Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Pioootrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: Pioootrus » 15 mar 2011, o 17:59

Czy ja dobrze zrozumiałem? Nie będzie już 11-stki, a będzie kolejna linia oznaczona literą?! Noo... brak słów :evil:
Po co zmieniać 11 na S1. Brak spójności rozkładu, o zamieszaniu już nie wspomnę. Nie prościej zmodyfikować rozkład 11, że wszystkie kursy jadą przez Kołobrzeską? S2 - skoro zostawimy S1 jako 11, to S2 dalej może być S, albo wreszcie nadać tej linii jakiś numerek. Jeżeli KLA kierowało się tylko tym, że tymi liniami (S i 11) jednocześnie można dojechać od Winiar do skrzyżowania Nowy Świat/Legionów/Ułańska to naprawdę... coś nie jest jest z ich pomyślunkiem. Jestem bardzo zawiedziony.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 15 mar 2011, o 20:32

A ja właśnie nie. W tej propozycji, kiedy WSZYSTKIE kursy ex S1 będą wykonywane przez osiedle, a miasto dostało kasę na eskę a nie "11" to chyba najlogiczniejsze rozwiązanie. Oczywiście... można to było zrobić trochę inaczej, ale ja jestem zadowolony. Numer trasy... jestem przeciwnikiem połączenia liter i cyfr, ale jest w tym logika: "jedynki" na Dobrzec, "dwójki" na Kampus. Teraz KLA mogłoby tworzyć kolejne...
"S3" Winiary - JP II - Nowy Świat - Częstochowska
"S4" Winiary - JP II - Nowy Świat - Centrum - Bażancia
"S5" Winiary - JP II - Nowy Świat - Centrum - Majków

i tak dalej :)

Z drugiej strony może się to okazać żartem. Rozkład ma wejść w piątek, pierwszego kwietnia. Ot taki prima-aprilisowy żart...

Pioootrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: Pioootrus » 15 mar 2011, o 21:06

Teoretycznie miasto dostało pieniądze na to, żeby Solarisy jeżdziły na 'S', ale w praktyce wiemy jak to wygląda: często widać Solarisa na '6' i prawie zawsze jeżdżę Solarisem na 1A o 8:54 z Hanki. Czemu więc nie można puszczać go na '11'?

A jeszcze jedno... raczej pewne jest, że rozkład S2 zostanie okrojony, czyli jakby nie wywiązujemy się z umowy jeśli chodzi o kwestię dofinansowania - ilość kursów na 'S'. Czyli zaangażowano w to '11', żeby z czystym sumieniem uciąć 'S', ale jednocześnie, żeby w papierach było, że Solarisy nadal wykonują tą samą ilość kursów? Dobrze myślę?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 15 mar 2011, o 23:29

Do czego to doszło.Urząd Marszałkowski w Poznaniu zatwierdza przebieg linii autobusowej i rozkład jazdy.
Może mi ktoś wyjaśnić czy ten unijny program polega tylko na sfinansowaniu zakupu autobusów czy również po części dotowane są z niego poszczególne kursy ?Bo jeśli tylko w grę wchodził zakup to jak długo obowiązuje nas klauzula "odgórnego" ustalania ?Pytam dlatego że niebawem do Kalisza zjedzie kolejnych 10 autobusów chyba w ramach tego samego programu unijnego i pewnie kolejne linie zostaną zastąpione "eskami" ;) oczywiście po wcześniejszym zatwierdzeniu przez UM.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 16 mar 2011, o 21:52

Z tego co pamiętam to warunkiem zakupu nowych autobusów było to, że będą jeżdziły na "S" na trasie Winiary - Kampus. Jeśli potrzeba 3 pojazdów to 2 zostają do dyspozycji.

Jeśli KLA lub miasto zmieniłoby oficjalny rozkład jazdy o choćby jedną minutę to mogłoby mieć problemy prawne. To wszystko jest wpisane w "Dziennik..." więc każda zmiana musi być tam ujęta, a każda rzecz która jest tam publikowana musi być za zgodą UMWW.

Ja jednak myślę, że KLA nie ograniczy kursów na S1. Wydawałoby się, że to tylko kilka dodatkowych przystanków, ale one na prawdę generują spory (jak na dzielnicę willową) potencjał pasażerski. Wręcz przeciwnie - kursów na "S1" winno być więcej niż na obecnej "11". Kursów wieczornych praktycznie nie ma, a coś musi być za ograniczenie "S2"...

Jestem tylko ciekaw czy "S1" będzie jechała przez Legionów, czy przez Górnośląską, bo KLA podaje: (...)Bankowa - Górnośląska - Podmiejska(...).

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 mar 2011, o 16:27

http://www.solarisbus.pl/busmania,aktua ... 0,650.html
Jak myślicie, czy taki nowoczesny autobus zyskałby uznanie KLA i ich pasażerów?
g13k

dawidstasiak1997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2011, o 14:10

Nieprzeczytany post autor: dawidstasiak1997 » 18 mar 2011, o 18:38

Fajny autobus, najpierw myślałem że to mały Tramino, bo przód prawie niczym się nie różni.

Takie autobusy mogły by jeżdżić po Kaliszu. KLA nich niekupi bo kosztują pewno majątek, ale przy dofinansowaniu z unii i pomocą miasta zapłacili by za jeden i dostali 4 gratis.

Pasażerowie byli by pewno zadowolenie, bo przegubów jeżdżi u nas 11, a wszystkich pojazdów jest 68 czyli tylko 16,1%. Według mnie co 3 lub czwarty autobus powinien być 18metrowy. Jak już mówiłem po
1. Jest to przegób.
2. Jest on cały w 100% niskopodłogowy, a Many w drugiej części autobusu mają już schody.
Dla mnie ma jedną wadę nieprzeszkadza ona zbytnio, ale autobus powinien mieć płaski przód.
Oto była moja opinia

dawcioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 10 mar 2009, o 08:24
Lokalizacja: Dobrzec/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: dawcioo » 18 mar 2011, o 19:00

gawronik13kalisz pisze:http://www.solarisbus.pl/busmania,aktua ... 0,650.html
Jak myślicie, czy taki nowoczesny autobus zyskałby uznanie KLA i ich pasażerów?
Hmm.Ciekawe,interesujące :)
Ten Solaris nadawał by się do Amsterdamu tam oni takie mają ,,miej więcej "" style :)
Przypomina on trochę tramwaj trochę czołg(wóz pancerny) i autobus.
Ogólna opinia i wrażenie to tak warto by zaryzykować kupując takie cudo technologii myśle że można tak to nazwać no i z profilu na pierwszy rzut oka może wystraszyć hehe ale zły nie jest ;)
TYLKO

KP CALISIA KALISZ

Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 20 mar 2011, o 15:29

W kraju Tulipanów,lubią sprawdzone technologie a nie syf zwany Solarisem.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 20 mar 2011, o 16:01

Gagarin pisze:W kraju Tulipanów,lubią sprawdzone technologie a nie syf zwany Solarisem.
Kiedy czytam takie wypowiedzi to ręce opadają dla niektórych polaków wszystko, co polskie to jest nic nie warte zamiast brać przykład z krajów od nas bogatszych to my musimy pokazać wszystkim, jakie to z nas nieudacznicy każdy, kto kiedykolwiek oglądał brytyjski program Top Gear wie, że dla prowadzących ten program to właśnie brytyjskie samochody są najlepsze na świecie dla autorów niemieckiego Mororvision to właśnie niemieckie auta są najlepsze zapewne podobnie wygląda sytuacja z opinią o własnych markach w innych krajach tylko w Polsce znajdzie się ktoś, kto wie lepiej od innych, że Polacy to naród nieudaczników, którzy powinni świnie pasać A nie produkować samochody tylko z skąd potem zdziwienie, że inni nas nie szanują skoro sami tego nie robimy.
Kiedyś jeżdziłem samochodem ciężarowym Jelcz i muszę wam powiedzieć, że to był koszmar tyle kontroli w ciągu miesiąca przez policję na drodze, co miałem to obecnie, kiedy się przesiadłem na zachodnie auto nawet po ładnych kilku latach nie miałem, chociaż zdarzało się, że stan techniczny był o wiele gorszy od tego wstrętnego Jelcza obecnie nie ma już praktycznie tej marki na rynku, bo kto by chciał kupić taki samochód i być narażony na takie ilości kontroli na drodze? Przez takie podejście do tej marki straciliśmy szanse na posiadanie własnej marki no, bo Polacy powinni przecież pasać świnie a nie produkować samochody prawda Gagarin?

Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 20 mar 2011, o 16:13

MirekDB pisze:
Gagarin pisze:W kraju Tulipanów,lubią sprawdzone technologie a nie syf zwany Solarisem.
Kiedy czytam takie wypowiedzi to ręce opadają dla niektórych polaków wszystko, co polskie to jest nic nie warte zamiast brać przykład z krajów od nas bogatszych to my musimy pokazać wszystkim, jakie to z nas nieudacznicy każdy, kto kiedykolwiek oglądał brytyjski program Top Gear wie, że dla prowadzących ten program to właśnie brytyjskie samochody są najlepsze na świecie dla autorów niemieckiego Mororvision to właśnie niemieckie auta są najlepsze zapewne podobnie wygląda sytuacja z opinią o własnych markach w innych krajach tylko w Polsce znajdzie się ktoś, kto wie lepiej od innych, że Polacy to naród nieudaczników, którzy powinni świnie pasać A nie produkować samochody tylko z skąd potem zdziwienie, że inni nas nie szanują skoro sami tego nie robimy.
Kiedyś jeżdziłem samochodem ciężarowym Jelcz i muszę wam powiedzieć, że to był koszmar tyle kontroli w ciągu miesiąca przez policję na drodze, co miałem to obecnie, kiedy się przesiadłem na zachodnie auto nawet po ładnych kilku latach nie miałem, chociaż zdarzało się, że stan techniczny był o wiele gorszy od tego wstrętnego Jelcza obecnie nie ma już praktycznie tej marki na rynku, bo kto by chciał kupić taki samochód i być narażony na takie ilości kontroli na drodze? Przez takie podejście do tej marki straciliśmy szanse na posiadanie własnej marki no, bo Polacy powinni przecież pasać świnie a nie produkować samochody prawda Gagarin?
Nie wcale tak nie twierdzę bo dużo km zrobiłem Polonezem i bardzo mi się wygodnie podróżuję tym samochodem.Ale Solaris nie jest 100% Polski ma tylko polską budę.Silnik skrzynia biegów i inne podzespoły przychodzą w częściach zapakowane a my Polacy je tylko wkładamy na szybko Solaris ma dobre zawieszenie na nasze Polskie Drogi ale ma za dużo psującej się elektroniki która się cały czas psuję w jednym Solarisie od jazdy na prezentacje na Rynek pali się EDC do dzisiaj gdy najedzie na dziurę za to w jednym nie działają od tygodnia trzecie drzwi.Dla tego moim skromnym zdaniem Solaris jest słaby pod względem mechanicznym.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 20 mar 2011, o 16:27

Kiedyś wyśmiewano się z Japończyków, że produkują samochody, które po 7 latach dokonują technicznego żywota Nissan nawet zmienił nazwę marki, bo kiedyś nazywał się Datsun, ale wszystkim ta marka żle się kojarzyła obecnie podobna sytuacja jest z Koreańskimi samochodami, z których już tylko nie liczni się śmieją a co raz częściej są podziwiani za to, czego dokonali z czasem i marka Solaris będzie się kojarzyć z dobrą, jakością chociaż już obecnie jest, czym się chwalić, ponieważ Solarisy zdobyły sobie uznanie i jeżdżą w wielu europejskich miastach.

dawidstasiak1997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2011, o 14:10

Nieprzeczytany post autor: dawidstasiak1997 » 21 mar 2011, o 09:57

Kaliskie Linie Autobusowe informują: (żródło kla.com.pl)

2011-03-21 / Aktualizacja rozkładu jazdy autobusów linii 3D i 17
Informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2011 roku wprowadzona zostanie aktualizacja do rozkładu jazdy autobusów linii nr: 3D i 17 w dni robocze.

Linia 3D:
wycofanie kursów z H. Sawickiej o godz.: 3:45, 21:59,

Linia 17
wycofanie kursów z Nowego Rynku o godz.: 5:15, 17:20,
wycofanie kursów z Kotowiecka o godz.: 5:55, 17:57.

Może teraz będzie mniej pustych 17 w centrum. :)

Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 21 mar 2011, o 13:58

dawidstasiak1997 pisze:Kaliskie Linie Autobusowe informują: (żródło kla.com.pl)

2011-03-21 / Aktualizacja rozkładu jazdy autobusów linii 3D i 17
Informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2011 roku wprowadzona zostanie aktualizacja do rozkładu jazdy autobusów linii nr: 3D i 17 w dni robocze.

Linia 3D:
wycofanie kursów z H. Sawickiej o godz.: 3:45, 21:59,

Linia 17
wycofanie kursów z Nowego Rynku o godz.: 5:15, 17:20,
wycofanie kursów z Kotowiecka o godz.: 5:55, 17:57.

Może teraz będzie mniej pustych 17 w centrum. :)
No nareszcie usunęli te dwie linie chore 3D na których maksymalna prędkość to 20 km/h i jesteś przed czasem ta 3D wiozła tylko kierowców na czwartą do KLA z Hanki Sawickiej do Parczewskiego a dalej nikt nią nie jechał tylko w Osieku w stronę Kalisz-a wsiada zawsze Jadżka-Ta grubsza starsza kontrolerka w okularach u której nie ma zmiłuj a w godzinach nocnych nieraz jakieś Gimnazjalistki wsiadają na Babina i jadą na Hanki Sawickiej zawsze na tych wieczornych kursach się jeżdzi na gapę ponieważ kanary robią od 5:00 do 22:00.A na tej 17 to od zawsze nie było ludzi były takie kursy że nikt nie jechał z Kotowicecka a do Kotowiecka zawsze ktoś jechał.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 21 mar 2011, o 14:28

Nie da się podpisać porozumienia z Kaliskimi Liniami Autobusowymi bez dopłat - a tylko na takie rozwiązanie zgodzili się radni Stawiszyna, w powiecie kaliskim. --->>Okazuje się, że gmina musi dofinansować utrzymanie nawet minimalnej liczby kursów. Negocjacje trwają więc nadal. Obie strony nie mogą dojść do porozumienia.<<--- "Przyznam, że rozmowy z władzami miasta i spółki są bardzo trudne" - powiedział Radiu Centrum burmistrz Stawiszyna, Robert Jarzębski:

"KLA cały czas twierdzi, że aby linie kursowały - musimy je dotować. Zaproponowałem, że faktycznie jeśli sobotnie i niedzielne kursy są nierentowne, to je zawieśmy. Zaoferowałem, aby zostawić jedynie 8 kursów w dni robocze, czyli te o godz. 6:40, 7:40, 8:50 i 10:50 ze Zbierska oraz kursy powrotne o godz. 13:10, 14:10, 15:10 i 16:10 z Kalisza. Takie rozwiązanie zapewni naszym mieszkańcom dojazd i powrót do miasta. Z moich analiz wynika, że są to rentowne linie i nie powinniśmy dopłacać do nich ani złotówki. Niestety, dostałem odpowiedż, że nawet przy utrzymaniu właśnie tych 8 kursów gmina musi dopłacić 32 000 złotych netto, czyli brutto ok. 40 000 złotych."

Radni stanowczo bronią swojego stanowiska i twierdzą, że nie zgodzą się na dopłaty. "Nie damy ani złotówki" - dodał radny Józef Hofman. Gmina czeka więc teraz na propozycje ze strony KLA.

"Negocjacje w tej sprawie prowadzone są pomiędzy władzami miasta Kalisza i gminą Stawiszyn" - wyjaśnił Piotr Olszewski, prezes Kaliskich Linii Autobusowych. "My w tym przypadku nie jesteśmy stroną. To prezydent ostatecznie podejmie w tej sprawie decyzję. Teraz czekamy na to, aby władze gminy przedstawiły nam swoje potrzeby, jeśli chodzi o rozkład jazdy. Wtedy oceniamy czy dane kursy są rentowne. Jeśli nie - przedstawiamy swoją kalkulację z dopłatami. Na chwilę obecną jedynie autobusy jeżdżące w kierunku Gołuchowa i Opatówka są rentowne."

Negocjacje muszą zakończyć się do końca marca.

http://rc.fm/node/62174

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 22 mar 2011, o 20:09

A może by tak iść za przykładem mieszkańców grodu Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego :?: :?: :?:
A nie jak to się dzieje w Kaliszu :shock: każdy ch....j na swój strój :?: :?:

Obrazek

http://www.portalsamorzadowy.pl/komunik ... 14845.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 mar 2011, o 14:58

Obrazek
g13k

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 25 mar 2011, o 17:50

Same likwidacje. Czy na którejś linii zwiększono częstotliwość kursów?
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 mar 2011, o 16:03

szymkalisz pisze: Z drugiej strony może się to okazać żartem. Rozkład ma wejść w piątek, pierwszego kwietnia. Ot taki prima-aprilisowy żart...
Raczej nie...
http://www.calisia.pl/articles/9954-czy ... -pasazerow
g13k

Pioootrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: Pioootrus » 26 mar 2011, o 17:13

szymkalisz pisze: Z drugiej strony może się to okazać żartem. Ot taki prima-aprilisowy żart...
właśnie na tym się wzorowałem, kiedy pisałem wstęp do artykułu, który link podał wyżej gawronik. ;)

ODPOWIEDZ