III odcinek Trasy Bursztynowej

To co już wybudowano.
phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 14 lis 2010, o 15:04

poza liniami rozdzielającymi pasy nie ma w zasadzie żadnego oznakowania poziomego... nawet na wjazdach na skrzyżowania poza znakiem rondo brak odpowidniego oznakowania...
nieważne co, nieważne jak, byleby przed wyborami zrobić coś pod publikę... czekam jeszcze na wbicie pierwszego szpadla pod aquapark w tym tygodniu...

Awatar użytkownika
galetos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2009, o 16:20
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: galetos » 14 lis 2010, o 17:34

Witam. :) Dołączę się do wpisu z małym fotoreportażem:
http://www.km-blog.pl/fotoreportaz-z-od ... w-kaliszu/

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 14 lis 2010, o 17:41

Galetos fotki z ogniami rewelacja!

Awatar użytkownika
galetos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2009, o 16:20
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: galetos » 14 lis 2010, o 17:43

Dzięki wielkie - robiłem je na długim czasie ze statywu :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 14 lis 2010, o 17:52

galetos pisze:Dzięki wielkie - robiłem je na długim czasie ze statywu :)
Z ręki raczej by się nie dało :wink:
Fotki są bardzo ładne,tylko pogratulować 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 lis 2010, o 18:37

A te rzeżby na rondach są wieczorem podświetlane ? z fotek Galetosa wynika, że nawet rondo Celtyckie nie jest do końca gotowe... (a przynajmniej nie wygląda tak jak na wizualizacjach )
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 lis 2010, o 19:23

Tak zamontowano halogeny ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

mik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: mik » 14 lis 2010, o 19:42

"Obspacerowałem" dzisiaj nowy odcinek TB w ramach sobotnio-niedzielnych spacerów z czworonogiem. Ludzi sporo bo pogoda śliczna, nie to co wczoraj. Rowerzyści, rolkarze, tatuś, któremu pociecha na rowerku z takim pędem toczyła się z górki w stronę ronda Ptolemeusza, że mandat za przekroczenie prędkości gotowy (prawdziwi kierowcy módlcie się, aby nie było gołoledzi) Pan Janusz Pęcherz też spacerował i ze śmiechem przyjął sugestię żeby zostawić ten odcinek jako deptak ku uciesze mieszkańców. Teraz przydało by się zrobić porządek z alejkami w Parku Przyjażni, bo błotniste kałuże niezbyt zachęcają do spacerów. Nie wiem też, czym zgrzeszyli mieszkańcy ulicy Sułkowskiego, że nie mają dostępu do TB, przecież potrzebne tylko schodki. Rzeżby obfociłem sobie "ku pamięci" i stwierdziłem, że budzą we mnie mniej odrazy niż nieszczęsna fontanna.
Jesteśmy historią dla tych co po nas nadejdą :)

baku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2010, o 19:52
Lokalizacja: ognia

Nieprzeczytany post autor: baku » 14 lis 2010, o 20:09

Z ręki raczej by się nie dało


Gumiś, proszę Cię nie kłam ;D (bez urazy;p )

Ja (koleś, który machał w czerwonych szarawarach) osobiście mam spore doświadczenie z tańcem ognia i wiem jakie fotki można "strzelić" bez żadnego statywu i nie "na długim czasie" ;D
Ogólnie zaskoczyło mnie jedno... Powiedziano mi, że jadę na otwarcie trasy, czy tam jakiegoś ronda celtyckiego troszkę pomachać... Ja się nie przygotowałem totalny freestyle bo myślałem, że to będzie jakieś przecięcie wstążki i mały pokaz moich umiejętności... Myliłem się! Kalisz zorganizował imprezę! ;p

A... i żeby nie było... Ja do żadnej grupy celtyckiej nie należę:p

Moja grupa: http://teatrbeltaine.pl :D

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 14 lis 2010, o 20:53

baku pisze: Gumiś, proszę Cię nie kłam ;D (bez urazy;p )
Czemu twierdzisz,że kłamię :wink: weż do ręki aparat zrób fotkę z ręki i ze statywu i porównaj,zresztą jeżeli uważasz,że kłamię to zasięgnij opinii innych forumowiczów,jest tutaj kilku pasjonatów fotografii 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

baku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2010, o 19:52
Lokalizacja: ognia

Nieprzeczytany post autor: baku » 14 lis 2010, o 21:03

Przecież nie twierdzę, że kłamiesz ;p może powiem tak...nie zgadzam się z tym co napisałeś ;p Z ręki również da się wykonać taką fotkę a nawet lepszą;p
Wiem, że ze statywu fotki wychodzą lepsze, ale te z ogniem mogłyby być lepiej wykonane:D
Nie twierdzę również, że galetos żle fotografuje bo przeglądałem jego portfolio i zdjęcia są całkiem nieżle wykonane;D

sorry za offtopic ;p
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, o 22:11 przez baku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 14 lis 2010, o 22:05

wracając panowie do tematu: zauważyłem jeszcze jedno bardzo poważne niedociągnięcie, otóż wyjeżdżając z ul. Dworcowej przed TB mamy nakaz skrętu w lewo i brak trójkąta. Ktoś wyjeżdżając z Dworcowej nie ustąpi pierszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu TB z kier. ul. Górnośląskiej i wybroni się regułą prawej ręki...
Żenua :roll:

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 14 lis 2010, o 23:01

jasiek20 pisze:A te rzeżby na rondach są wieczorem podświetlane ? z fotek Galetosa wynika, że nawet rondo Celtyckie nie jest do końca gotowe... (a przynajmniej nie wygląda tak jak na wizualizacjach )
Największa rzeżba jest podświetlona. Jednak sęk tkwi w tym, że bardziej podświetlony i widoczny w nocy jest jej cokół. Z oddali dzieła trzeba szukać w ciemności.

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 15 lis 2010, o 14:03

jechałem... trasą jedzie się całkiem dobrze, chociaż w kierunku Łódzkiej korek zaczynał się już na wysokości "aquaparku"... a teraz z powrotem tylko 10 minut na światłach z górnośląską... no i na rondach totalna samowolka, każdy jedzie wg indywidualnych przepisów...

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 lis 2010, o 16:29

Właśnie podają w RC, że ul.Dworcowa od strony Zagorzynka kompletnie zakorkowana.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 lis 2010, o 16:36

W pewnych godzinach tj. rano i po południu oraz w momencie zamkniecia przejazdu korek tam jest nieunikniony.
Co ciekawe mozna zaobserwowac , ze większy ruch jest w kierunku od/do Zagorzynka/Obozowej niż po TB.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

grzechu91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 lip 2009, o 17:35
Lokalizacja: Rypinek

Nieprzeczytany post autor: grzechu91 » 15 lis 2010, o 16:40

http://rc.fm/node/53945

Tam powinni zamontować sygnalizację i świetlną i korków by nie było. W tym jest cały problem.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 15 lis 2010, o 16:54

Tir też się znajdzie na TB widziałem przed chwilą.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 15 lis 2010, o 17:18

O tym, jak znakomicie sprawdza się rzeżba w przestrzeni miejskiej, można przekonać się w Kaliszu. Miasto poprosiło poznańskiego rzeżbiarza Roberta Sobocińskiego o trzy prace, które stanęły na rondach, otwartej w sobotę "Trasy bursztynowej": czteropasmówki otaczającej stare miasto w Kaliszu.

Artysta zaproponował trzy monumentalne obiekty z brązu: "Kosmogonię" (nawiązująca do geocentrycznego układu Ptolemeusza), "Chaos" (obraz wszechświata i absolutu w kulturze Celtów) oraz "Wzbudzonego" (zapis przestrzeni postaci ludzkiej i jego wnętrza). Widoczne z daleka rzeżby nawiązują do pierwszej wzmianki o Kaliszu (pochodzącej z II w.) jako celtyckiej osadzie Kalisia na szlaku bursztynowym. Sobociński od lat specjalizuje się w rzeżbach monumentalnych. Jako szef Międzynarodowego Triennale Rzeżby, prezentującego rzeżby z całego świata, próbuje przekonać władze Poznania, że obiekty rzeżbiarskie mogą być dominującym elementem przestrzeni współczesnego miasta. Na razie udało mu się przekonać urzędników Kalisza.


http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36000, ... z15MupBJWX

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 15 lis 2010, o 17:20

Czas przejazdu do ulicy Częstochowskiej skrócił się o dużo , ja jestem zadowolony z tej inwestycji , jedyne newralgiczne miejsce to skrzyżowanie z ul. Górnośląską, ale to było już wiadomo ze tam będzie trzeba trochę postać w korku
:roll: :roll: :roll: :wink: :wink:
Andrzej

ODPOWIEDZ