17

a może niech rozpieprzą ten śmietnik przed Tęczą i zrobią parking pod Nowym Rynkiem...

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 19 kwie 2007, o 12:51

Ale przecież ich pomysł jest beznadziejny. Parking wg mnie powinien być zrobiony na wzór chociażby GD we Wrocławiu, tzn jeden nad drugim. Skoro nie mogą zrobić obu parkingów pod ziemią to powinni zrobić oba nad galerią. Nie wyobrażam sobie tego, że wjeżdżam na dolny parking, okazuje się, że nie ma miejsca po czym zmuszony jestem wyjechać z galerii żeby dostać się na sam dach (chyba, że przewidują zrobienie "ślimaka" z podziemnego parkingu na sam dach?... )
© Tomek

Imaster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2006, o 20:55

Nieprzeczytany post autor: Imaster » 19 kwie 2007, o 14:36

a nie mówią czemu nie można wykopać takiego fundamentu by mogły być 2 poziomy parkingu podziemnego ??

Mam też nadzieję, że z czasem otwarcia Galerii Noworyńskiej zniknie ten `jarmark europa` z centrum miasta. A NR stanie się miejscem spotkań i zdarzeń kulturalnych. Zniknie konieczność blokowania ruchu na Pl. Bogusławskiego czy organizowania imprez na Szałe.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 19 kwie 2007, o 16:05

Żeby tak się stało, najpierw musiałby zniknąć obecny Zarząd Miasta, który kieruje Kaliszem w sposób adekwatny do sposobu prowadzenia handlu na NR. :roll:
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 19 kwie 2007, o 19:11

Szczerze, mam wątpliwości co do tej firmy EF Rank Progress. Wystarczy zajrzeć na google żeby znależć parę nieciekawych informacji:
http://www.bialystokonline.pl/artykul.php?ida=12800

Jak wiadomo firma ta wybudowała Galerię Piastów w Legnicy, która w moim mniemaniu szczytem architektury niestety nie jest..
Zdjęcia można obejrzeć tu:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 77&page=10
Mnie osobiście jej wygląd się nie spodobał no ale... kwestia gustu. Tym bardziej, że wielu ludzi skarży się na ciasnotę panującą w środku, brak ławeczek do odpoczęcia między zakupami, czy nieciekawe wykończenie wnętrz. Kto wie, GP ma 12 tyś. mkw. (w chwili obecnej bodajże dobudowują kolejną część), Galeria Tęcza ma mieć 25 tyś. mkw. Być może autorzy wyciągneli wnioski z poprzednich swych projektów i w Kaliszu powstanie naprawdę coś fajnego. Oby...

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 19 kwie 2007, o 19:49

Zgadza się galeria w Legnicy jest tragiczna,zarówno na zewnatrz i na w wewnatrz, przypuszczam że nasza nie odbiegała by zbytnio od tej legnickiej. Mam nadzieje ze terenem zainteresuje się jakiś inny inwestor

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 19 kwie 2007, o 20:41

parking na dachu? zaszpeci tylko galerie

ODPOWIEDZ