Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 30 kwie 2009, o 15:05

Kudlaty pisze:jeden baran blokuje inwestycje - ja nie wiem w ludziach siedzi komuna jeszcze.
Komuna to siedzi chyba w tobie, skoro nie rozumiesz, że budowę tego jarmarcznego kiczu powinen zablokować architekt miejski. No ale w Kaliszu nie ma architekta miejskiego, więc króluje kicz, którego dotychczasowym ukoronowaniem jest fontanna na pl. Jana Kilińskiego. Mało ci jeszcze kiczu, teraz chcesz jeszcze mega-kiczu na Nowym Rynku?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 kwie 2009, o 16:06

ww pisze: budowę tego jarmarcznego kiczu powinen zablokować architekt miejski. No ale w Kaliszu nie ma architekta miejskiego, więc króluje kicz, którego dotychczasowym ukoronowaniem jest fontanna
Widzisz WW??? Sam sobie odpowiedziałeś,ale podaj jakiś przykład jak to mnie więcej byś widział.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 30 kwie 2009, o 16:19

Po pierwsze trzeba ustalić wysokość zabudowy Nowego Rynku (decyzja administracyjna). Po drugie architekt miejski określiłby (w oparciu o plan zagospodarowania przestrzennego) charakter budynku. Wtedy dopiero inwestor mógłby przedstawiać projekt/y. Przecież inwestorowi nie chodzi o urodę placu, tylko o wpływy z wynajmu, inwestorowi wszystko jedno jak będzie wyglądać Nowy Rynek, ważne, żeby zarabiał.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 30 kwie 2009, o 16:40

No ale co jest nie tak z wysokością tej galerii ?
Wg wizualizacji jakie są w tym pliku będzie wysokości tej ściany która już stoi za sukiennicami.

Po za tym inwestor zaprezentował projekty jakie otrzymał od miejscowego projektanta którego pewnie świadomie wybrał jako znającego miejscowe realia.

Obrazek

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1380
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 30 kwie 2009, o 16:54

Miejscowy plan zagospodarowania byłby odpowiedzią na Twoje słowa WW, tylko że Kalisz jak większość polskich miast nie ma "całościowego" planu zagospodarowania, a jedynie cząstkowe plany - miejscowe plany zagospodarowania dla potrzeb poszczególnych inwestycji.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 30 kwie 2009, o 20:07

bo ja wiem czy ta wysokość to taki problem? cały budynek nie będzie chyba aż tak dużo wyższy od obecnej "Tęczy". bardziej mnie zastanawia (po obejrzeniu wizualizacji "z lotu ptaka") to ze będzie on raczej duży powierzchniowo. tzn domyślam się że galeria handlowa musi mieć odpowiednią powierzchnie ale nie spodziewałem się że ten konkretny budynek będzie tak wielki
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 1 maja 2009, o 13:50

anj pisze:bo ja wiem czy ta wysokość to taki problem?
Nie, no żaden problem... Ani wysokość nie problem, ani ilość kondygnacji nie problem, ani fasada nie problem, ani faktura nie problem, ani oświetlenie nie problem, ani mała architektura nie problem... Keine problem. Potem nawet taka nastrojo-fontanna nie taki problem.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 1 maja 2009, o 14:23

Widzę, że gdy dowiedzieliśmy się, iż to nasz ulubiony projektant miejski zaprojektował ostatecznie galerię - pojawiło się wiele głosów sprzeciwu.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 maja 2009, o 15:07

Szymek przecież ta galeria jest Brzydka.I nie ważne kto ją projektował.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 1 maja 2009, o 15:51

Ale jakby na to nie patrze - na pierwszych stronach było mniej krytyki (czyli wtedy kiedy była wizualizacja z jeszcze wtedy SFK)

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 1 maja 2009, o 16:35

Widzę, że niektórych ciężko zadowolić i nic im się nie podoba :(

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 1 maja 2009, o 19:48

ww pisze:
anj pisze:bo ja wiem czy ta wysokość to taki problem?
Nie, no żaden problem... Ani wysokość nie problem, ani ilość kondygnacji nie problem, ani fasada nie problem, ani faktura nie problem, ani oświetlenie nie problem, ani mała architektura nie problem... Keine problem. Potem nawet taka nastrojo-fontanna nie taki problem.
Jest to forum publiczne gdzie każdy ma prawo się wypowiedzieć przedstawić zwoje zdanie na różne tematy, ale ciebie czasami nie rozumiem, często wypowiadasz się krytycznie rzadko, kiedy coś ci się podoba, ale jest to forum publiczne i każdy ma prawo przedstawić swoje zdanie ja je szanuję, ale naprawdę nie zawszę rozumiem.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 1 maja 2009, o 23:31

ww pisze:
anj pisze:bo ja wiem czy ta wysokość to taki problem?
Nie, no żaden problem... Ani wysokość nie problem, ani ilość kondygnacji nie problem, ani fasada nie problem, ani faktura nie problem, ani oświetlenie nie problem, ani mała architektura nie problem... Keine problem. Potem nawet taka nastrojo-fontanna nie taki problem.
:lol:

pisanie o tym że nawet w teorii coś nie jest problemem musiało sprawiać Tobie straszne cierpienie...nie było tak? :lol:
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 maja 2009, o 09:39

Wpłynęły dwa protesty i sprawa została ponownie skierowana do wojewody

czy ten bałagan w końcu się nie skończy, jak jedna osoba może blokować inwestycje nie rozumie tego, przecież widać ze ta osoba niechce iść na ugodę tylko za każdym razem blokuje inwestycje chyba na takie rozwiązanie jest jakiś kruczek prawny :roll: :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 maja 2009, o 09:52

To info z najnowszego NFK ?
Jeżeli tak to nie dałoby sie wrzucić skanu całego artykułu o galeriach ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 maja 2009, o 14:38

na życzenie cały skan

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 maja 2009, o 21:00

Dzięki. Ech... liczyłem na wiecej informacji. Wiadomo , ze nic konkretnego nie wiadomo kiedy zaczną.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 27 maja 2009, o 22:24

Jeszcze kilka lat i .... może wybudują jakiegoś Lidla.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 27 maja 2009, o 23:32

Z tym dwuletnim pozowleniem na budowę Bursztynowej chyba trochę przesadzili.Jeszcze chyba rok nie minął od przeprowadzki fabryki części agd.
Oddzielna kwestia to to ze Atrium prowadzi nadal inwestycje w Lublinie i chyba Płocku więc nie do końca zamrożono realizacje projektów.
Informacje na stronie Budremu pojawiły się niedawno.Napewno w marcu gdy ogłaszano zamrożenie inwestycji nie było nic na temat Bursztynowej na stronie Budremu.

I chyba najlepiej by było gdyby oni sami zabrali głos w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 maja 2009, o 06:10

W Tesco już się szykuje do tego że budowa zmusi ich do zdemontowania kilku regałów na magazynie i na sklepie, ponieważ galeria ma częściowo wejść w aktualny budynek. Oby jednak Tesco się póżniej przeniosło do nowej budy.

Tak czy siak wydaje mi się że budowa niedługo ruszy
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ