Park Handlowy Kalinka

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 31 mar 2010, o 21:31

Obrazek

NFK

Budowa może ruszy w tym roku :?: :?:
Andrzej

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 31 mar 2010, o 23:05

Powinna wg mnie ruszyć około września pażdziernika, i to chyba w najgorszym przypadku ;)

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 31 mar 2010, o 23:36

sector-ostrow pisze:
prezio pisze:tam będą jeżdzić ludzie z sąsiednich miast i wydawać pieniądze.
Pod warunkiem, że nie będą tego miały w swoim mieście. Albo inaczej - tak długo, aż nie będą miały tego w swoim mieście.
Ten znowu wypisuje swoje złote myśli :lol:

Pisz o sobie a nie o wszystkich.Ludzie z Kalisza jeżdżą do Ostrowa na zakupy i vice versa mimo ze w obu miastach są sklepy z butami,ciuchami itd.Z różnych powodów.Na pewno nie zmieni tego jedna czy druga galeria.Wręcz przeciwnie może jeszcze bardziej zwiększyć to zjawisko.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 kwie 2010, o 00:04

Takie coś można zauważyć w innych krajach, a także innych rejonach Polski np: Łodzianie jeżdżą do Warszawy na zakupy, Częstochowianie do GOP-u, Torunianie do Bydgoszczy, mimo że sklepy w większości się pokrywają, to zawsze można znależć coś innego, a poza tym to jest pewna odmiana dla ludzi, bo ile można robić zakupy w jednej galerii czy mieście i uważam to za dość ważny powód, np. ja nie lubię robić zakupów ciągle w tym samym sklepie i robię zakupy w rożnych, takie ruchy pomiędzy miastami zawsze będą.
Ludzie zrobili z zwiedzania galerii handlowych sposób na spędzanie wolnego czasu i traktują to jako swoją główną rozrywkę i dla nich wypad do galerii do sąsiedniego, albo nawet odleglejszego miasta traktują jako wypad np. nad jezioro.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 kwie 2010, o 00:11

Ja się całkowicie zgadzam, że naturalną rzeczą są wyjazdy na zakupy także do sąsiedniego miasta. Ale musicie zrozumieć, że na tą chwilę sytuacja nie jest normalna, gdyż w Ostrowie niw ma ani jednego hipermarketu czy galerii handlowej. Dlatego dziś ilość mieszkańców Ostrowa robiąca zakupy w Kaliszu jest nieporównywalnie większa od ilości mieszkańców przyjeżdżających do Ostrowa na zakupy.
Te proporcje się zmienią (unormują) kiedy w Ostrowie powstanie pierwsze, duże centrum handlowe. Na razie Kalisz ma monopol w regionie na zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 kwie 2010, o 00:16

sector-ostrow pisze: Te proporcje się zmienią (unormują) kiedy w Ostrowie powstanie pierwsze, duże centrum handlowe. Na razie Kalisz ma monopol w regionie na zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni i tak samo będzie w tym przypadku 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 1 kwie 2010, o 12:35

Kużwa zabierzcie tego ostrowiaka z tą jego geleria i spuszczeniami nad handlem. normalnie krew czlowieka zalewa jak juz widze jego zam nick.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 1 kwie 2010, o 13:41

ochotnik pisze:Powinna wg mnie ruszyć około września pażdziernika, i to chyba w najgorszym przypadku ;)
8-9 miesięcy będzie trwać zmiana MPZP. Chyba, że od razu po zmianie MPZP wjadą ze sprzętem.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 1 kwie 2010, o 13:52

Ten plac jest już w trakcie przekształcania , bo zmieniają razem z terenami przydworcowymi takie były zapowiedzi , jeżeli tak się dzieje to koło sierpnia będą mogli wystąpić o pozwolenie na budowę , chyba ze jest inaczej. Jak to się mówi czas pokaże :wink:

Sector możesz mówić co chcesz ale i tak w Kaliszu będzie dużo większy wybór :wink: Ja jestem za tym żeby u was powstały nawet ze 3 galerie z chęcią tez tam będę jeżdzić, będzie większy wybór i większa w swoboda :wink:
Andrzej

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 kwie 2010, o 14:28

Ja nie mam nic przeciwko dowolnej ilości galerii w Kaliszu, ale tylko wtedy, jeśli w Ostrowie będa dwie, lub przynajmniej jedna duża (Ostrovia starczy). Chcę aby Ostrowianie miely wybór, a nie byli skazani na wyjazdy do Kalisza. Oczywiście dzisiejszy stan to nie jest wina Kalisza, a poprzedniego prezydenta Ostrowa, który na 8 lat zablokował miasto przed tego typu inwestycjami. A inwestorzy byli od początku chętni to coś wybudować.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 kwie 2010, o 14:29

sector tak mowisz a sam jezdzisz do Kalisza na zakupy ;)

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 kwie 2010, o 14:33

Z wyżej wymienionego powodu - braku wyboru. Chodzi głównie o hipermarkety budowlane i MM.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 1 kwie 2010, o 14:36

Media Expert, Supermarket Tesco, Billa, Carrefour Express i Biedronka Ci nie wystarczają? W Twoim poście czuję taką złość, jakbyś mówił do nas, że dla dobra aglomeracji Galerie powinny powstawać w Ostrowie.

Wy musicie do nas przyjeżdżać na zakupy, my musimy do Was, żeby gdzieś się pociągiem móc przemieścić.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 kwie 2010, o 14:52

Jedyną złość czuję do poprzedniego prezydenta Ostrowa, że doprowadził do takiego stanu jaki dziś mamy. Sklepy, które wymieniłeś (chociaż jest ich o wiele więcej :P ) starczają na codzienne zakupy bez problemu. Zwłaszcza Tesco, które nie jest supermarketem jak napisałeś, a hipermarketem kompaktowym. Ma więc dużo większy asortyment niż supermarkety Tesco. Czasem jednak szuka sie czegoś konkretnego i najlepiej robi się to w dużym hipermarkecie. Tego typu sklepy mają ta zaletę, że posiadają dużo większy wybór danego asortymentu, większy zakres cenowy i zazwyczaj niższe ceny konkretnego produktu. Przykładowo - chce kupic baterię umywalkową. W Ostrowie mam 100 małych sklepów po których zwyczajnie nie chce mi się jeżdzić, bo musiał bym odwiedzic min. 10 albo i więcej. W dodatku ceny są wysokie i wybór nie jest za duży - szkoda czasu. jadę do Castoramy i mam wybór ogromny. Mogę dotknąć, porównać i coś wybiorę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę jeżdził do OBI, bo będę miał dużo bliżej.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 1 kwie 2010, o 15:16

andrzej pisze:Ten plac jest już w trakcie przekształcania
Zmiana MPZP następuje w takim samym trybie jak jego uchwalenie. Więc uchwała o przystąpieniu do sporządzania MPZP itd.... Pojawiło się coś takiego?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 8 kwie 2010, o 19:50

Jest już zgoda RM na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego , protest Społem został odrzucony.
http://www.calisia.pl/articles/6847-tak ... ii-calisia
Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie budowie , poza możliwościami finansowymi inwestora.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Jacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lis 2009, o 17:38
Lokalizacja: XXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: Jacek » 9 kwie 2010, o 12:30

A co będzie z tą galerią w miejscu starego PKS? Mieli ją budować...ale czy jeszcze jest ona w planach ? Proszę o informację...Z góry dzięki

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 9 kwie 2010, o 12:32

Nadal jest w planach. Tam plan ZP był zmieniony wcześniej , w przypadku Calisii dopiero będzie zmieniany.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 9 kwie 2010, o 20:01

To już jest zmieniony czy dopiero będzie zmieniony?? Plan ZP dla Calisi coo Milo

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 9 kwie 2010, o 20:40

riczi1977 pisze:To już jest zmieniony czy dopiero będzie zmieniony?? Plan ZP dla Calisi coo Milo
RM wyraziła zgodę na zmianę PZ dla tego terenu.
Teraz trzeba go zmienić - to juz tylko formalność , następnie RM go zatwierdzi.
Procedura przy PZ jest taka , że najpierw RM wydaje uchwałe o przystąpieniu do sporządzenia/zmiany PZ , a po jego sporządzeniu RM wydaje uchwałe o jego zatwierdzeniu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ