Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 24 wrz 2010, o 19:03

przestańcie już z tymi kaczkami w każdym temacie
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 24 wrz 2010, o 22:03

dyskusja o modernizacji rynku w wydaniu ekipy partacza pęcherza jest tylko i wyłącznie żartem, niestety kiepskim i to z potencjalnych wyborców, więc każdy dowcip na ten temat jest na miejscu , głosuję na kaczy staw przed ratuszem :)

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 24 wrz 2010, o 22:49

Powinno się zabudować narożnik rynku przy placu św. Stanisława jakimś stylizowanym budynkiem. Obecnie miejsce to szpeci rynek, a nowy gmach można by było po wyburzeniu parterowego lokalu idealnie dokleić do zabudowań PSS Społem. Zamknęłoby to kompozycję Rynku, a dodatkowo stworzyłoby w mieście malowniczy zakątek - otoczony zabudową Plac św. Stanisława.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 24 wrz 2010, o 23:04

emil_p pisze: a nowy gmach można by było po wyburzeniu parterowego lokalu idealnie dokleić do zabudowań PSS Społem.
z tego co wiem to piekarnia PSS Społem wyniosła się już na ul. Obozową. Jednak dalsze losy budynku nie są mi znane (postaram się na dniach dowiedzieć)

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 25 wrz 2010, o 08:44

Wydaje mi się, że obiekt ten jest zabytkiem, choć pewności nie mam. Nawet jeśli nie, to prawdopodobnie nikt nie zdecydowałby się na jego rozbiórkę. Kompleks budynków na stałe wrósł już w pejzaż Śródmieścia. Dwie ślepe ściany widać tu : http://lh5.ggpht.com/_MXCrQ7RNcSk/R7SHX ... %82awa.jpg Jak widać można by było dobudować obiekt na planie litery C. Dobrym pomysłem byłoby umieszczenie w nim od strony placu św. Stanisława lokali gastronomicznych z ogródkami. Ożywiłoby to okolice kościoła Franciszkanów. Pod budynkiem mógłby ewentualnie powstać parking podziemny aby samochody nie zastawiały już całego placu. Podniosłoby to wartość estetyczną miasta.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, o 13:31 przez emil_p, łącznie zmieniany 1 raz.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 wrz 2010, o 11:09

A może OO.Franciszkanie powróciliby do wielowiekowej tradycji warzenia piwa , tylko trzeba by im oddać dawne tereny zakonne pod uprawy chmielu :wink: ?

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 25 wrz 2010, o 11:15

Czyli zlikwidować część ul. Sukienniczej i wyburzyć kwartał kamienic ;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 27 wrz 2010, o 09:46

Tu nawet nie potrzeba zewnętrznej ingerencji mieszkańcow. Nieremontowana substancja klasztoru OO.Franciszkanów i kolegium jezuickiego niedlugo same się zawalą. Będzie można pozyskać starą cegłę do remontow. Tylko patrzeć jak Krakusik ,,hycnie'' na głowę jakiego przechodnia!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 wrz 2010, o 14:15

O czymś podobnym, to nie mamy chyba co marzyć http://cjg.gazeta.pl/CJG_Krakow/1,10538 ... zycia.html
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 27 wrz 2010, o 15:50

Chyba nie, bo 8 m pod ziemią, to przynajmniej 2 kondygnacje podziemi i sal wystawowych. Kalisz jest ubogim krewnym Krakowa jednak. A piwnic pobrowarnianych Miasto nigdy nie odkupi. Pozostaja tylko obiekty naziemne typu - fabryka fortepianow, obiekty porunotexowe przy Chopina lub stare mury porepphanowskie przy Warszawskiej. A może jakieś inne - pomyślmy ???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 27 wrz 2010, o 15:52

sobieray-3 pisze:Tylko patrzeć jak Krakusik ,,hycnie'' na głowę jakiego przechodnia!

Fakt, żal tego modernistycznego domu z ciekawą figurą ;) Ale obok mamy większy problem - kamienicę z wazami we wnękach na wys. 2 lub 3 piętra. Mogą się posypać w każdej chwili, stwarzając niebezpieczeństwo. Podobna kamienica znajduje się przy ul. Pułaskiego i słyszałem od babci, jak kilka lat temu jedna z waz (granitowa) spadła na ulicę, uszkadzając samochody. O tych kamienicach niestety się nie pamięta :(
K-man pisze:O czymś podobnym, to nie mamy chyba co marzyć http://cjg.gazeta.pl/CJG_Krakow/1,10538 ... zycia.html

Wiadomo, fundusze... Ale jest w Kaliszu miejsce, w którym można by było takie muzeum urządzić - Złoty Róg. Widziałem na własne oczy jak podczas prac przy kanalizacji, odsłonięto kompletne piwnice z przejściami wgłąb placu - niektóre sklepione kolebkowo i niezasypane, z framugami i drzwiami !!! Można byłoby je wykorzystać, podczas gdy na powierzchni ziemi powstałby obiekt zamykający plac od strony kamienic przy al. Wolności. Podobnie z placem św. Stanisława, który był niegdyś zabudowany, lecz w tym przypadku piwnice uległy prawdopodobnie likwidacji już po I wojnie światowej.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 10 paź 2010, o 12:21

A teraz chciałem sobie zwyczajnie pomarzyć....... Chciałbym obudzić się w jednej z wyremontowanych kamienic w pobliżu wyremontowanego rynku, zejść na dół i obok w kafejce wypić kawę i przegryżć bagietką z serem. Ale to są tylko moje marzenia, bo mieszkanie w takich miejscach jest zaszczytem , ale w Paryżu.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 10 paź 2010, o 12:52

Marzenia dobra rzecz, pomarzyć zawsze warto. ale żeby tak zaraz o ... b a g i e t c e francuskiej ! Fe :twisted: jakies tam ,,nadmuchiwane'' pieczywo ! A polskiego rogala posypanego polskim makiem nie łaska, z polskim masełłłkiem ? Sery też mamy nasze polskie i ... smalec babuni. Mamy przecież w Kaliszu dobrych piekarzy( Panie Maćku - warto by o nich z osobna wspomnieć). Ba, nawet jeszcze w tak nieodleglych czasach mielismy niewielki hotelik ,,Polonia'' przy ul.Broniewskiego 9., który zniknął z firmamentu po wybudowaniu molocha ORBIS-,,Prosna'', właśnie dogorywającego. Przy ul. św.Stanisława znalazłoby się miejsce na takie wlaśnie przytulne kafejki czy sałatkowe-bary! Jest tam parę lokali z ,,szyjnym'' zejściem, gdzie można by wypić poranną kawę (także z mlekiem) i poczytać ... kaliski dziennik, ktory by informował o niedalekiej przyszlości, przypominałó nadchodzace imprezy i spotkania. Nie to co teraz - info po fakcie i z ,,poślizgiem'' - jak w Kalisii N.
Heh, marzenia ścietej głowy!!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 4 lis 2010, o 15:52

Nie wiedziałem gdzie wrzucić więc tutaj:

http://www.calisia.pl/articles/8632-ulga-po-remoncie

popieram inicjatywę RM Kalisz. Oby więcej. Szczególnie, że są to obiekty pod baczną łapką KZ.
Michal

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 gru 2010, o 12:11

To nie p r z e b u d o w a, lecz tylko płytko-modrnizacja :) ... za stóówę tzn. 100 000 PLN! (vide artykuł R.Kordesa ,, Budżet z zaciągniętym hamulcem'' w ŻK). Redaktor pisze w nim nawet o powołaniu ... Instytutu Zarządzania Bidą. Nie zorientowałem się tylko czy to na PWSZ, czy na UTW ???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 2 gru 2010, o 13:10

Nie wiem czy to coś da...
GW: Wielka klapa z remontami kamienic w Poznaniu
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,8009208.html
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 gru 2010, o 22:59

O kaliskim bruku

W przyszłym roku mamy doczekać się projektu przebudowy nawierzchni Głównego Rynku. Kiedy centralny plac Kalisza stanie się placem budowy, na razie nie wiadomo

O popękanych, krzywych i chybotliwych płytach wokół ratusza pisaliśmy nie raz. Na problem ten zwracali również uwagę kaliscy radni. – Te płyty na pewno będą usuwane. Jest nawet koncepcja architektoniczna nowej nawierzchni Głównego Rynku. W tej chwili mogę powiedzieć tyle, że ta nawierzchnia zbudowana będzie z materiału naturalnego, np. takiego jak kostka – mówi Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. Z problemem brukowania kaliskiej starówki ściśle wiąże się inny, pokrewny. To wysokie krawężniki, na które narzekają matki z dziećmi w wózkach, inwalidzi i rowerzyści

http://www.zyciekalisza.pl/?str=128&id=85577
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 4 gru 2010, o 00:31

Zrobić tam deptak, wiele by ten rejon zyskał, deptaczek od Narutowicza aż do domu towarowego, ale cóż, marzenie ściętej głowy ;)

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 4 gru 2010, o 00:54

Jaka kostka? Tylko mi nie mówcie ,że to będzie takie gówno, z którego robią chodniki. Ogólnie to taka czy inna kostka mi się osobiście nie podoba.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 4 gru 2010, o 01:18

No to szykujmy się na Główny Rynek tak śliczny, jak plac przy nastrojowej fontannie.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

ODPOWIEDZ