Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 25 sie 2011, o 14:34

Dodam tylko, że niestety nie uda się od 1 IX przywrócić linii 5B. Mają być prowadzone rozmowy z gminami na ten temat.

Kaliszak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2011, o 14:43
Lokalizacja: śródmieście

Nieprzeczytany post autor: Kaliszak » 25 sie 2011, o 21:45

Jak dla mnie to niech w ogole nie wracają z Polturist jeżdzi się bardzo dobrze , wygodnie, komfortowo.( czasem korzystam) Zostawili nas na lodzie i wypieli sie na gminy bo nie dostali dopłaty a czy prywatny dostaje dopłatę?? i też kursuje w niedziele. KLA wie co robi tylko szkoda tych pasażerów bo potem będą pieszo chodzić.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 sie 2011, o 09:57

Idą zmiany....ale czy w dobrym kierunku :?: na to trzeba poczekać.

Będą wspólne bilety
29 sierpnia, 2011 - 09:36 — [email protected]

Rewolucję rozkładową szykują wkrótce władze Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego. Będą zmiany w rozkładach jazdy na terenie miasta i w powiecie. "Na pewno inaczej będzie funkcjonowała komunikacja między Ostrowem a Kaliszem" - poinformował Radio Centrum Jerzy Walczyński, prezes KPT.
"Autobusy oznaczone "M" i nasze 19 i 19E ułożymy inaczej rozkład jazdy. Podzielimy na linię szubko, z wykorzystanie obwodnicy i linię wolną, tradycyjną trasą, przez Skalmierzyce. Te autobusy będą skorelowane z "15", która odjeżdża z Nowych Skalmierzyc do Skalmierzyc, tak żeby nie było nakładek. Chcemy także zweryfikować inne rozkłady jazdy, zwłaszcza tam. Gdzie notujemy niską frekwencję. Będą zmiany, ale rozważne zmiany."
Od 1 września nie ruszy natomiast linia 5B. Dopiero na jesiennej sesji radni zdecydują o tym jak będzie wyglądała komunikacja na trasie Kalisz - Zbiersk. "Musi być jeden wspólny rozkład jazdy i jeden wspólny system taryfowy" - dodaje Walczyński. Najprawdopodobniej już od pażdziernika uda się wprowadzić wspólny bilet dla PKS i KLA - jest to priorytet dla władz spółki KPT.
W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, od 1 września nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy autobusów KLA:
przywrócona zostaje częstotliwość kursowania autobusów, obowiązująca przed okresem wakacyjnym na liniach: 1, 19E,
wycofana zostaje linia sezonowa nr 12G.

http://rc.fm/polityczne/beda-wspolne-bilety.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 sie 2011, o 10:12

Znowu utrudnienia:
Obrazek
g13k

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 31 sie 2011, o 11:40

dla mnie jakby KLA przywrociloby 5B to byloby posmiewisko i tyle powiem na ten temat

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 2 wrz 2011, o 18:40

Inwestycja w tabor
Nowa spółka transportowa, która powstała w Kaliszu będzie inwestować w tabor. To konieczność, ponieważ średnia wieku autobusów w kaliskim PKS-e to kilkanaście lat, autobusy w KLA też pozostawiają wiele do życzenia. "Jeszcze w tym roku po mieście będzie jeżdziło 10 nowych autobusów, nowe, tym razem także dla PKS-u będą także w przyszłym roku" - zapowiada Jerzy Walczyński, prezes KPT.

"Te autobusy, pojawią się w tym roku we wrześniu. Solaris dostarczy sześć 12-metrowych i dwa przegubowe. Kontrakt opiewa na około 5 500 000 zł. Kapena dostarczy 2 małopojemne autobusy - te będą kosztowały około 1 000 000zł. Natomiast w przyszłym roku zakupimy po pięć nowych autobusów dla KLA i PKS".

Autobusy, zarówno te, które pojawią się w tym roku i te, które zostaną zakupione w przyszłym, będą bardzo nowoczesne - zostaną wyposażone w monitoring i klimatyzację. "To jest już standard. Inwestycja jest współfinansowana z pieniędzy unijnych w 80%" - powiedział Radiu Centrum Walczyński.

żródło rc.fm

Ponato słyszałem że 15 września ma być znowu zmieniony rozkład jazdy a ponato moją byc specjalne autobusy szkolne na budowlanych oraz na handlowa do ośrodka szkolno wychowawczego gdzie będą kursować właśnie kapeny zobaczymy jak sie wszystko sie potoczy. I następny napewno będzie zmieniany w pażdzierniku gdzie będzie szybka linia Kalisz - Ostrów i czy otworzą też linie nocną i powrócą linie 5b a nic nie mówią o zawieszonej 12a ??

Mam pytanie do admina mozna by było zmienić temar na Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe gdzie by było pisane o kla i pks

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 wrz 2011, o 22:01

nazkaa_ podałem już tą informację! :
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... 8&start=60
g13k

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 3 wrz 2011, o 10:30

gawronik13kalisz pisze:nazkaa_ podałem już tą informację! :
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... 8&start=60
Trochę bałagan się zrobił ale teraz chyba już bedzie bardziej czytelnie i nie bedą sie dublować wpisy z tym tematem

Dziękuję za zmienienie tematu :)

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 7 wrz 2011, o 20:27

Jeden z Dabów ostatnio stał na bazie pks prawopodobnie 301 z tego co wiem i słyszałem ze został trochę opicowany a ponato pozbyto sie kasowników spoke oraz zwykłe kasowniki i przekazany jakieś gminie do przewozów dzieci tylko nie wiem do której

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 8 wrz 2011, o 09:54

Kaliszanie przesiadają się ze swoich samochodów w autobusy Kaliskich Linii Autobusowych. W pierwszym półroczu tego roku KLA przewiozły o 40 000 pasażerów więcej niż zakładano w planie.

"Myślę, że jest to spowodowane rosnącymi cenami paliw" - powiedział Radiu Centrum Jerzy Walczyński, prezes Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego: "Sporo osób zrezygnowało z samochodów i korzysta z KLA. I tu nie ma mowy o niedoszacowaniu spółki. Zawsze te plany są robione dokładnie, mamy przecież liczbę osób korzystających z KLA z poprzedniego roku. Zawsze był zakładany spadek, okazało się, że za półrocze nastąpił wzrost. Pasażerów będzie więcej, gdy jeszcze ułatwimy pewne sprawy - kiedy będzie wspólny bilet i poprawki w rozkładzie. Te proste rzeczy chcemy zrobić do końca roku. Natomiast głęboka reorganizacja rozkładowa nastąpi w przyszłym roku."

Jeśli chodzi o kaliski PKS to liczba pasażerów raczej utrzymuje się na stałym poziomie. Zawsze "dołek" jest podczas wakacji, a więc decydującym miesiącem będzie wrzesień. "Wówczas zobaczymy czy niż demograficzny będzie bardzo widoczny" - dodał Walczyński.

żródło rc.fm

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 wrz 2011, o 08:50

Pamięta jeszcze ktoś te bileciki bez tego pasku i w tej cenie? :)
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 11 wrz 2011, o 11:41

nazkaa_ pisze:Jeden z Dabów ostatnio stał na bazie pks prawopodobnie 301 z tego co wiem i słyszałem ze został trochę opicowany a ponato pozbyto sie kasowników spoke oraz zwykłe kasowniki i przekazany jakieś gminie do przewozów dzieci tylko nie wiem do której
To ten Dab który został przekazany, to on jest cały czas własnością KLA i jest tylko wypożyczony do tej gminy, czy należy już do gminy?

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 13 wrz 2011, o 18:37

Co mi wiadomo to został przekazany i nie jest własnością już kla i należy do gminy

Regularne odjazdy autobusów, zupełnie nowe linie, a nawet wspólny bilet miesięczny w samochodach KLA i PKS zapowiadają władze Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego, które zarządza obiema spółkami. Rewolucyjne wręcz zmiany mają wejść w życie już od stycznia przyszłego roku. Nowe trasy i nowe rozkłady jazdy będą opracowane i oficjalnie przedstawione do końca pażdziernika.

- Ale nie mówiłbym o rewolucji, bo to żle się kojarzy, ale o modyfikacji - mówi Jerzy Wal-czyński, prezes Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego. - To, co jest dobre, zostanie. Zmiany obejmą natomiast te połączenia, które do końca nie spełniają swoje funkcje. Jedną z nich jest linia nr 5. Mankamenty dotychczasowego rozkładu jazdy wytknęli między innymi kierowcy i dyspozytorzy KLA, którzy na potrzeby zmian przygotowali specjalne opracowanie. To kawał świetnej roboty.

KPT zapowiada między innymi uruchomienie nowej, szybkiej trasy łączącej osiedle Dobrzec z Nowym Rynkiem prowadzącej przez aleję Wojska Polskiego.

- Jest też gotowa koncepcja nowej linii autobusowej łączącej osiedle Majków z ulicą Poznańską - dodaje prezes Walczyński.

Ma ona umożliwić kaliszanom zarówno łatwe dotarcie do szpitala przy ulicy Toruńskiej, jak i cmentarza komunalnego przy ulicy Poznańskiej. Nowością ma być również połączenie Kalisza z Ostrowem Wielkopolskim z wykorzystaniem obwodnicy Nowych Skalmierzyc. Modyfikacja czeka linie 4 i 8, z których powstanie jedna.
Wraz z nowym rozkładem autobusy miejskie w Kaliszu mają kursować z większą regularnością, zwłaszcza te, jadące ulicami Górnośląską i Legionów z centrum miasta w kierunku ulicy Hanki Sawickiej.

- W tej chwili mamy tutaj zupełne rozhuśtanie - twierdzi szef KPT. - Po wprowadzeniu zmian autobusy będą odjeżdżać z przystanków z regularnością co 10 minut.

Wraz ze zmianami w rozkładzie KPT zamierzają przygotować plan inwestycyjny na najbliższe lata. Jeszcze w tym miesiącu tabor KLA powiększy się o 10 nowoczesnych samochodów, które samorząd Kalisza kupił dzięki unijnej dotacji. Ale potrzeby są znacznie większe. KPT przewiduje więc zakup pięciu autobusów dla KLA oraz PKS.

Już niebawem administracja KLA ma się przeprowadzić do biurowca PKS przy ulicy Wrocławskiej. To właśnie tutaj mieści się siedziba nowo powstałego Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego. Obecnie trwają jeszcze remonty biur, które potrwają do 25 września.

- Już w pażdzierniku scalimy służby administracyjne KLA i PKS w jednym miejscu, łącznie z systemami informatycznymi - zapowiada Jerzy Walczyński, prezes KPT. - Uporządkuje to w sposób zdecydowany zarządzanie przedsiębiorstwem.

Docelowo na Wrocławskiej mieścić się będzie także wspólna baza techniczna KLA i PKS. Obecne warsztaty PKS mają zostać zmodernizowane, by mogły obsługiwać tabor obu spółek.

żródło kalisz.naszemiasto.pl

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 wrz 2011, o 20:44

Linia łącząca Kalisz i Ostrów miałaby się nazywać "E" od "Expresowa". Koszt przejazdu - 5 zł.
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 wrz 2011, o 14:21

Obrazek
Obrazek
g13k

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 14 wrz 2011, o 18:54

Warto napisać że te przewozy są organizowane do dwóch szkół na terenie miasta,są to Gimnazjum nr 9 na osiedlu Dobrzec i szkoła na ulicy Budowlanej.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 wrz 2011, o 19:19

Nie mogłem sobie wyobrazić małego autobusu (Kapeny) w barwach KLA. Więc go pomalowałem ;) a teraz chcę się z Wami podzielić:
Obrazek
g13k

~Inedit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2009, o 17:50
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: ~Inedit » 16 wrz 2011, o 23:37

http://www.youtube.com/watch?v=RDVJ74GJgTY
Fragment piątkowego Magazynu Miejskiego, gdzie jest mowa o KPT

PS. Ma ktoś zdjęcia tej siedziby KPT?
Pożyjemy - zobaczymy.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 17 wrz 2011, o 06:12

gawronik13kalisz
Ciekawe i ładnie to wyszło;p.
W jakim programie to robiłeś??
Takie autobusiki na pewno na nie których liniach by się przydały :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 17 wrz 2011, o 08:46

Obrazek
Tutaj jeszcze mniejszy autobusik co prawda nie w barwach KLA ale dojść podobnych :)

Takie autobusy by mogły kursować na mniej licznych liniach.
Bądż przykładowo kursować na liniach we weekendy na których obecnie KLA nie puszcza autobusów we Weekendy czyli:
3D
4
5
8
15
17
18
Bądż do reaktywacji byłych połączeń!!!

Albo nawet tworzyć nie liczne nocne kursy nie których lini :o np:
1
19E

Nie wiem czy wiecie ale PKS Kalisz posiada takie cacka : D
http://www.pks.kalisz.pl/wynajem.html
Mercedes 814L
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ