Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 3 kwie 2009, o 13:09

zobaczcie jak fajnie wygląda Śródmiejska gdy nie ma na niej aut
Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 kwie 2009, o 14:03

Aż dziwnie się na to patrzy.Ale jak najbardziej jestem za.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 4 kwie 2009, o 00:12

To jest tak niespotykany widok, że w pierwszej chwili nie wiedziałem gdzie to jest. Dopiero po około 2 sekundach uświadomiłem sobie że to ulica Śródmiejska, w Kaliszu. Oczywiście wygląda to wspaniale.

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 4 kwie 2009, o 21:17

Miałem to samo jak Czajek. Wyobrażcie sobie jeszcze słoneczny dzień załóżmy +35 stopni Celsjusza. Na środku postawione kwietniki i podłużne fontanny. Sporo ławeczek. Pięknie wyremontowane kamieniczki. Kawiarenki. ławeczka z siedząca na niej dąbrowską pomnik jej)

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 4 kwie 2009, o 22:31

KEFAS toś poruszył wyobraznie - ale jak najbardziej jestem za

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 kwie 2009, o 23:07

A gdzie byś umieścił te podłużne fontanny.Zresztą widzę, że fontanny są jakoś modne ostatnio w Kaliszu.Szkoda, że takie szkarady same mamy w mieście.I jeszcze jedno nie wszędzie pasują fntanny, a więc nie wciskajmy ich wszędzie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 5 kwie 2009, o 09:23

tak napisałem. ale to tylko marzenia

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 5 kwie 2009, o 16:25

~Kefas pisze:Miałem to samo jak Czajek. Wyobrażcie sobie jeszcze słoneczny dzień załóżmy +35 stopni Celsjusza. Na środku postawione kwietniki i podłużne fontanny. Sporo ławeczek. Pięknie wyremontowane kamieniczki. Kawiarenki. ławeczka z siedząca na niej dąbrowską pomnik jej)
Nie! W tym miejscu pośrodku będą tory tramwajowe wbudowane w w/w kamień po których cicho i ekologicznie będą się poruszały takie tramwaje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 5 kwie 2009, o 16:31

Dobrze że to tylko Twoje marzenia :/

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 kwie 2009, o 16:37

Palmy juz mamy podobne, tylko ,,nieopierzone'' :) na Lipowej.. Za tramwajami nawet normalnotoroqymi jestem ZA, ale nie mogę sobie wyobrazić Marysi w tej stylizowanej ,, na pazia'' fryzurze na ulicznej ławeczce. . To już lepszy byłby Zbyszek Kantorski ze swoja ,,nibyLeicą'' - Zorką 4.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 5 kwie 2009, o 16:49

^^ Wiesz, nie chodzi mi o asfalt położony na Głównym Rynku ale na klimat tego typu:
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... &start=140
mój post tak w wysokości 1/4 do 2/3 strony.
To jest sieć w Grudziądzu. Muszę osobiście przyznać, że to piękny widok.
Nie wiem Pejol dlaczego jesteś przeciwnikiem takiego środka komunikacji. Mam jednak wielką prośbę: nie dawaj mi argumentów typu: bo pajęczyna jest brzydka, Kalisz to za małe miasto ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Tramwaje_w_Libercu , http://pl.wikipedia.org/wiki/Tramwaje_w ... C3%ADnovie , http://pl.wikipedia.org/wiki/Tramwaje_w ... mu%C5%84cu ,), bo mamy za wąskie ulice

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 5 kwie 2009, o 17:48

Nie jestem przeciwny. Jednak nie widzę sensu aby inwestować od podstaw w taki środek transportu publicznego. Ale nie będę się rozpisywał bo to nie wątek na ten temat,

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 8 kwie 2009, o 09:04

Obrazek

NFK
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 kwie 2009, o 09:39

Aż strach pomyśleć co to za cudo będzie ta fontanna.
Jedno co zasługuje na uwagę to to że zrobią deptaki bez ruchu samochodowego i zlikwidują parkingi.
A tak na zakończenie to mam bardzo dziwne wrażenie że ta cała przyszła inwestycja ma swoje żródło inspiracji w naszym forum.Nie sądzicie????
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 8 kwie 2009, o 09:45

Gumiś pisze: A tak na zakończenie to mam bardzo dziwne wrażenie że ta cała przyszła inwestycja ma swoje żródło inspiracji w naszym forum.Nie sądzicie????
Być może zapewne nie jedna osoba czyta co napisaliśmy na forum a póżniej podaje jako swój pomysł i swoje żródła newsów ;)

Jakoś niedawno w telewizji był wywiad z ludżmi na mieście i niestety dużej liczbie osób podoba się betonka no i rynek główny. Mówili że remont niekonieczny tylko część osób myśli jak my :D

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 8 kwie 2009, o 09:51

jakoś mało kojarzenia wykazujecie , jak lokalna telewizja może pokazywać krytyczne komentarze na temat betonki , tym samym uderzając w Pęcherza i Samorządny Kalisz , skoro Samorządny Kalisz jest powiązany z Multimediami .
Fakt, że miasto nawet nie potrafi określić terminu w jakim ewentualne zmiany będą miały miejsce potwierdza to co napisałem kilka dni wcześniej
LOOK pisze:zmartwię was, ale ten konkurs to przygotowanie do kampanii wyborczej , SK zdał sobie sprawę , że będzie o zaniedbanie rynku atakowany, konkurs, z nagrodą za marne grosze i ewentualne zlecenie projektu załatwia sprawę, by wykazać, że w następnej kadencji zmienią wygląd starówki . Mogę się z każdym założyć , że tak będzie.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 kwie 2009, o 09:57

Adi pisze:
Jakoś niedawno w telewizji był wywiad z ludżmi na mieście i niestety dużej liczbie osób podoba się betonka no i rynek główny. Mówili że remont niekonieczny tylko część osób myśli jak my :D
Ta większość ludzi co im się podoba to niestety są ludzie którym nie zależy na poprawie estetyki miasta,lub nie mają to gdzieś.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 8 kwie 2009, o 10:36

Sztandera mówi o poczuciu estetyki?! Buahahahahha! chyba jaja sobie robi po tym gniocie, który uważa za fontannę ostatnio oddana do użytku :-)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 kwie 2009, o 17:05

Inni potrafią.Pójdę za strzałem Rymka i wrzucę coś takiego
http://www.wnp.pl/wiadomosci/77581.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 9 kwie 2009, o 00:39

Tramwaje na moście Kamiennym... Szymek, a ty nie mógłbyś sobie jakiegoś bloga założyć i w ten sposób miłosiernie oszczędzić nam tutaj tych swoich tramwajowych ekscesów? :wink:

ODPOWIEDZ