Promowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 lut 2011, o 19:37

Źle zrozumiałeś ale tłumaczyć nie będe bo Adi już się paranormalnymi zdolnościami podzielił więc wole nie ryzykować ;)
g13k

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 28 lut 2011, o 20:13

Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 1 mar 2011, o 14:00

gawronik13kalisz pisze:Źle zrozumiałeś ale tłumaczyć nie będe bo Adi już się paranormalnymi zdolnościami podzielił więc wole nie ryzykować ;)
Logujecie się dzisiaj bez problemu? Ja nie mogę się zalogować, jedynie przez facebook mogłem oddać głos.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 mar 2011, o 15:39

wczoraj też miałem taki problem ale pod wieczór wszystko już grało
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 mar 2011, o 15:56

g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 mar 2011, o 12:36

Nie orientuję sie, czy to opracowanie powstało na zlecenie Wydziału Promocji UM w Kaliszu, czy jest inicjatywa studentów zaordynowana przez naukowców poznańskiego AWF i gnieżnieńskiej ,,politechniki''?
Powiat Kaliski i miasto Kalisz jako destynacja turystyki kulturowej

Armin Mikos v. Rohrscheidt, Piotr Kempski

Przeprowadzona analiza wykazała dla miasta Kalisz i powiatu ziemskiego kaliskiego istnienie znaczącego potencjału walorów turystycznych trzech wiodących oraz trzech drugorzędnych form turystyki kulturowej. Do pierwszej grupy zaliczają się turystyka religijna, w tym pielgrzymkowa oraz turystyka tematyczna, a w jej ramach biograficzna oraz turystyka muzealna. W drugiej grupie należy wymienić zasoby turystyki industrialnej, eventowej oraz etnicznej. Przy podjęciu starań w dziedzinie organizacji produktów turystycznych oraz odpowiednio dobrej promocji można spodziewać się zwiększenia ruchu odwiedzających, ukierunkowanego na atrakcje tych form turystyki.

Turystyka religijna i pielgrzymkowa
Niewątpliwie największą atrakcją mikroregionu kaliskiego z punktu widzenia tej formy turystyki jest sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jest to najstarszy w kraju oraz jeden z najstarszych na na świecie ośrodków kultu tego świętego. Cieszy się on znaczną popularnością wśród polskich katolików, jest odwiedzany przez liczne pielgrzymki z różnych zakątków kraju. Przedstawiciele szeregu grup społecznych, kultywujących nabożeństwo do tego świętego (m. in. byli duchowni więżniowie obozów koncentracyjnych, ludzie świata pracy fizycznej, wierni diecezji kaliskiej, której patronem jest św. Józef) regularnie odwiedzają Kalisz. Ponadto organizowane są tu cyklicznie kongresy teologiczne. Najstarszym kościołem, a zarazem najstarszym zachowanym zabytkiem w powiecie kaliskim jest dzisiejsza Katedra (dawna fara kaliska) pod wezwaniem św. Mikoł........ ( ... )
Więcej należy przeczytać pod linkiem :

http://www.turystykakulturowa.org/?id=place&nr=28&txt=3

Osobiście to ja dziękuję za taką promocję, która sprowadza Kalisz do roli g r a j d o ł a , gdzie Kaliskie Spotkania Teatralne wrzuca sie do jednego kotła z ,,cepeliadą'', gdzie mieszkanców Kalisza traktuje się jako zbiorowisko bezmyślnych ,,fizoli'', a samo Miasto spycha się do rangi małopolskiego Pcimia, nic samemu Pcimiowi nie ujmując. Kto upoważnił autorów do polecania kaliskiej Fabryki Pianin i Fortepianów w stanie przeznaczonym do zniszenia, do polecania turystom polskim. Kto tam poprowadzi lekcję i dla kogo? Kto autorom podsunął takie sterotypy w rodzaju Pałacu Gubernialnego ? Czy wójt Nowak usunie się z dworku żelazkowskiego do opróżninej z części klas szkoły w Kokaninie? Kto ma korzystać z takiej promocji robionej ,,na kolanie'' przez obcokrajowców??? Zal mi się zrobił tych ,,studentów'', bo ktoś im ,,popier..lił w głowach'' . Kto podsuwa plany wpuszczania młodzieży, która nie lubi zwiedzać ... na zapyziałe podwórze d.Fabryki Repphana, sprowadzonej do roli ,,komunalki MZBM-owskiej'' - zapuszczonej do granic możliwości. Kto w tym momencie zaproponował zwiedzanie cmentarzy - ewangelickiego i prawosławnego zdewastowanych do granic ludzkiej wytrzymałości przez miejscowych meneli? Dlaczego turystów nie można zawieżć zabytkową kolejką wąskotorową do Russowa i Cukrowni Zbierskiej czy po odpowiednim przygotowaniu do Puszczy Pyzdreskiej? Czy w Kaliszu i Kaliskiem wszystko musi być postawione ,,na głowie'' i czy w XXI wieku zdązymy jeszcze nadrobić narzucane nam zaniechania i zaległości? Czy metropolia poznańska nie będzie wstydziła się pozbawionego możliwości komuniakacyjnych ,,kresowego'' Kalisza, kojarzonego raczej z przygranicznym cwaniactwem? To ma być ta wymarzona ,,destynacja''??? Kiedy i za ile?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 mar 2011, o 15:41

g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 mar 2011, o 10:13

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 mar 2011, o 20:45

Pomysł rewelacyjny! Bardzo lubię oglądać tego rodzaju filmiki na necie. Już jakiś czas temy myślełem, czy podobny clip nakręcą kiedyś nasi studenci. Jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 8 mar 2011, o 09:11

Kalisz zagości w Kocham Cię Polsko
2011-03-07, Aktualizacja: wczoraj 19:59


Kilkadziesiąt młodych osób zgłosiło się w poniedziałek na casting ogłoszony przez Urząd Miejski w Kaliszu. W ten sposób miasto wybrało swoją reprezentację, która będzie promować Kalisz w jednym z odcinków telewizyjnego show ,,Kocham Cię Polsko''.
Program zostanie wyemitowany 27 maja w TVP2, ale nagranie odbędzie się już 22 marca.

- Zależy nam na tym, aby skompletować silną, pełną humoru i pozytywnych emocji drużynę, która godnie zaprezentuje i za promuje miasto - mówi Agata Wierzejska-Holewska z Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Z Kalisza wyjadą do Warszawy dwa autokary wypełnione kaliską publicznością. Wszyscy dostaną specjalne koszulki i gadżety związane z najstarszym miastem w Polsce.

- Chcemy pokazać jednak, że Kalisz jest młody duchem - dodaje Wierzejska-Holewska.

Chętni do udziału w zabawie byli odpytywani z wiedzy o Kaliszu oraz osobami związanymi z grodem nad Prosną. W programie ,,Kocham Cię Polsko'' biorą udział dwie drużyny znanych osobistości, którym pomaga niezawodna publiczność. Kapitankami drużyn są Katarzyna Zielińska i Marzena Rogalska, a prowadzącym jest Maciej Kurzajewski, rodowity kaliszanin.

kalisz.naszemiasto
Andrzej

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 8 mar 2011, o 12:42

Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 9 mar 2011, o 08:27

No to Alix jedzie do Warszawy :D
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 mar 2011, o 22:27

Ciekaw jestem, czy książka jest dobra.
http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... 789ab1b30a
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 mar 2011, o 15:29

Ach ta kaliska młodzież,gdyby zaglądali na Nasze forum to nie było by takiej popeliny,startując w takim programie trzeba naprawdę wykazać się wiedzą...
czego nie mozna napisać o kandydatach.....

Kocham Kalisz, ale nie wiem o nim wiele

Kaliszanie na castingu do programu „Kocham Cię Polsko”

W poniedziałek w samo południe do Villi Calisia przy al. Wolności zgłosiło się kilkadziesiąt osób pragnących wziąć udział w znanym programie telewizyjnym ,,Kocham Cię Polsko’’. Casting był dla wielu zaskoczeniem. Tylko niektórzy mogli pochwalić się przed komisją znajomością historii i kultury naszego miasta a także wskazać jego walory turystyczne...

Pierwsza kandydatka do programu miała szczęście. Komisja pyta o wiek. Sylwia Kozłowska odpowiada, że skończy 18 lat dokładnie 22 marca, w dniu planowanego nagrania programu ,,Kocham Cię Polsko’’ z udziałem Kalisza. Fuksem dostaje się do grupy, która pojedzie do Warszawy reprezentować miasto w TVP.
– Czy możesz nam powiedzieć, ilu mieszkańców liczy Kalisz? – pada pytanie komisji w stronę następnej kandydatki – Kasi, która wydaje się być nim zupełnie zaskoczona. Nie odpowiada również na kolejne. Denerwuje się. Paulina Kozłowska, siostra Sylwii, o Kaliszu wie więcej, ale niedostatecznie dużo, aby wystąpić w programie. Mimo tego obiecuje, że douczy się i nie zawiedzie mieszkańców przed kamerą. Zostaje wciągnięta na listę.
– Dokąd zabrałabyś na spacer turystę z innego miasta? – pada kolejne pytanie do 17-letniej Aleksandry Bęckiej. – Nie wiem. Może do klubów w Kaliszu? Mamy fajnych ludzi... Na spacer do parku? – odpowiada Ola, która w trakcie rozmowy zauważa u siebie znaczne braki wiedzy na temat Kalisza. Honor przybyłych na casting ratuje Dorota Kobza, absolwentka Liceum Ekonomicznego w Kaliszu oraz PWSZ.
– Posiadam dużą wiedzę o Kaliszu, ale dopiero udział w nagraniu programu będzie dla mnie sprawdzianem. Mam nadzieję pomóc w rywalizacji i znacznie wpłynąć na wynik dla naszego miasta – mówi 27-letnia Dorota.
Komisja pyta jeszcze o Ptolemeusza, Zawodzie, Szlak Bursztynowy i ostatni jubileusz Kalisza.
– Przyznaje się, że znam średnio historię Kalisza, ale możemy głośno kibicować, uśmiechać się do kamer – przekonują Anna Sołtysiak i Beata Spychalska.

http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=94300
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 11 mar 2011, o 16:19

Nie wiedzą nic to nie powinni ich brać i tyle. Na ładne oczy nie można wszystkiego robić. Kryterium castingu była duża wiedza o mieście a tu nawet nie wiedzą ile ludności zamieszkuje nasze miasto.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 11 mar 2011, o 16:37

Adi pisze:Nie wiedzą nic to nie powinni ich brać i tyle. Na ładne oczy nie można wszystkiego robić. Kryterium castingu była duża wiedza o mieście a tu nawet nie wiedzą ile ludności zamieszkuje nasze miasto.
Obawiam się, że nie skompletowaliby drużyny :wink:
A może ktoś z naszego forum wziął udział w castingu?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 mar 2011, o 16:46

Panowie koleżankia Alix już się chwaliła się na forum, że jedzie do Warszawy :)
Podobno były takie asy, które twierdziły, że Ptolemeusz mieszkałw Kaliszu :) Jesli mają na to dowody to będzie prawdziwa sensacja :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 11 mar 2011, o 17:23

Też o tym słyszałem - wynajmował kawalerkę na H.Sawickiej.Obrazek
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 14 mar 2011, o 08:19

Tak, koleżanka Alix się dostała :) Byłam z kolegą i czekając na naszą kolej, słyszeliśmy, jak inni uczestnicy castingu przechwalali się swoją wiedzą. Na przykład o tym, jak to na Harcerskiej znajduje się cmentarz żydowski, drugi ma być na Wojska Polskiego, że Prosna jest wyłożona NAGROBKAMI ;D było jeszcze kilka dziwnych wypowiedzi, ale wolałam to wyprzeć z pamięci :)
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 14 mar 2011, o 09:01

Witaj Alix- z tymi płytami nagrobnymi to niestety prawda http://www.rc.fm/polityczne/odwiedz-zyd ... ntarz.html Z tego co wiem to cyklicznie odbywa się konkurs wiedzy o Kaliszu, może lepiej było sięgnąć po laureatów( chętni z pewnością by się znależli).
JP - WRÓĆ !!!!!!

ODPOWIEDZ