III odcinek Trasy Bursztynowej

To co już wybudowano.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 kwie 2011, o 14:24

Trwa uprzątanie trawników wzdłuż TB, z czego się bardzo cieszę. Panowie pracowali grabkami, mam nadzieję, że śmieci większego kalibru też znikną. Jutro skocze zobaczyć jak im poszło.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 19 kwie 2011, o 15:35

Malują pasy na pozostałych rondach

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 19 kwie 2011, o 20:54

Tak namalowano pasu ruchu na pozostałych rondach jednak niestety kierowcy nie stosują się do oznakowania poziomego i dalej jeżdżą jak chcą:( Stojąc 1min na każdym z małych rond naliczyłem ponad 10 kierowców łamiących przepisy i ścinających ronda.

Ptaszki na ekranach naklejone jednak są one za małe aby przestraszyć gołębie. Na ekranach pokrytych materiałem zaplątano świeżo wsadzony bluszcz.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 19 kwie 2011, o 21:41

Hahahahahaha a matoły jak jeżdziły tak jeżdzić będą i tyle :-P

boston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 5 sty 2011, o 16:41
Lokalizacja: os. asnyka

Nieprzeczytany post autor: boston » 19 kwie 2011, o 23:46

hmm czepiacie się kierowców w pierwszej kolejności są projektanci którzy te ronda wymyślili... po jakiego hugo jest ta kostka? dla ozdoby? pasy namalowane co z tego sam będę jeżdził jak mi wygodnie (oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku i bezpieczeństwa...) niech najpierw zrobią porządne ronda to będzie sens tej dyskusji... a niech biorą przykład z anglików przy projektowaniu tych skrzyżowań tam ronda są ok i ludzie jeżdżą po nich dobrze u nas tylko jeżdżą dobrze(nie wszyscy) ale ronda są do duszy...

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 20 kwie 2011, o 04:31

Ustawią się misiaki to zobaczysz jak będzie Ci wygodnie ;-)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 kwie 2011, o 14:13

g13k

buczy1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, o 22:22
Lokalizacja: Asnyka

Nieprzeczytany post autor: buczy1984 » 20 kwie 2011, o 14:41

w anglii nie jeżdżą dobrze bo jeżdżą pod prąd:)
a tak poważnie to jedna sprawa mnie jeszcze denerwuje w całym tym malowaniu i nie tlyko trasy bursztynowej ale całego miasta.
czy nie można przy spisywaniu umowy nakazać wykonawcy żeby malował w godzinach powiedzmy od 20 do 6 rano a nie w godzinach szczytu co powoduje tworzenie się korków. o zagrożeniach nie wspomne.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 kwie 2011, o 14:43

buczy1984 pisze: żeby malował w godzinach powiedzmy od 20 do 6 rano
Zawsze jak malują ulicę przy której mieszkam odbywa się to tak jakby się tobie podobało. Zawsze wieczorem albo w godzinach porannych gdy nie ma natężenia ruchu.
g13k

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 20 kwie 2011, o 18:14

buczy1984 pisze: żeby malował w godzinach powiedzmy od 20 do 6 rano a nie w godzinach szczytu co powoduje tworzenie się korków. o zagrożeniach nie wspomne.
Buczy to już zależy od pory roku. W aktualnych miesiącach noce są za zimne żeby malować jezdnie farbą. Np coroczne odnawianie oznakowań poziomych odbywa się w miesiącach letnich i wtedy malują nawet o 3-4 w nocy ;)

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 20 kwie 2011, o 22:15

Ronda na Bursztynku są najnowszymi rondami w Kaliszu i moim zdaniem są zdecydowanie najlepsze ze wszystkich nowo powstałych rond, ta kostka, która się nie podoba koledze boston jest moim zdaniem zaletą tych rond, co ciekawe narzekają na te ronda kierowcy z małych bączków a dla mnie kierowcy zestawu z naczepą (16, 5 metra cały zestaw) nie stanowią żadnego problemu i bardzo lubię jeżdzić bursztynkiem, jedzie się szybko i bez problemów poza wyjazdem na Górnośląską w kierunku Wrocławskiej, co do pasów na mniejszych rondach no cóż, jest tak jak pisałem wcześniej nic to nie zmieniło a jeszcze nie raz doprowadzi do niebezpiecznej sytuacji.

darus88kalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 17:59
Lokalizacja: Rypinek

Nieprzeczytany post autor: darus88kalisz » 28 kwie 2011, o 09:12

A ja mam niestety jedną złą informację. Ostatnio szedłem chodnikiem na odcinku od ulicy Polnej aż do dworca PKP odcinkiem szlaku bursztynowego i:
jeszcze na części między Polną a Kresową było w miarę ok to od Kresowej aż do dworca co 2-gi 3-gi ekran był już pomalowany przez nierobów graficiarzy szczytnymi hasłami: KOCHAM .... JEB.. .... KUR** i takie tam inne znaczki widać że w sumie 2 osoby to malowały bo spray i charakter pisma wygląda na 2 różne osoby + jedna chyba nie miała czym malować więc porysowała ekrany czymś ostrym ;/ Była ładna trasa to musiała się trafić jakaś szuja która woli żyć w brudzie i gnoju ;/

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 28 kwie 2011, o 14:53

Stąd jestem za wprowadzeniem dużo surowszych kar. Może jakby komuś za to rękę ucięli to by była przestroga.

Ja nie wiem jak ten cholerny (mimo wszystko za wyraz przepraszam, ale to nie jest nawet w 10% wymowne słowo) margines społeczny musi wszystko niszczyć.

Do kopania rowów stalową saperką, a nie niszczenia...
Jak się psu nudzi to wiadomo co robi. Jak oni nie mają nic lepszego do roboty - niech robią to samo (życzę powodzenia)!

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 kwie 2011, o 15:01

:!: BO TO JEST POLSKA :!:
Obrazek
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 maja 2011, o 14:29

Kilka postów wyżej pisałem o tym jaki syf panuje po byłych działkach od strony Kordeckiego. Dziś zoabczyłem pracujący tam spychacz, który uprzątał teren. Mam tylko nadzieję, że zrobią to porządnie, a nie w stylu" nie chcem, ale muszem" :) Pisownia taka miała być.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 maja 2011, o 17:11

Być może to kontynuacja porządkowania terenów po budowie drogi już od dłuższego czasu wyrównują tereny po stronie torów może teraz przeniosą się na byłe działki.

Doklejone ptaszki chyba nic nie dały bo ostatnio wzdłuż ekranów widziałem kilka zabitych dużych kruków. Być może ptaki powinny być wielkości orła żeby odstraszały te większe ptaszki bo wróbli które się rozbiły jeszcze nie widziałem.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 maja 2011, o 07:43

Też widziałem kilka ptaków, ale wpadł mi pomysł który może ocalic ptaki.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 maja 2011, o 14:05

http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... 90a934807b Mam nadzieję że nie będą mówić że te "kleksy" pochodzą z Kalisza...
g13k

Awatar użytkownika
piasek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:23
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: piasek1995 » 11 maja 2011, o 15:34

Z kaliskich rond do Holandii
11 maja, 2011 - 14:03
Ci, którym się podobają - mogą już zacząć tęsknić. Tych, którym nie przypadły do gustu czeka dłuższa chwila wytchnienia. Dwie rzeżby zdobiące kaliskie ronda na Trasie Bursztynowej - "Wzbudzony" i "Chaos", pojadą na wystawę do kraju tulipanów.
Rzeżby zostaną zdemontowane przed południem w poniedziałek 16 maja.
"Prace Roberta Sobocińskiego zostaną przewiezione do Holandii i zaprezentowane przed gmachem Parlamentu w Hadze. To prestiżowe wydarzenie artystyczne towarzyszyć będzie objęciu przez Polskę Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Robert Sobociński w Hadze otworzy dwie wystawy. Obie w bardzo prestiżowych miejscach: przed gmachem Parlamentu - Binnenhof oraz w budynku Europejskiego Urzędu Patentowego. Przed siedzibą Parlamentu pokazane zostaną duże prace przestrzenne, w tym dobrze znane kaliszanom "Chaos" i "Wzbudzony", które artysta udostępnił naszemu miastu." - poinformowała Radio Centrum Iwona Cieślak z biura prasowego kaliskiego magistratu.
Po zakończeniu holenderskich ekspozycji rzeżby powinny wrócić do Kalisza.
rc.fm
Umiesz liczyć? Licz na siebie!

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 maja 2011, o 15:28

http://rc.fm/polityczne/chaos-opuscil-rondo.html

http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... 103ef89a47

Nie chce żle nikomu (niczemu) życzyć ale może lepiej jakby one tu nie wróciły??
g13k

ODPOWIEDZ