Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 wrz 2009, o 18:22

Tak nam mówiła pani konserwator.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 paź 2009, o 22:25

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co się będzie działo 4.10. br na ulicy Śródmiejskiej za mostem w kierunku ratusza ustawione są tam znaki zakaz parkowania i umieszczona jest tablica od kiedy do kiedy obowiązuje łącznie z wyznaczonymi miejscami parkingowymi.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 2 paź 2009, o 22:31

Może jakiś przemarsz związany z Międzynarodowym Kongresem Józefologicznym?

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 3 paź 2009, o 13:00

Bieg Klaudiusza Ptolemeusza podejrzewam. Sam miałem brać udział, ale jestem kontuzjowany niestety.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 13 paź 2009, o 08:15

Przy okazji pobytu delegacji partnerskiego miasta Preston warto przytoczyć to, co na temat rewitalizacji centrum miasta mówią goście z Anglii : " Radni angielscy wskazywali z kolei na dobrą współpracę w procesie rewitalizacji z sektorem prywatnym. - Wspólnie opracowujemy wartą miliony funtów strategię przebudowy centrum miasta tak, by w pełni służyło coraz liczniejszej grupie studentów – dodał jeden z radnych". Warto może skorzystać z tych doświadczeń, jak pomysłów własnych naszemu miastu brakuje.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 paź 2009, o 09:12

Jest tylko drobna różnica. W W.Brytanii - sektor prywatny istnieje od dawna i wspólpraca taka ma długie tradycje. U nas sektor ten i wspólpraca dopiero się kształtują
W każdtm razie nie możemy postępować pochopnie, gdyż pośpiech akurat w materii Głównego Rynku nie jest wskazany. Dajmy na początek popracować naszym archeologom i dopiero póżniej wdrazajmy zmiany. Zmiany jakie podyktują nam wyniki badań archeo i postępowania konkursowe..
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 7 lis 2009, o 07:55

Ze smutkiem mogę stwierdzić, że moje przypuszczenia, że akcja z konkursem jest tylko zagrywką pod publikę i wpisana w przygotowania przedwyborcze, potwierdziła się. W Kaliszu problem tkwi w tym, że pomysły na inwestycje rodzą się w głowach takich "orłów" jak Danek i jego ekipa. Żaden z prezydentów nie odważył się stworzyć niezależnej grupy doradczej , która by wyznaczyła kierunki rozwoju. Nie mam na myśli pisania tak debilnych dokumentów jak strategia rozwoju, to jest dla mydlenia oczu.
Zwróćcie uwagę, czy ogłaszając w przedmiocie rynku konkurs wskazano jakie docelowo efekty miasto zamierza uzyskać tą modernizacją ? Otóż, nie.
Nie było takiej wizji, wiec jak jej nie ma to sam jako gorący zwolennik rewitalizacji starej części miasta powiem dziś: Nie chcę żadnej modernizacji rynku za panowania ekipy partacza Pęcherza . Lepiej już poczekajmy rok i niech się za to weżnie ktoś, kto kocha to miasto .

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 lis 2009, o 14:45

LOOK absolutnie się z tobą zgadzam.

[ Dodano: Wto, 10.11.2009, 14:45 ]
Niestety kaliscy radni są nie lepsi :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

rytwin 1257
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2008, o 09:01
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa

RG

Nieprzeczytany post autor: rytwin 1257 » 10 lis 2009, o 15:59

Dziękuję Look, brakowało mi tego stwierdzenia. Po prostu trzeba kochać to miasto! I tyle! Dzięki za Waszą troskę i działalność na rzecz naszego Miasta. Pozdrawiam z Warszawy.

Jacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lis 2009, o 17:38
Lokalizacja: XXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: Jacek » 26 lis 2009, o 11:01

Tomek pisze:Jeśli chodzi o Nowy Rynek to jestem jak najbardziej ZA. Przenieść targowisko, odnowić fontannę, posadzić drzewka, postawić ławeczki. Rewitalizacja tamtego placu bardzo przyda się Kaliszowi i kaliszanom. Co do artykułu i nie możności zdecydowania się przez autora o jakim rynku on sam pisze to mamy kolejny przykład jakie niektórzy ludzie mają pojęcie o własnym mieście.
Ja także uważam że Nowy Rynek należy zmodernizować. Moim zdaniem szpeci on wygląd naszego miasta. Ponadto znajduje się tam wcześniej już wspomniana fontanna, która w przeciwieństwie do tej na placu Kilińskiego jest ładniejsza i ciekawsza.

[ Dodano: Czw, 26.11.2009, 11:12 ]
A jeżeli chodzi o Główny Rynek to tam należy przeprowadzić prace konserwatorskie i nic więcej.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 26 lis 2009, o 13:26

"Przenieść targowisko, odnowić fontannę, posadzić drzewka, postawić ławeczki" ...i na koniec jeszcze pobielić wapnem krawężniki, prawda?

I taki rynek będzie się w Kaliszu podobać! Dżewniane ławeczki, ślizgawka z guana ociekającego z lipek, no i na każdym placu niech jeszcze bydzie funtanna. Łot co, taki wielkomiejski (po kalisku) szyk.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 lis 2009, o 13:34

ww pisze:"Przenieść targowisko, odnowić fontannę, posadzić drzewka, postawić ławeczki"
Nie wystarczy?O to przecież każdemu chodzi,nieprawdaż??
ww pisze: Dżewniane
Nie,betonki będą lepsze.
ww pisze: ślizgawka z guana ociekającego z lipek, no i na każdym placu niech jeszcze bydzie funtanna. Łot co, taki wielkomiejski (po kalisku) szyk.
A co mamy wszystkie drzewka w pień wyciąć??
No nie WW nie czaję o co Ci biega.Chyba dzisiaj rano lewą nogą wstaliśmy,co?
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 26 lis 2009, o 15:31

Chodzi o drzewa na głównym rynku.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 gru 2009, o 07:32

W Kaliszu cisza.
W Sieradzu właśnie rozpoczęto rewitalizację , całość ma kosztować nawet 42 mln z dofinansowaniem do 70 %.

Odnoszę wrażenie , ze nasze władze probują "papugować" rozwiązania z innych miast : bulwary nad Prosną ( koncepcja z Konina ) , aquapark czy rewitalizacja starówki ale kończy się to na koncepcjach.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 1 gru 2009, o 09:31

Lepiej, że kończy się to na pomysłach. Dosyć już mamy w Kaliszu prowizorek. Zepsuć jest łato, gorzej zrobić coś porządnie!
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 24 gru 2009, o 12:07

rym-ek pisze:Lepiej, że kończy się to na pomysłach. Dosyć już mamy w Kaliszu prowizorek. Zepsuć jest łato, gorzej zrobić coś porządnie!
Żeby uniknąć prowizorek , może zobaczmy jak to robią gdzie indziej.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=737736

Jak wam się to podoba ?
Zauważyłem , że Niemcy np. nie stosują kostki betonowej :-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 gru 2009, o 13:20

Niemiecki miasta są jednymi z najpiękniejszych na świecie(jak dla mnie).Zwłaszcza starówki.Niestety naloty dywanowe zrobiły swoje.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 24 gru 2009, o 22:30

Milo trzeba przyznać, że to niemieckie miasto jest ładniutkie. Taki cukiereczek. Wyobrażnia bardzo mnie poniasła oglądając te fotki. Może kiedaś Kalisz będzie takim cukiereczkiem :)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 gru 2009, o 20:36

Często jeżdziłem do Goerlitz za czasów DDR, w połowie lat 70-tych. To miasto przypominało mi gród, na który naciągnięto pajęczyny potężne jak monstrualna dekoracja do horroru filmowego. Na tych fotach skyscraperowych widać szalone zmiany na korzyść. Kiedy my osiągniemy ten poziom rewitalizacji?
Ostatnio zmieniony 26 gru 2009, o 22:12 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 26 gru 2009, o 21:06

Na razie zmierzamy w przeciwnym kierunku :( U nas upiększanie polega na stawianiu koszmarnych budyneczków-pawiloników (Rogatka, pl.Kilińskiego, al.Wolności przy Moście Trybunalskim i inne), parkingów przy Łaziennej i Mostowej, fontanny "nas troje" itd.

[ Dodano: Sob, 26.12.2009, 21:22 ]
A wracając do przebudowy Gł.Rynku, to najpierw należałoby chyba uporać się z kanalizacją?, a dopiero pózniej myśleć o jakiejkolwiek przebudowie placu. Z tego co wiem, to wciąż są tam szamba.
A czy ktoś się orientuje jak wygląda w obrębie śródmieścia system ciepłowniczy?
Ostatnio zmieniony 26 gru 2009, o 21:29 przez jp, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ