Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
KJD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2 lut 2017, o 14:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: KJD » 27 kwie 2017, o 10:13

A jakie sie dodatkowe opłaty w bankach? bo mnie jeszcze nic nie naliczyli.

nicolas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 10:27

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: nicolas » 27 kwie 2017, o 10:49

Sprawdź w umowie z bankiem, musi być wzmianka na ten temat.

grazKAL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 16:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: grazKAL » 27 kwie 2017, o 11:16

witam wszystkich sąsiadow .....czy jest ktos na forum z segmentu 3 ? My wg.Aktu mamy termin odbioru na koniec maja i jak na razie zadnego pisma odnosnie zmiany terminu oddania kluczy nie dostalismy....Z tego co dzis wyczytałam kazdy termin inny podany przez developera niz ten w Akcie powinien byc podpisany Aneksem a tu cisza. a z tego co obserwuje opoźnienie bedzie i to na pewno.Zastanaiam sie jak dlugo beda nas zwodzic .....czekalam rok na fachowców do remontu mieszkania i teraz przez te opoźnienia nie mamy nikogo kto by mial wolny jakikolwiek termin w tym roku i zostalismy z palcem w D..........Jak tak mozna ludzi zwodzic?

Storczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2016, o 12:00

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Storczyk » 27 kwie 2017, o 13:59

Niestety tak jest jak firma budowlana bierze sie za trzy zlecenia jednoczesnie... Szkoda ze wczesniej nie bylo zadnych opini w necie na temat tej firmy

Basia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 5 sty 2017, o 12:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Basia » 27 kwie 2017, o 15:03

Nam powiedziano że segment 3 będzie skończony do końca czerwca a klucze do końca lipca maja być więc zapowiada się ciekawie, a jeszcze Msc temu kierownik budowy zapewniał nas ze opóźnień w segmencie 3 nie będzie a nawet wyrobia się wcześniej

Basia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 5 sty 2017, o 12:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Basia » 27 kwie 2017, o 15:04

Aha pamiętajcie pisząc o różnych działaniach w tej sprawie że to forum przeglądają też osoby z biura

KJD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2 lut 2017, o 14:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: KJD » 27 kwie 2017, o 15:08

A skąd wiecie, ze segment III nie bedzie skończony do konca czerwca? Czy znowu, to jest gdybanie!!

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 27 kwie 2017, o 15:59

KJD pisze:Odebrałam wczoraj pismo z terminem odbioru od 08-go czerwca ( POŹNO) też nie jestem zadowolona z tego faktu, ale pamiętam sytuację kiedy miałam już z męzem podpisana umowę i załatwiałam kredyt i okazało sie ze nie mamy wystarczającej zdolnosci mimo, ze wcześniej doradcy nas zapewniali, ze dostaniemy kredyt. Wówczas Deweloper nie naliczył nam zadnych odsetek z tytułu niewywiązania sie z terminu wypłaty pieniędzy za mieszkanie i przystąpiliśmy do procedury kredytowej od nowa z rodzicami i trwało to okolo 7 tygodniu. Ostatecznie Developer otrzymał pieniądze dużo po terminie i nie naliczył nam zadnych odsetek. Na tak dużej budowie, to nie jest jakaś duza rozbieżnosc czasowa...nie bądźmy aż tacy roszczeniowi, co nie zmienia faktu, ze wolałabym odebrac klucze wcześniej niż w czerwcu.
Tylko że niektórym zależy bardzo na czasie. Raty kredytu, do tego opłaty za wynajem obecnego mieszkania+ czynsz i media, każdy miesiąc jest dla mnie ważny. Dla 4 segmentu w umowie notarialnej zapisane mam, że odbiór kluczy nastąpi do końca sierpnia. Biorą pod uwagę obecne opóźnienia i później wykończenie mieszkania to pewno przed nowym rokiem nie wprowadzę się ...
mario17 pisze:Dobrze, tylko, że taka jest Twoja sytuacja. My np z powodu ich opóźnienia będziemy mieli naliczaną marżę w banku, ponieważ akt notarialny mamy dostarczyć do 10.05.2017. Więc dlaczego mam być wyrozumiała, skoro będę płacić za ich niekompetencję i nawet nie poznałam powodu tak odległego terminu odebrania mieszkania.
To zależy od banku, ja np teraz płacę dodatkową marżę za kredyt aż momentu kiedy nie podpiszę ostatecznego aktu notarialnego.

I niestety opóźnienia zaczęły wraz z momentem zaczęcia budowy centrum handlowego Kalinka...

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 27 kwie 2017, o 16:19

Piob pisze:
mario17 pisze:Dobrze, tylko, że taka jest Twoja sytuacja. My np z powodu ich opóźnienia będziemy mieli naliczaną marżę w banku, ponieważ akt notarialny mamy dostarczyć do 10.05.2017. Więc dlaczego mam być wyrozumiała, skoro będę płacić za ich niekompetencję i nawet nie poznałam powodu tak odległego terminu odebrania mieszkania.
To zależy od banku, ja np teraz płacę dodatkową marżę za kredyt aż momentu kiedy nie podpiszę ostatecznego aktu notarialnego.
Może nie do końca się rozumiemy. Na daną chwilę my również mamy dodatkową marżę, która jest naliczana przed okazaniem aktu notarialnego. Lecz bank cały czas ma na uwadze umowę deweloperską w której są pierwotne terminy. Z racji nie sporządzenia przez dewelopera aneksu do umowy po zmianie terminu, bank nie wie oficjalnie o opóźnieniach i oficjalny termin okazania aktu notarialnego mamy do 10.05.2017. Jeżeli do tego czasu nie dostarczymy żadnego aneksu do umowy to zostanie nam naliczana kolejna dodatkowa marża za nieokazanie aktu notarialnego.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 27 kwie 2017, o 16:30

Wkejam pismo,które przyszło dzisiaj od dewelopera- wygląda na to,że wszyscy mieszańcy segmentu 3 dostali takie samo.
O żadnym aneksie nie ma informacji. Myślę,że 1-2 mce opóźnienia jest do zaakceptowania-widać,że nadganiają prace po zimie natomiast o papierologię musimy zadbać chociażby ze względu na banki.


Obrazek

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 27 kwie 2017, o 16:32

grazKAL pisze:witam wszystkich sąsiadow .....czy jest ktos na forum z segmentu 3 ? My wg.Aktu mamy termin odbioru na koniec maja i jak na razie zadnego pisma odnosnie zmiany terminu oddania kluczy nie dostalismy....Z tego co dzis wyczytałam kazdy termin inny podany przez developera niz ten w Akcie powinien byc podpisany Aneksem a tu cisza. a z tego co obserwuje opoźnienie bedzie i to na pewno.Zastanaiam sie jak dlugo beda nas zwodzic .....czekalam rok na fachowców do remontu mieszkania i teraz przez te opoźnienia nie mamy nikogo kto by mial wolny jakikolwiek termin w tym roku i zostalismy z palcem w D..........Jak tak mozna ludzi zwodzic?
właśnie wkleiłam pismo,które przyszło od dewelopera-pewnie do Was doszło w tym samym czasie :)

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 27 kwie 2017, o 16:39

edwardos pisze:Moim zdaniem nie można traktować tego jako całość. Każdy ma indywidualną umowę deweloperską. W każdej jest podany termin + zastrzeżenia o możliwości przedłużenia się prac. Podejrzewam że wszystkie umowy są tak samo skonstruowane, tylko co do segmentów zmienia się data. 8)
Twoja data o ile dobrze pamiętam na koniec maja jeszcze się nie zmieniła - a nawet jak się zmieni raz to mogą brać pod uwagę te złe warunki na które się zgodziliście że nie będzie względem tego żadnych roszczeń.

Natomiast te umowy gdzie data raz się zmieniła ze wględu na złe warunki a później od momentu gdzie deweloper poinformował o zmianie terminu i wyznaczył nową datę była pogoda dobra i prace trwały - więc ten drugi termin był źle podany. Tutaj można już z deweloperem ponegocjować ze względu na to że 2 opóźnienie nie wynika ze złych warunków tylko z ich winy. (źle oszacowany termin oddania - chyba dobrze wiedzieli ile roboty są z tyłu)
Kwestia jeszcze czy w całości aktu nie ma innych zapisów które by broniły dewelopera.
Bo na nastepnej stronie może być np zapis że ( tak często się stosuje) Deweloper zastrzega sobie np 3-4 miesiące od tego terminu przez które nie ma możliwości naliczania żadnych kar. :roll:

Te osoby co mają problemy np w banku powinni udać się do biura dewelopera i nakreślić sytuacje - jak deweloper poczuwa się do odpowiedzialności w kwestii tego że nie wywiązuje się z umowy i przez to macie problemy.
dziękuję za odpowiedź :)

Basia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 5 sty 2017, o 12:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Basia » 27 kwie 2017, o 17:01

Taka informacje dostaliśmy z biura a dziś przyszło pismo od developera i ten termin się potwierdza

Ewa63
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 18:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Ewa63 » 27 kwie 2017, o 18:23

Witam,
Jestem z 3 segmentu, również dostaliśmy dzisiaj pismo o przesunięciu do końca czerwca

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 27 kwie 2017, o 18:25

Witam sąsiadki :)

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 27 kwie 2017, o 19:03

To pismo informujące kiedy zakończy się etap budowy, odebranie kluczy 1-1,5 miesiąca później czyli pewno połowa Lipca albo Sierpień

KJD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2 lut 2017, o 14:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: KJD » 28 kwie 2017, o 08:12

I dzisiaj pogoda znowu nam nie pomaga...

anne00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 maja 2016, o 16:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: anne00 » 28 kwie 2017, o 10:30

Muszę przyznać ,że ta pogoda w ostatnim czasie też mnie wkurza. Mieszkanie jeszcze nie otynkowane ( 2 seg.) Powiedzmy ,że skończą w połowie maja (wariant optymistyczny), a gdzie tu czas na wysychanie? Kiedy będzie można położyć płytki,panele ? Nie ma słońca , jest wilgotno, masakra....

Basia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 5 sty 2017, o 12:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Basia » 28 kwie 2017, o 13:50

Ania R który masz nr mieszkania jeśli można spytać? Dostalismy identyczne pismo jak wy więc chyba jesteśmy bliskimi sąsiadami

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 28 kwie 2017, o 14:23

Basia pisze:Ania R który masz nr mieszkania jeśli można spytać? Dostalismy identyczne pismo jak wy więc chyba jesteśmy bliskimi sąsiadami
Do wszystkich mieszkańców danego rzędu jest jednocześnie wysyłane identyczne pismo.

ODPOWIEDZ