Przebudowa ul .ks. Jolanty oraz Starożytnej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 14 lip 2011, o 18:49

może w końcu policja nie będzie musiała tam kierować ruchem w niedzielę kiedy ludzie na giełdę przyjeżdzają

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 14 lip 2011, o 18:59

Dla niewtajemniczonych turbinowośc tego ronda własnie polega na doklejeniu tych pasków obok i bezkolizyjnej jezdzie z kazdej strony wiec zanim cos powiecie to przeanalizujcie dokładnie ...

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 14 lip 2011, o 19:53

mnie ciekawią natomiast poziome znaki na rondzie.
Jadąc od strony Szałe mamy możliwośc wdł. znaków pionowych jechać z pasu prawego tylko w prawo (centrum), natomiast z lewego pasa możemy jechać albo w Prawo (centrum) albo w lewo na grabów. Wiec o co chodzi z tym rondem turbinowym? czy ja czegoś nie rozumiem :D

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 14 lip 2011, o 21:44

Anto pisze:Dla niewtajemniczonych turbinowośc tego ronda własnie polega na doklejeniu tych pasków obok i bezkolizyjnej jezdzie z kazdej strony
Dobrze napisałeś turbinowość :lol: bo z rondem turbinowym nie ma nic wspólnego,zresztą na poprzedniej stronie zacytowałem się sam z której strony do tyłu.

Rondo turbinowe z prawdziwego zdarzenia :lol:

Obrazek

Rondo turbinowe po kalisku 8) tzn;rondo z elementami turbinowymi.

Obrazek

Widać chyba różnicę :?: [/b]
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 lip 2011, o 22:23

tomash pisze:mnie ciekawią natomiast poziome znaki na rondzie.
Jadąc od strony Szałe mamy możliwośc wdł. znaków pionowych jechać z pasu prawego tylko w prawo (centrum), natomiast z lewego pasa możemy jechać albo w Prawo (centrum) albo w lewo na grabów. Wiec o co chodzi z tym rondem turbinowym? czy ja czegoś nie rozumiem :D
I bardzo dobrze.Częstochowska jest dwujezdniowa więc z ronda mamy w nią dwa wloty - zewnętrzny i wewnętrzny.z zewnętrznego nie da się "objechać" ronda.Podobnie od strony Częstochowskiej zewnętrzny pas "wynosi" nas na Grabów.
Jak najbardziej rondo turbinowe.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 14 lip 2011, o 23:00

Pawel pisze:
tomash pisze:mnie ciekawią natomiast poziome znaki na rondzie.
Jadąc od strony Szałe mamy możliwośc wdł. znaków pionowych jechać z pasu prawego tylko w prawo (centrum), natomiast z lewego pasa możemy jechać albo w Prawo (centrum) albo w lewo na grabów. (...)
(...)Częstochowska jest dwujezdniowa więc z ronda mamy w nią dwa wloty - (...) z zewnętrznego nie da się "objechać" ronda. Podobnie od strony Częstochowskiej zewnętrzny pas "wynosi" nas na Grabów.
Jak najbardziej rondo turbinowe.
Powiedzmy półturbinowe. Na w pełni turbinowym każdy dojazd jednoznacznie determinuje wyjazd, natomiast tutaj tylko dojazd pasem zewnętrznym. W każdym razie z projektu widać jak to ma działać, ale na zdjęciach jeszcze tych wymuszających pasków nie widać.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 17 lip 2011, o 16:25

Panowie przestanie marudzić, możecie to rondo nazywać półturbinwe, ćwierćturbinowe czy też nawet paraturbinowe dla mnie ważne jest, że żadem ćwierć inteligentny kierowca nie będzie objeżdżał ronda prawym pasem, bo to jest największa wadą rond.

danielc81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 3 mar 2011, o 13:41
Lokalizacja: Lis

Nieprzeczytany post autor: danielc81 » 17 lip 2011, o 21:14

Czy ktoś zna realny termin zakończenia tej "drogi przez mękę" ?
Jeżdżę tam codziennie min. 2 razy i takiego remontu drogi jeszcze nie widziałem. Zupełny brak organizacji, wygląda jakby ktoś powycinał kawałki asfaltu w losowych miejscach, kształcie, zostawił to i poszedł wycinać dalej. Brak jakiegoś kierowania ruchem i przede wszystkim zasypywania "tymczasowych" dziur, którymi trzeba będzie jeżdzić przez wile tygodni. Czasami wystarczyło by kilka łopat tłucznia czy czegoś takiego, żeby nie wpadać w te dziury. Piszę to ponieważ mam już 2 felgi pokrzywione... Wiem, że to plac budowy ale jeżdżą tam samochody i jak się wycina kawał asfaltu to przydało by to jakkolwiek zabezpieczyć.

Rozumiem, że trzeba się przemęczyć i kiedyś będzie lepiej ale jak długo jeszcze ? Nawet nie doszli do mostu nie mówiąc już o długiej ulicy starożytnej. Słyszałem, że do końca sierpnia ale widząc postęp pracy to boje się, że zima ich zastanie...

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 18 lip 2011, o 16:41

niechce być złym prorokiem ale doświadczenie mi podpowiada że zakończenie wszystkich robót będzie ale wiosną 2012.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 lip 2011, o 15:56

tomash pisze:niechce być złym prorokiem ale doświadczenie mi podpowiada że zakończenie wszystkich robót będzie ale wiosną 2012.
Nie kracz :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Podkreślenie na czerwono 8) daje do myślenia :?

http://rc.fm/node/70537
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 19 lip 2011, o 16:35

znajac zycie to dwa pasy beda zablokowane do gieldy bo chamstwo kierowcow z przykroscia ale juz nie zna granic.

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 19 lip 2011, o 22:09

Ciekawe który pas zajmną "giełdownicy" jadący od Szałego
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 lip 2011, o 10:25

Anto czy to prawda co piszą w komentarzach na RC.FM odnośnie krawężników :?:

Taki mały cytat ze strony


na Jolanty zrywasię juz załozone krawęzniki bo ktoś spatratczył robotę,od torów dól nic się nie robi,Gałka ma na myśli chyba wrzesień 2012 hihihi


Mieszkasz po sąsiedzku to weż to zweryfikuj 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 20 lip 2011, o 12:29

30 września 2011 roku dla portalu "http://inwestycje.kalisz.pl" specjalnego wywiadu udzieli Pan Gałka w sprawie opóżnień oddania ul. ks. Jolanty: "ze względu na dodatkowe prace które pojawiły się w trakcie robót miedzy innymi dodatkowy pas ruchu prowadzący do giełdy warzywnej oddanie ulicy opóżni się o kolejne 3 miesiące " :) taki off topic :P

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 20 lip 2011, o 12:58

Dodatkowy pas ruchu ma przykryć spartaczone krawężniki? Ten pas to mozna wybudować ot tak sobie, bez projektu i przetargu?

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 20 lip 2011, o 13:18

Słowa "tego roku" w zdaniu podkreślonym przez Gumisia nie muszą koniecznie oznaczać 2011 :).
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 lip 2011, o 13:51

tomash pisze:30 września 2011 roku dla portalu "http://inwestycje.kalisz.pl" specjalnego wywiadu udzieli Pan Gałka w sprawie opóżnień oddania ul. ks. Jolanty: "ze względu na dodatkowe prace które pojawiły się w trakcie robót miedzy innymi dodatkowy pas ruchu prowadzący do giełdy warzywnej oddanie ulicy opóżni się o kolejne 3 miesiące " :) taki off topic :P
Ty piszesz poważnie czy jaja sobie robisz :?: bo nie wiem jak mam odebrać tą informację.
Wracają odnośnie do tematu tego trzeciego pasa (wydzielonego prawo skrętu) to jaki ma to związek z opóżnieniem oddania całego odcinka K.Jolanty :?: w czym to koliduje aby cały odcinek od ronda do mostu był drożny :?: Tak tylko pytam bo nie widzę naprawdę związku.
Obrazek
Na tym zdjęciu widać,że ten dodatkowy pas nijak ma się do tego o czym wypowiadał się p.Gałka.
Obszar oddziaływania dodatkowej inwestycji a oddanie K.Jolanty do użytku.

http://zdm.kalisz.pl/zaproszenie_2011_052_z.pdf :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 20 lip 2011, o 15:06

Od torów do mostu roboty idą pełną parą nawet dżwig jest w uzyciu, co do krawęzników to muszą poprawiac po 5 razy bo np. jak do murbetu wjezdza tir to rozwala co chwila te krawęzniki, własnie wylewają 2 warstwe asfaltu i jutro będą chyba włazy do studni podnosic bo za nisko wyszły gdyby miałby być 3 pas na giełde ..w sumie nie będzie bo to nie mozliwe bo sie tam nie zmieści wtedy chodnika by nie było ..., gadałem dzisiaj z sąsiadem co ma sklep do łazienek itp. dzwonił osatnio do rc bo bzdury tam wypisują bo piszą ze nie ma przejazdu i nikt do niego nie przyjezdza a do posesji i firm jest dojazd. najmniejsze postępy widać na drodze na lisa i na samym lisie bo po 2 tyg roznicy nie widze a rondo szałe/lis ostatnio wystartowało i pełną parą robią takze, no i jeszcze z 1-2 krawęzniki muszą zdjąć gdy robią studzienki od deszczówki ale to tak w planach jest .

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 20 lip 2011, o 15:45

Gumiś pisze: Ty piszesz poważnie czy jaja sobie robisz :?: bo nie wiem jak mam odebrać tą informację.
narazie jaja :wink: :twisted: w koncu sezon ogórkowy w pełni

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 20 lip 2011, o 15:50

Najlepiej jak by zamknęli tą drogę kompletnie zrobili by porządnie i oddali, a tak to co chwila coś się psuje bo nie umieją tego zrobić.

ODPOWIEDZ