Markety które starają sie o lokalizacje w Kaliszu

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 8 gru 2005, o 18:46

Tom pisze:Czyli widzie, że inaczej troche będzie jak myslalem, a myslalem ze w miejscu Makro bedzie Castorama i na odwrot.
ja tak samo

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 3 sty 2008, o 18:07

Czy władze Kalisza zezwolą na powstanie dwóch nowych hipermarketów? Co blokuje wydanie pozwolenia?
Od 18 września 2007 roku obowiązuje ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych zgodnie, z którą prowadzący sklep muszą złożyć wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta o zezwolenie na taką działalność.
Do 17 pażdziernika można było składać wnioski o takie zezwolenie. Do kaliskiego Ratusza wpłynęło ich 66. Zdecydowana większość to prośba o wydanie pozwolenia na kontynuowanie działalności. Dwa z nich to nowe projekty i z nimi jest pewien kłopot. Urzędnicy miejscy nie mają przepisów wykonawczych do wspomnianej wcześniej ustawy. Przed wydaniem zezwolenia, ustawa nakłada obowiązek przeanalizowania, jakie skutki wywoła powstanie nowego obiektu wielkopowierzchniowego. I nie byłby to największy problem, ale na czym dokładnie ma polegać ta analiza określi dopiero nowy minister gospodarki. Do tego czasu należy czekać.

Jak juz wpuszczono tyle marketów do naszego miasta to nie widze przeszkód zeby te nie mogly sie budowac :roll:

to jest z dnia 28/11/2007 roku

http://portal.calisia.pl/articles/395-s ... ermarketom
Andrzej

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 3 sty 2008, o 23:10

Nowa ustawa o WOH mowi, ze inwestorzy chcacy wybudowac obiekty handlowe powyzej 2000m2 musza miec zgode nie od prezydenta miasta, ale od... Marszalka Wojewodztwa, wiec jest to kit, ze miasto nie wie co zrobic. Tak naprawde sprawy utknely w Poznaniu. Zreszta to samo dotyczy centrum handlowego, ktore ma powstac w Ostrowie na ul. Kaliskiej.

Na szczescie ustawa ta zostala zaskarzona i prawdopodobnie bedzie wycofana. Dopiero wtedy bedzie "po staremu", ze to wladze danego miasta decyduja o takich inwestycjach, a nie marszalek.

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 4 sty 2008, o 00:37

ok marszałek może i decyduje ale problemem jest brak rozporządzenia które mówiłoby co ustawodawca miał na myśli mówiąc o zbadaniu oddziaływania na lokalny handel. nie wiadomo jakiego rodzaju analizy miałyby w takich przypadkach być opracowywane. na takie właśnie rozporządzenie czekają władze miasta (przynajmniej w ten sposób się tłumaczą).

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 maja 2008, o 08:33

Dzis się dowiedziałem,że na ul.Częstochowskiej w budynku starej pralni,w której obecnie znajduje się niewielka firma składająca automaty do gry ma sie wynieść.W jej miejscu ma powstać market,niestety na razie nie wiem jakiej sieci,ani jak bedzie duży.Nie wiem co z budynkiem chyba zostanie wyburzony.Raczej nie będzie to nic wielkiego.Zreszta obecny budynek byłej pralni wygląda okropnie.Ale market wcale nie poprawi estetyki tego miejsca.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 11 sie 2008, o 22:23

Po kilku dniach wakacji wróciłem do Kalisza i niech mi ktoś powie czy w okolicach MM stał jakiś cyrk czy coś w tym stylu. Zniknęła z stamtąd tablica o sprzedaży działki a na środku placu stoi przyczepa kempingowa ;) Zastanawiałem się czy to buda ochrony czy pozostałość po jakiś rozrywkach :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 sie 2008, o 22:43

KALISZ niedługo będzie przypominał miasto marketów,kosciołów i banków.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 11 sie 2008, o 23:38

Adi pisze:Po kilku dniach wakacji wróciłem do Kalisza i niech mi ktoś powie czy w okolicach MM stał jakiś cyrk czy coś w tym stylu. Zniknęła z stamtąd tablica o sprzedaży działki a na środku placu stoi przyczepa kempingowa ;) Zastanawiałem się czy to buda ochrony czy pozostałość po jakiś rozrywkach :)
Stal Cyrk a tablica o sprzedaży znikneła kilka miesięcy temu.Teren jest w ofercie pod inwestycje na stronie UM.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 12 sie 2008, o 06:50

Czyli wszystko po staremu. Dzięki za info ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 12 sie 2008, o 09:50

a przez Ostrow jechales? :D

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 12 sie 2008, o 12:10

A jechałem i przez Ostrów ;) Widziałem że ostrowski BudRem rozpoczął prace nad pierwszą galerią ;)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2008, o 12:39 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 12 sie 2008, o 12:30

Adi pisze:A jechałem i przez Ostrów ;) Widziałem że kaliski BudRem rozpoczął prace nad pierwszą galerią ;)
To jest ostrowski Budrem - porownaj logo :)

www.budrem.net.pl

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 12 sie 2008, o 12:43

no masz rację już poprawiłem

no i taki mały OT:

z mojego okna widać pod ostrowskie wiatrak:

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 12 sie 2008, o 13:03

Adi pisze:no masz rację już poprawiłem
no i taki mały OT:
z mojego okna widać pod ostrowskie wiatrak:
No, sa na gorce i maja prawie 100m, wiec je niezle widac :) Tak apropo to one stoja w zasadzie na granicy Ostrowa i Wysocka Wielkiego. Po prawej stronie widac wieze GSM, a obok jest taka gorka ze zbiornikami z woda. Stojac na niej mozna przez lornetke liczyc okna w blokach na Dobrzecu :P

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 12 sie 2008, o 18:02

A wracając do tematu znalazłem taki artykuł :
http://www.portalspozywczy.pl/handel/wi ... ,5599.html

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 18 wrz 2008, o 20:57

taki malutki newsik.

Zamiast sklepu Kosmos pana Wawrzyniaka powstanie w tym miejscu sklep Stokrotka ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 wrz 2008, o 23:29

Ciekawe już raz sie przejechali na sklepie w Kaliszu.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 24 wrz 2008, o 19:08

Potwierdzam tą informacje. Otwarcie 29.10.2008. Widziałem na wielu stronach oferty pracy na rózne stanowiska do sklepu w Kaliszu

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 24 wrz 2008, o 19:16

Wszystkie oferty pracy są już nieaktualne. Każde stanowisko jest obsadzone i pracownicy wysyłani są na miesięczne szkolenie do Łodzi. Kasa jak na Kalisz jest bardzo atrakcyjna.

W lokalu trwa remont i zmiana wystroju ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 wrz 2008, o 22:09

Dla mnie to trochę dziwne Stokrotka ostatni raz była na Górnośląskiej,póżniej ją zamknęli aby otworzyc ją w Kosmosie??Dlaczego???Czyżby utrzymanie sklepu było zbyt wysokie??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ