Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 kwie 2015, o 09:03

No tak, to teraz wszyscy będziemy jeździć licząc sobie w głowie ile to sekund minęło. :D Szkoda, że nie będzie wiadomo ile się zielone świeci, a to by chyba było najważniejsze...

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 3 kwie 2015, o 16:07

Ale za to obwodnicę ,S12i 25 miasto wybuduje we własnym zakresie ,bez niczyjej łaski :D
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5401
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: milo » 3 kwie 2015, o 16:14

Nowe władze będą na pewno patrzeć przez palce na te przekroczenia szybkości etc.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 7 kwie 2015, o 14:20

Dzisiejszy przejazd przez miasto, tak jak i w ciągu ostatnich dni, zaliczyć można do udanych. Nie było żadnych niespodzianek. I faktycznie jest tak jak kiedyś napisał Paweł, że system sprawdza się bardzo dobrze, gdy nie ma ruchu na drogach, albo jest bardzo mały. Ale jak mówię, dzisiaj też nie było źle, a ruch był większy niż podczas świąt w mieście. Niemniej jednak teraz trzeba bardzo dokładnie patrzeć na światła, czy może nie wjechało się w tej "drugiej sekundzie" na żółtym, co może prowadzić do potencjalnego zwiększenia niebezpieczeństwa.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: klocek » 7 kwie 2015, o 22:21

Zastanawiam się co w przypadku lewoskrętu, gdy czeka się na przejazd tych "z naprzeciwka". Stoisz na środku skrzyżowania i często czekasz aż ruszą kolejni na zielonym. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie ;)
W tym przypadku wjechałem na zielonym i stoję na skrzyżowaniu. Zgodnie z przepisami minąłem linię stopu i powinienem niezwłocznie opuścić skrzyżowanie. Jednakże z naprzeciwka jadą samochody aż do "wczesnego czerwonego", a ja jestem na skrzyżowaniu już po przekroczeniu magicznych 5 sekund. I mandacik?

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 8 kwie 2015, o 00:40

Z tego co pamiętam zabrania sie wjazdu na skrzyżowanie jeżeli widzisz ze nie ma możliwości kontynuacji jazdy Czyli legalnie na dobra sprawe wiesz ze nie przejedziesz wiec czekasz przed sygnalizatorem az ci z naprzeciwka przejada ale w taki sposob nigdy nie zjedziesz ze skrzyzowania wiec chcesz czy nie musisz nagiac przepis :/ A wtedy to juz zalezy jaki humor bd miala straz miejska

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 8 kwie 2015, o 08:16

No, ale sytuacja opisana przez K-mana nie koniecznie zawsze może dotyczyć czekania w kolejce aut. Chyba raczej chodziło o sytuację, gdzie legalnie wjechałeś za sygnalizator, ale z racji dużego ruchu z naprzeciwka musisz pozostać na skrzyżowaniu aż do czerwonego światła. No myślę, że w takich sytuacjach to nie ma się czego obawiać, bo to by już paranoja była.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 8 kwie 2015, o 14:13

http://rc.fm//polityczne/kalisz-wolniej ... skiej.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 8 kwie 2015, o 14:30

UWAGA UWAGA! Jakby ktoś nie wiedział, to zmniejszenie z 70 na 60 to tak naprawdę zwiększenie z 50 na 60! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 8 kwie 2015, o 15:21

Im mniejsza dozwolona prędkość, tym większe wpływy do budżetu. Gdyby naprawdę dbano o bezpieczeństwo, to przede wszystkim konfiskowano by samochody pijakom.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 8 kwie 2015, o 21:38

Z tymi 70km/h na przelotowych trasach w mieście było dobrze, był to rozsądny limit, do którego szło się dostosować. Na pewno rozsądnym jest na Piłsudzkiego, TB czy Poznańskiej w kierunku cmentarza. Co do Wrocławskiej wystarczyło by ograniczenie przed samą Amber, ale oby nie zmniejszali innych ograniczeń z uwagi na pomiar :P
Ale takowa 70. znajduje się także przed wjazdem do miasta od strony obwodnicy Skalmierzyc w szczerym polu-pyt po jakiego grzyba tam?!? :twisted:

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 9 kwie 2015, o 13:03

klocek pisze:Zastanawiam się co w przypadku lewoskrętu, gdy czeka się na przejazd tych "z naprzeciwka". Stoisz na środku skrzyżowania i często czekasz aż ruszą kolejni na zielonym. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie ;)
W tym przypadku wjechałem na zielonym i stoję na skrzyżowaniu. Zgodnie z przepisami minąłem linię stopu i powinienem niezwłocznie opuścić skrzyżowanie. Jednakże z naprzeciwka jadą samochody aż do "wczesnego czerwonego", a ja jestem na skrzyżowaniu już po przekroczeniu magicznych 5 sekund. I mandacik?
Dlatego te kamery powinny znajdować się tylko i wyłącznie na skrzyżowaniach, na których pas do jazdy na wprost służy tylko do tego (tak jak na AWP przy wjeździe w osiedle), a nie jeszcze do skrętu w prawo bądź lewo. Wystarczy ze staniemy za L'ką i problem gotowy, ale myślę, że zdjęć za takie coś nie będzie. Chociaż w tym mieście NIC nie wiadomo.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 10 kwie 2015, o 22:11

dzisiaj mialem przyjemnosc przechodzenia przez pasy na Gornoslaska/Serbinowska od strony ING w strone Pod Zegar. Powiem Wam ze za pierwszym razem podchodzac do pasow juz stalo duzo ludzi, zaczely sie komentatorze ludzi, juz nie wspomne ze swiatlo sie nie zapalilo od razu jeszcze troche postalem. Wracajac juz mialem przyjemnosc stac prawie od poczatku czerwonego to Wam powiem ze mozna dostac niezlej goraczki. Cykl samochodow chyba mija z 5 razy zanim zapala sie zielone dla pieszych :) ludzie znowu komentuj, jedna starsza pani z na przeciwka wchodzi sobie i idzie miedzy samochodami i krzyczy ze pol godziny stac nie bedzie. Kiedys dojdzie do tragedii bo pojedzie rozpedzony samochod i nie zdarzy wyhamowac.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 kwie 2015, o 22:17

kaczorkalisz pisze:dzisiaj mialem przyjemnosc przechodzenia przez pasy na Gornoslaska/Serbinowska od strony ING w strone Pod Zegar. Powiem Wam ze za pierwszym razem podchodzac do pasow juz stalo duzo ludzi, zaczely sie komentatorze ludzi, juz nie wspomne ze swiatlo sie nie zapalilo od razu jeszcze troche postalem. Wracajac juz mialem przyjemnosc stac prawie od poczatku czerwonego to Wam powiem ze mozna dostac niezlej goraczki. Cykl samochodow chyba mija z 5 razy zanim zapala sie zielone dla pieszych :) ludzie znowu komentuj, jedna starsza pani z na przeciwka wchodzi sobie i idzie miedzy samochodami i krzyczy ze pol godziny stac nie bedzie. Kiedys dojdzie do tragedii bo pojedzie rozpedzony samochod i nie zdarzy wyhamowac.
A cały system ma służyć poprawie bezpieczeństwa! :)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 kwie 2015, o 22:26

Zawsze, czyli także przed wdrożeniem sławetnego systemu, miałem wrażenie, że kaliskiego inżyniera ruchu w większości miast od razu posłano by na drzewo.

rafix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 18 gru 2014, o 17:00
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: rafix » 10 kwie 2015, o 23:20

Chyba nie spamowałem jeszcze z tym newsem :D Jest już dostępny obraz z kamer na skrzyżowaniach :D
http://monitoring.kalisz.pl/mapa/monitoring/
Wkrótce będzie bardziej na żywo.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 14 kwie 2015, o 14:12

Są pierwsze zdjęcia z kamer na skrzyżowaniach!
http://www.faktykaliskie.pl/sa-pierwsze ... ch-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 14 kwie 2015, o 14:58

popatrzcie na pracownikow ZDM i strazy miejskiej jakie maja rece czerwone od zacierania :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3288
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 14 kwie 2015, o 18:54

Czujniki wagi
Zbyt ciężkie samochody poruszające się po drogach niszczą nawierzchnię, powodują hałas i tamują płynność ruchu. Stąd w Kaliszu funkcjonuje już rejestracja pojazdów przekraczających dopuszczalny nacisk osi jezdni. "Mamy umieszczone dwie wagi preselekcyjnego ważenia w nawierzchni jezdni. Jedna jest na ul. Wrocławskiej na wjeździe od Skalmierzyc, druga na zjeździe z obwodnicy prowadzącej do Ostrowa" - powiedział Radiu Centrum dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu Krzysztof Gałka:
"Są to czujniki umieszczone w nawierzchni, które w przypadku pojawienia się pojazdu przekraczającego nacisk na oś, przekazują informację do Inspekcji Transportu Drogowego. Jest możliwość przechwycenia takiego pojazdu i skierowania go na wagę szczegółowego ważenia. To jest na parkingu, który wykonaliśmy przy ul. Poznańskiej przy cmentarzu".

http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-czujniki-wagi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 15 kwie 2015, o 18:37

Nie wiedziałem gdzie to dać - w środku był fotoradar/kamera, widział już ktoś wcześniej ten samochód?

https://vimeo.com/125059884" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ