Kamienice Calisia - Sovo Development (ex. Teknia)

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 21 sty 2024, o 00:57

kompletnie nudne jak dla mnie

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: Michał » 21 sty 2024, o 21:16

Już widzę jak ludzie lecą kupić mieszkania przy tej autostradzie. Tam nie będzie minuty spokoju. Żadnego otarcia okna, żadnego spokojnego odgłosu zza okna. Wiem, bo mieszkałem przy przelotowej ulicy. Tragedia i dramat dzien w dzień. Gdyby chociaż miasto mialo w planach zwężenie tej autostrady, nasadzenie drzew i przywrócenia tego fragmentu ludziom, to jeszcze bym miał jakieś nadzieję...

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 21 sty 2024, o 21:18

Ja mieszkam już prawie 40 lat przy Al. Wojska Polskiego i nie narzekam. Kwestia przyzwyczajenia. To jest miasto, a nie wieś.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: filip » 21 sty 2024, o 22:09

rym-ek pisze:
21 sty 2024, o 21:18
Ja mieszkam już prawie 40 lat przy Al. Wojska Polskiego i nie narzekam. Kwestia przyzwyczajenia. To jest miasto, a nie wieś.
Taka logika doprowadziła nas do rozlewających się miast. Miasto nie może być ciche, spokojne i przyjazne. Musi być hałas samochodów (albo o zgrozo motorów w nocy), smród spalin i najważniejsze - szklana pała, wskaźnik rozwoju i rosnącego PKB. W miastach nie może żyć się za dobrze!

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 22 sty 2024, o 00:43

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi Filip. Jestem zadowolony z lokalizacji, w której mieszkam. Jest tu wystarczająca ilość zieleni i wszystko mam pod ręką. Zawsze mogło by być lepiej, ale potrafię docenić to co mam, a nie tylko na wszystko narzekać. To jest moje subiektywne odczucie. Mam chyba prawo się wypowiedzieć jako mieszkaniec tej ulicy ?
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: filip » 22 sty 2024, o 07:25

To nie jest post o tym co tobie albo mi przeszkadza, a większości ludzi. Większość ludzi nie chce mieszkać przy hałaśliwej drodze ze smrodem spalin. No i nie ma nic w tym zaskakującego, bo nie jest to zbyt przyjemne, a może mieć też wyraźne konsekwencje zdrowotne.

PS. Z twojego opisu wynika to, że mieszkasz w części AWP, która nie przylega do niej bezpośrednio oknami. To nie jest to samo, choć bliskość drogi też może być lekko odczuwalna.

Maciek62
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 15 sty 2018, o 17:55

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: Maciek62 » 22 sty 2024, o 13:29

Choć, jak wczesniej pisałem bryła architektoniczna mi sie podoba, to jednak nie chciałbym mieszkać w tym miejscu - w szczególności okna w pierzei AWP. Jeszcze gdyby tam były biura to do przyjęcia Pracownik siedzi tam parę godzin, klient wpada na chwilę, ale mieszkać 24/7 zdecydowanie nie. Tym bardziej że aktualnie jest w Kaliszu kilka innych lokalizacji nowobudowanych obiektów. Jest w czym wybierać.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 22 sty 2024, o 13:59

Odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórzy robią z Wojska Polskiego jakąś autostradę z Bangkoku przynajmniej.

Na lokalnym podwórku, choćby Częstochowska jest znacznie bardziej uczęszczaną ulicą i jakoś ludzie przy niej mieszkają. Baaa nawet w domkach jednorodzinnych.

Dodatkowo podejrzewam, że nie zdajecie sobie sprawy, ale w takiej Warszawie, Łodzi, Krakowie i kilkudziesięciu innych miastach, są znacznie szersze i głośniejsze ulice (nawet z tramwajami) i jakoś ludzie tam mieszkają. Nawet budują się liczne inwestycje i każda znajduje swojego właściciela.

Mnie ta inwestycje mega cieszy bo jednak miasto (w tym fragmencie) zacznie wyglądać jak miasto.

Swoją drogą, tak realnie, co byście widzieli jeśli chodzi o zabudowę choćby ulicy Wojska Polskiego?
Nie pamiętacie już, że dla tego terenu były plany na lokalizacje Kauflanda? Chcemy zabudowywać główne ulice blaszakami? Ich chyba już zbyt dużo u nas.

Pisząc o biurach/biurowcach- pewnie, fajnie, tylko dla kogo? U nas takie inwestycje są deficytowe (przynajmniej na razie) więc nie podejrzewam aby w Kaliszu ktoś chciał budować aż tyle biur.
Więc jeśli nie mieszkaniówka (choć i tak nie kupicie tam mieszkań) to co byście tam zbudowali żeby było również z korzyścią dla miasta?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 22 sty 2024, o 15:17

jasiek20 pisze:
22 sty 2024, o 13:59
Odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórzy robią z Wojska Polskiego jakąś autostradę z Bangkoku przynajmniej.
Na lokalnym podwórku, choćby Częstochowska jest znacznie bardziej uczęszczaną ulicą i jakoś ludzie przy niej mieszkają. Baaa nawet w domkach jednorodzinnych.
Dodatkowo podejrzewam, że nie zdajecie sobie sprawy, ale w takiej Warszawie, Łodzi, Krakowie i kilkudziesięciu innych miastach, są znacznie szersze i głośniejsze ulice (nawet z tramwajami) i jakoś ludzie tam mieszkają. Nawet budują się liczne inwestycje i każda znajduje swojego właściciela.
Osobiście nie kupiłbym mieszkania od strony Al.W.P. za ciężkie pieniądze. Tanio tam nie będzie. Jak tam funkcjonować latem bez możliwości otwarcia okna ze względu na hałas i smród z ruchliwej ulicy. Chyba że budynek będzie miał wprowadzoną klimatyzację do mieszkań.
Wiem coś o tym bo mieszkałem z rodzicami na ósmym pietrze w wieżowcu na Górnoślaskiej za biurami KSM. Latem jak się otworzyło balkon w upalny dzień,mimo iż blok był dość daleko od ulicy to nie dało się spokojnie oglądać TV w godzinach szczytu komunikacyjnego.
Szlak Bursztynowy posiada sporo ekranów akustycznych mimo iż ruch jest tam mniejszy a zwłaszcza ciężarowy i zabudowa wyraźnie oddalona od jezdni.
Co do Częstochowskiej to na tym najbardziej obciążonym ruchem dwujezdniowym odcinku jakoś nie powstały inwestycje mieszkaniowe. Jest wiele starych budynków które wraz z rozwojem miasta i poszerzaniem ulicy znalazły się bezpośrednio przy niej. Dotyczy to szczególnie odcinka o jednej jezdni. Ludzie chcąc nie chcąc z ostali po prostu zmuszeni żyć przy ruchliwej ulicy.
Co do dużych miast to prawda. Tylko że tam wielkiej alternatywy nie ma. Jak się chce mieszkać w centrum. Kaliszowi póki co to daleko do tej wielkomiejskości i dzwonków tramwajów.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 22 sty 2024, o 15:34

Chcieliście pierzei, to macie pierzeję.

barnaba422
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 5 gru 2022, o 11:40

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: barnaba422 » 22 sty 2024, o 16:34

Do filipa: kupowanie mi3szkania w tych budynkach nie jest obowiązkowe. Jesteś typowym malkontentem jak smerf Maruda. Pełno tu takich biznesmenów, którzy wiedzą lepiej co się opłaca i czego ludziom trzeba.
I specjalistów od zwężania ulic i zadrzewiania. Im polecam mieszkanie w NS lub opatówku.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 22 sty 2024, o 19:21

wlasnie to nie bycie malkontentem tylko pozostawia wiele do zyczenia. Przeciez wystarczylo zeby projekt byl IDENTYCZNY tylko, zeby odsuneli linie zabudowy od samej jezdni i zostawili miejsce na szeroki chodnik z pasmem zieleni.

I fakt kupowanie nie jest obowiazkowe i zobaczycie ze chetnych wcale nie bedzie, Riverside tez jakos niesprzedane a polozenie o niebo lepsze, bo z dala od ruchliwej ulicy.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 22 sty 2024, o 19:30

O Riverside zamilczę...

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 22 sty 2024, o 20:04

Bardzo dobrze, że od AWP inwestor nie cofnął linii zabudowy.

Widzę, że niektórzy już wiedzą czy będą chętni czy nie :lol: deweloper pewnie już żałuje, że się z Wami nie skonsultował.
A Riverside to bardzo kiepski projekt akurat.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 22 sty 2024, o 21:12

Chętni pewnie się jacyś znajdą. Sporo ludzi kupuje bowiem mieszkania pod wynajem, jako swego rodzaju lokatę kapitału. Położenie w centrum może być w tym przypadkiem atutem. O wszystkim decyduje cena lokalu. Wybór mieszkań w różnych lokalizacjach jest obecnie spory.
Wobec tego zapytam się kto z kolegów kupiłby mieszkanie dla siebie od strony AL.W.P. . Mając w ofercie w podobnej cenie mieszkanie w innej lokalizacji w Kaliszu. Ja nie.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: wollny » 23 sty 2024, o 07:52

Patrzycie na sytuację obecną. Po wybudowaniu obwodnicy i (mam nadzieję) wprowadzeniu zakazu poruszania się samochodów ciężarowych po AWP sytuacja będzie zupełnie inna. Pewnie do fizycznego zwężenia tak szybko nie dojdzie, ale ruch na pewno będzie mniejszy.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 sty 2024, o 08:52

Cristof pisze:
22 sty 2024, o 21:12

Wobec tego zapytam się kto z kolegów kupiłby mieszkanie dla siebie od strony AL.W.P. . Mając w ofercie w podobnej cenie mieszkanie w innej lokalizacji w Kaliszu. Ja nie.
Wydaje mi się, że to jest problem dewelopera czy ktoś kupi i w jakim celu.
My na forum raczej patrzymy (a przynajmniej powinniśmy patrzeć) z perspektywy miasta i jego rozwoju.
W tym przypadku tego typu zabudowa miejskiej (śródmiejskiej) tkanki to olbrzymi plus w aspekcie choćby wizualnym.

Są różne gusta i preferencje. Jedni piszą, że Tarasy Bernardyńskie nie bo śmierdzi od kanału.
Wzgórza Kalisza nie bo bez infrastruktury i w polu.
Krajobrazowe nie bo daleko i też w polu.
Wszędzie znajdzie się dużo mankamentów, jednak z perspektywy miasta, które nie tak dawno bo jeszcze jakieś 10-15 lat wstecz, było zabudowywane budynkami wielorodzinnymi jedynie na Dobrzecu (oraz w Kościelnej Wsi!) to duży postęp.

Mnie osobiście cieszy, że miasto zaczęło się rozrastać bardziej równomiernie bo przez lata był z tym olbrzymi problem. Jest jeszcze sporo miejsc do zabudowy, rozbudowy i zagospodarowania (choćby na Piskorzewiu, Chmielniku czy Tyńcu ) - bo uważam, że to powinno iść właśnie w tę stronę.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 sty 2024, o 15:33

Jest już na mapach googla.
Wygląda na to, że jednak trochę więcej działki inwestor zakupił.
Można zmienić tytuł wątku na "Kamienice Calisia - Sovo Development (ex. Teknia)" czy jakoś tak.
Załączniki
kamienice calisia.png
kamienice calisia.png (90.04 KiB) Przejrzano 947 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Bloki SOVO Development (była Teknia Piskorzewie)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 25 sty 2024, o 19:01

jasiek20 pisze:
25 sty 2024, o 15:33
Jest już na mapach googla.
Deweloper załatwił to błyskawicznie. A miasto LATAMI nie potrafi.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Kamienice Calisia - Sovo Development (ex. Teknia)

Nieprzeczytany post autor: filip » 25 sty 2024, o 19:52

Przecież to jest OSM, na którym każdy może edytować mapę. Na GM jest jak było.

ODPOWIEDZ