Zabudowa na Nowym Rynku

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 3 sie 2011, o 15:25

Wreszcie Sztandera coś mądrego powiedział :D.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9022
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sie 2011, o 16:25

Niech odciąży ale nie zupełnie Główny Rynek powinien tętnić życiem! Ale nie np pod czas sylwestra. Powinien tętnić życiem m.in. ogródków. No ale to nie ten temat.
A co do tematu, to jedną z propozycji na bank będzie targowisko na 3 Maja, a 2 propozycja?
Może przeniesiemy temat do planowanych?
g13k

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 3 sie 2011, o 17:23

Al. Wojska polskiego ?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9022
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sie 2011, o 17:34

gdzie na WP? podaj dokładną lokalizację, mapka mile widziana ;)
bo może myślimy o tej samej lokalizacji, mi chodzi o to miejsce, jak już wspomniałem przy 3 Maja:
Obrazek
g13k

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 sie 2011, o 18:08

gawronik13kalisz pisze:Niech odciąży ale nie zupełnie Główny Rynek powinien tętnić życiem! Ale nie np pod czas sylwestra. Powinien tętnić życiem m.in. ogródków. No ale to nie ten temat.
A co do tematu, to jedną z propozycji na bank będzie targowisko na 3 Maja, a 2 propozycja?
Może przeniesiemy temat do planowanych?
Tak, ale nie ten temat. W tym wątku dyskutujmy o pomysłach zagospodarowania placu. Przecież po przeniesieniu targowiska i wybudowaniu podziemnego parkingu plac trzeba będzie jakoś zagospodarować. Należy także pomyśleć o zamknięciu pierzei Nowego Rynku od strony plant. Można to zrobić np. odbudowując budynek straży. "Uporządkowania" wymaga także zach. pierzeja NR(narożnik NR i ul.Ciasnej)

Do planowanych proponuję przenieść ten temat:
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... 4&start=20

oraz ten: http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... 6&start=20 (jak już będzie pewne na 100%, że chodzi o tą lokalizację)

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 3 sie 2011, o 18:25

Chodziło mi o ten co jest koło ronda na WP, tylko w sumie tam miejsca juz chyba nie ma za duzo ..

boston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 5 sty 2011, o 16:41
Lokalizacja: os. asnyka

Nieprzeczytany post autor: boston » 3 sie 2011, o 18:45

a ja mysle ze dobry miejscem mogl by byc plac po KLA on i tak sie przenosi do PKS-u

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9022
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 sie 2011, o 10:56

http://www.calisia.pl/articles/11425-ni ... eria-tecza
Coraz głośniej się o tym robi.
Jak zauważycie w komentarzach, pełno jest pytań o fontannę. Mo i właśnie, jak już przeniosą ten bajzel, to niech nie zafundują nam kolejnego z jakimiś rdzewiejącymi rzeżbami i fontanną. A przecież tam fontanna bardzo ładna jest (czy jest ona zabytkowa?) tylko odrestaurować. Ale czy nie zostanie zniszczona podczas budowy podziemnego parkingu? Władze chyba nie mają konkretnego planu na to miejsce ciekawe co Rankprogress nam tam zafunduje...
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 4 sie 2011, o 12:45

Dawno pomiędzy budami rynkowymi się nie kręciłem. Nie lubię tego miejsca w obecnym stanie. Sam plac pamiętam z okresu kiedy wyglądał jak na tej fotografii

Obrazek

Czy macie jakieś nowsze foty tej pozostałości fontanny?
Ponadto rodzą się kolejne pytania. Jak zagospodarować sam plac? Czy Miasto odda jego miesszkańcom budynek Straży, który praktycznie władza miejsko-polityczna ,,ukradła'' ? Od tego zależy chyba umiejscowienie tej fontanny Pewnie to co pozostało, to jest złom, nadający się do kompletnej wymiany? Podobnie jest z oświetleniem, bo ta ,,socrealistyczna'' latarnia nie będzie komponowała się z zabudowa poszczególnych pierzeii Nowego Rynku. Pierzeje zresztą są ,,niekompletne''. Czy należy powrócić do kandelabrów (może unowocześnionych?) na postumentach znanych ze starych fotografii?. O jakimś zaplanowaniu tych elementów powinno się pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowy parkingu podziemnego, bo potem mogą wystąpić problemy innej natury. Odnośnie fontanny - czy to ma być fontanna tyou - tu przykłady :

Obrazek

Obrazek
czy fontanna typu ,,podłogowegoa - wielopunktowa czy taflowa jak we Wrocku?
Chciało by się by to wszystko powstało jeszcze przed EURO :), ale to pewnie jednak kwestia IV kadencji prezydenta Sztandery :wink:?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9022
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 sie 2011, o 18:05

Ja myślę że najlepiej będzie tam pasowała ta fontanna która stoi i przygląda się od dawna kupcom. Nieraz była uruchamiana, ostatnio w tamtym roku, i chyba w niej wszystko działa. A lepiej żeby nasze władze nowych fontann nie wymyślały bo każdy wie jak im to wychodzi 8)
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9022
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 sie 2011, o 10:37

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/10 ... 661f,1,3,4
Czyli na pewno jedna propozycja to 3 Maja.
Nie rozumiem ostatniego zdania
Sprawa przeprowadzki zdaje się jednak być już przesądzona. Władze miasta zapewniają jednak, że nie będą podejmować żadnych drastycznych kroków. Dają sobie na rozwiązanie sprawy nawet dwa.
:shock: :?:

A to mnie rozwaliło :lol:
- Galeria przyciągnie nowych klientów. Część z nich zapewne zajrzy też do nas
Jak ktoś do galerii przyjedzie na zakupy, gdzie będzie miał czysto, przejrzyste butiki z oryginalną odzieżą, to na pewno pójdzie w ten bałagan, porównywalny z zaniedbanym labiryntem, przez który nie wiadomo jak przejść. A do tego zapach papierosów i chińskiej gumy używanej przy butach. Życzę powodzenia!
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 sie 2011, o 12:19

Najlepszy jest komentarz pana Sztandery odnośnie urody GH Tęcza :) Nie ma się co dziwić, że póżniej takie kwiatki arch. powstają w Kaliszu :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 6 sie 2011, o 14:11

K-man pisze:Najlepszy jest komentarz pana Sztandery odnośnie urody GH Tęcza :) Nie ma się co dziwić, że póżniej takie kwiatki arch. powstają w Kaliszu :(
ale to jest bardzo mądra, dyplomatyczna wypowiedz p.Sztandery. Chwaląc urodę GT jeszcze mocniej podkreśla kontrast między GT a targowiskiem :wink:

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 6 sie 2011, o 14:55

... ta ogłada, to pewnie po tej tureckiej eskapadzie w okolice Stambułu i zwiedzaniu Hagia Sophia :wink:?

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 6 sie 2011, o 16:28

sobieray-3 pisze:... ta ogłada, to pewnie po tej tureckiej eskapadzie w okolice Stambułu i zwiedzaniu Hagia Sophia :wink:?
Nic nie wiem o eskapadzie, ale skoro "neobizantyjska" Tęcza ma być najwyższej rangi świątynią (zakupów) w mieście, coś musi być na rzeczy :wink:

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 7 sie 2011, o 02:16

Jaką funkcje miałby spełniać budynek straży po odbudowaniu?

Jako zwolennik oczyszczenia i uporządkowania plant (które znajdują się pomiędzy odnawianymi w bliższej lub daleszej przyszłości: Głównym Rynkiem, Nowym Rynkiem i ...eee.. Pasażem nad Prosną?) myślałem raczej o otworzeniu Rynku w tym kierunku, niż na przesłonięcie budynkiem.
Sobieray pisze:Odnośnie fontanny - czy to ma być fontanna tyou - tu przykłady :
(...)
czy fontanna typu ,,podłogowegoa - wielopunktowa czy taflowa jak we Wrocku?
"Podłogowa" czyli np. taka?

Obrazek
(dziedziniec galerii Arkadia, Warszawa)

Jak dla mnie dla takiej fontanny otwartej, "podłogowej", jedyne słuszne miejsce to właśnie gdzieś na (rozległym w końcu) Nowym Rynku, gdyż co do Głównego Rynku przyznaję, że coraz bardziej podoba mi się pomysł "obozu studentów"...
Wszystko zależy czy chcemy tam umieścić taką "funkcjonalność" czy nie. Z resztą taka fontanna (czyt: obszar działania dysz) nie musi być duża, może być mniejsza i być częścia jakiejś kompozycji razem z typową fontanną. Możliwości jest mnóstwo.
Moim zdaniem przydałaby się. Gdyby w przyszłości miały powstać na terenie/w pobliży placu otwarte kawiarnie, razem z wyjściem z nowej galerii, oświetlona fontanna mogłaby wywrzeć efekt nie gorszy niż normalna fontanna.

Jakby co to nie jest mój typ, tylko głośno myślę. Jaki Wy macie pomysł?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9022
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 sie 2011, o 09:39

Ja nadal jestem za odnowieniem fontanny która teraz jest półką na buty, ale można rzeczywiście by pokombinować z "podłogą".
Można by otoczyć starą fontannę nowymi podłogowymi dyszami, i tchnąć tam powiew XXI wieku, chyba takiego rozwiązania jeszcze nie widziałem. Obok zwykłej fontanny leci woda "z ziemi i do ziemi wraca" ;) Może ciekawie by to wyglądało...
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 7 sie 2011, o 11:30

Fontann ulicznych - ,,podłogowych'' jakie zilustował nam kol.imigaś nam nie brakuje. Takie najlepiej zaproponował by nam wajsprezydent :). Te niuc niue kosztują . A może na ,,wyjście'' z GT zaproponuje taką ,,grającą'' a może być i kolorowa - z Krajovej w Rumunii :

http://82.77.65.43:8207/cgi-bin/guestimage.html

żródło : http://www.kamerki24.com/webcam/craiova ... tanna.html

lub jedną z poniższych :

http://www.dcebaseny.pl/fontanny_zdjecia_04.html

Pod poniższym linkiem dodaje tekst, który przyblizy nam problematykę fontannową :

http://www.dcebaseny.pl/fontanny.html
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 sie 2011, o 16:16

Dla NR powinien byc przeprowadzony jakis konkurs. Obecna fontanna nie jest żadnym cudem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 7 sie 2011, o 19:33

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na ostatni akapit artykułu z naszemiasto.pl
Sprawa przeprowadzki zdaje się jednak być już przesądzona. Władze miasta zapewniają jednak, że nie będą podejmować żadnych drastycznych kroków. Dają sobie na rozwiązanie sprawy nawet dwa - trzy lata.
Jeżeli to prawda, to pewnie wcześniej odbędą się następne wybory, zanim coś się tam zmieni...

ODPOWIEDZ