Uniwersytet Kaliski

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: tomash » 3 paź 2023, o 21:06

Masz screena? Już post niedostępny

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 3 paź 2023, o 21:11

tomash pisze:
3 paź 2023, o 21:06
Masz screena? Już post niedostępny
Coś nie działa ten link, nawet próbowałem zedytować. Ale wejdź przez fanpage'a UK, najnowszy post (wirtualny stół do anatomii).

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 paź 2023, o 18:00

Komuś bardzo przeszkadza nasz Uniwerek

https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/NIL-z ... YqnHW_bWUk
g13k

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 6 paź 2023, o 20:36

Ja jednak nie uważam, że węszenie różnego rodzaju spisków to odpowiedni kierunek. NIL trochę racji ma, brak prosektorium to kuriozum. A ostrzegałem przed tym...

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 6 paź 2023, o 23:29

filip pisze:
6 paź 2023, o 20:36
nie uważam, że węszenie różnego rodzaju spisków to odpowiedni kierunek.
Jeśli chodzi o kierunki, to pewnemu kierunkowi geograficznemu radziłbym przyglądać się bardzo uważnie.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 6 paź 2023, o 23:52

Wschodniemu? :P Zrzucanie wszystkich niepowodzeń, zaniedbań lub błędów na Pyrków jest niepoważne oraz bardzo szkodliwe (bo nie pozwala na autorefleksję) i przypomina mi to co robi pewna partia z pewnym państwem, czasem politykiem.
Rozumiem, że (raczej) wszyscy mocno kibicujemy tutaj rozwoju akademickiemu w Kaliszu, ale nie możemy przymykać oka na wszystkie patologie, szczególnie w obliczu tak odpowiedzialnego zadania jakim jest kształcenie lekarzy.

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 8 paź 2023, o 19:44

Zdjęcie od K-man.

Obrazek
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 paź 2023, o 08:39

Zmienili koncepcję oświetlenia budynku (na wizkach była inna). Ten budynek był już kiedyś w podobny sposób iluminowany przy okazji jakiegoś wydarzenia w mieście. Ciekawe czy takie podświetlenie zostanie na stałe czy to tylko tak na początku, w ramach zaprezentowania zrewitalizowanego obiektu? Na fp Uniwerku było napisane, że w ramach podziękowań za wsparcie w utworzeniu UK.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 paź 2023, o 10:51

No widać że to reflektory z chodnika. Ja chyba bym wolał jednak biały kolor światła. Ewentualnie np o pełnych godzinach mógłby się zapalać na jakiś inny.
g13k

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 9 paź 2023, o 15:54

Uniwersytet Kaliski dostał 10 milionów złotych z MEiN.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka ... Ch06gqx2qs

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 paź 2023, o 18:25

kaliszanin2 pisze:
1 paź 2023, o 00:01
Kalisz właśnie stał się miastem uniwersyteckim!
Dobrze być na tej mapce!


Wikipedia
Załączniki
Screenshot_20231009-182236_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20231009-182236_Samsung Internet.jpg (241.69 KiB) Przejrzano 2216 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 9 paź 2023, o 19:13

filip pisze:
6 paź 2023, o 20:36
Ja jednak nie uważam, że węszenie różnego rodzaju spisków to odpowiedni kierunek. NIL trochę racji ma, brak prosektorium to kuriozum. A ostrzegałem przed tym...
Przecież UK wyraźnie napisał: "Na tym urządzeniu studenci kierunku lekarskiego będą się kształcić, ZANIM trafią na zajęcia do prosektorium" oraz że prosektorium powstanie w 2024 roku, czekali tylko na decyzję ministerstwa.

A tu możecie poczytać jak UMed we Wrocławiu chwali się, że mają wirtualne stoły do nauki anatomii: https://www.umw.edu.pl/pl/aktualnosci/w ... cki-na-umw
Cóż, widocznie we Wrocławiu sławetne stoły "podniosą jakość kształcenia", ale w Kaliszu obniżą.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 paź 2023, o 20:09

Minister Czarnek poza tymi 10 mln zl wspomina o kolejnych kilku lub kilkunastu mln zł. Oby jak najczęściej i jak najwięcej zł płynęło do Kalisza.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 9 paź 2023, o 20:26

RoyBatty pisze:
9 paź 2023, o 19:13
Przecież UK wyraźnie napisał: "Na tym urządzeniu studenci kierunku lekarskiego będą się kształcić, ZANIM trafią na zajęcia do prosektorium" oraz że prosektorium powstanie w 2024 roku, czekali tylko na decyzję ministerstwa.

A tu możecie poczytać jak UMed we Wrocławiu chwali się, że mają wirtualne stoły do nauki anatomii: https://www.umw.edu.pl/pl/aktualnosci/w ... cki-na-umw
Cóż, widocznie we Wrocławiu sławetne stoły "podniosą jakość kształcenia", ale w Kaliszu obniżą.
Tak, ja o tym wiem. Tylko co do tego czasu, kiedy prosektorium nie ma? Ja słyszałem o tym, że anatomia ma być w drugim roku. Tylko, czy to nie zaburzy procesu nauki? Nie wiem, bo się na tym nie znam, ale na każdej uczelni w Polsce jest ponoć na pierwszym roku.

No dobrze, tylko jest zasadnicza różnica. UMed Wrocław ma prosektorium, a to tylko służy jako dodatek. U nas jest to zamiennik. I o to się cała sprawa rozchodzi.
K-man pisze:
9 paź 2023, o 20:09
Minister Czarnek poza tymi 10 mln zl wspomina o kolejnych kilku lub kilkunastu mln zł. Oby jak najczęściej i jak najwięcej zł płynęło do Kalisza.
K-manie, jest kampania wyborcza. Normalnie te pieniądze pewnie nigdy by się tu nie pojawiły. Żeby regularnie dostawać takie pieniądze lub duże inwestycje to trzeba umieć w lobbying (posłowie/posłanki, samorząd, AKO, biznes itp.). W Kaliszu nigdy nie potrafiliśmy.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 9 paź 2023, o 23:18

RoyBatty pisze:
9 paź 2023, o 19:13
filip pisze:
6 paź 2023, o 20:36
NIL trochę racji ma, brak prosektorium to kuriozum.
Przecież UK wyraźnie napisał: "Na tym urządzeniu studenci kierunku lekarskiego będą się kształcić, ZANIM trafią na zajęcia do prosektorium" oraz że prosektorium powstanie w 2024 roku, czekali tylko na decyzję ministerstwa.
A tu możecie poczytać jak UMed we Wrocławiu chwali się, że mają wirtualne stoły do nauki anatomii: https://www.umw.edu.pl/pl/aktualnosci/w ... cki-na-umw
Cóż, widocznie we Wrocławiu sławetne stoły "podniosą jakość kształcenia", ale w Kaliszu obniżą.
Można jeszcze przypomnieć nonsensowne zarzuty NIL ws. biblioteki.
Tym bardziej trzeba powtórzyć postulat Romualda Wróblewskiego, lekarza, naszego nieodżałowanego ww, który radził pilnie doprowadzić do utworzenia w Kaliszu Regionalnej Izby Lekarskiej ostrzegając jednocześnie przed realnością pogróżek niedopuszczania do zawodu absolwentów UK, które uważał za inspirowane przez poznańskie środowisko medyczne (a znał je od podszewki).
Z pewnością tych stu wysoko wykwalifikowanych lekarzy, którzy mają wykładać na UK lub z nim współpracować, to może być najistotniejsza grupa nacisku, ale potrzebne jest też w tej sprawie współdziałanie władz lokalnych (tych samorządów, które popierały utworzenie UK, czyli woj. wielkopolskiego oraz powiatów i gmin regionu kaliskiego), a także poparcie parlamentarzystów okręgu kaliskiego (ze wszystkich partii, tak jak w przypadku tworzenia UK).
My ze swojej strony powinniśmy zwrócić się do wszystkich kaliskich środowisk opiniotwórczych o podjęcie tematu RIL i podtrzymywanie go.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 paź 2023, o 17:45

Ale czy ludzie z forum potrafią się zjednoczyć i czy mają jakąś siłę przebicia.
Nie wiem, czy zauważyliście ale wcześniej wyśmiewano i atakowano UK. To teraz atakuje się głównie kierunek medyczny w Kaliszu. Może brać studencka już zaakceptowała UK i pogodziła się faktem dokonanym.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 paź 2023, o 10:36

Tomash- jako autor zdjęcia będącego zdjęciem w tle fanpage naszego forum, może wrzucisz zdjęcie budynku UK na Wikipedią na hasło Kalisz? Obecnie w dziale Szkoły Wyższe jest tam zdjęcie budynku przy Nowym Świecie w dodatku z płachtą o rekrutacji do PWSZ.
Dobrze byłoby też zadbać o wizerunek miasta na wikipedii ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: tomash » 12 paź 2023, o 17:37

niestety nie umiem dodać fotki, mógłbyś wstawić?
https://drive.google.com/drive/folders/ ... drive_link
tutaj zdjęcia w dużej rozdzielczości do pobrania (wysłałem je nawet do Uniwersytetu, że mogą wykorzystać jako pierwsi ale nikt mi nie odpisał :wink: ) więc wstawiłem sam :D :D :D

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 paź 2023, o 09:37

Chyba mam za krótko założone tam konto bo wikipedia nie chce mi zaakceptować zdjęcia.
Przyznam, że na żywo budynek wygląda imponująco, a jest jeszcze niegotowy.

Swoją drogą ktoś posiada dane o całkowitej liczbie studentów w mieście w bieżącym roku akademickim?
Na UK jest ponad 3 tys. (na wikipedii są stare dane).
Na UAM ok. 1,1 tys.
A AWS?
Załączniki
uk.png
uk.png (1.47 MiB) Przejrzano 1768 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 2 lis 2023, o 11:43

Informacja o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/2024 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka ... ji-i-nauki

W jednym z rankingów jesteśmy. ;)

ODPOWIEDZ