Lodowisko w Kaliszu

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 7 paź 2008, o 20:31

Musimy chyba liczyc na nadzieje ze znajdzie sie jakas firma ktora podejmnie sie zadania zaprojektowania i wybudowania tego lodowiska :wink:
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 paź 2008, o 22:39

To nie jest jakaś kluczowa inwstycja dla miasta, a więc pośpiechu nie ma.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 paź 2008, o 23:10

Pialśmy w tym wątku o boiskach, które powstają koło przyszłego lodowiska i Hali Winiary-Arena. Dzisiaj wybrałem się tam na mały spacer i ku mojemu zdziwieniu rosną tam bardzo dobrze zaprojektowane boiska z oświetleniem. Kalisz zyskuje interesujący zakątek sportowy. Lodowisko doskonale wpasuje się w to miejsce. Jak ktoś ma możliwość zrobienia fotek i wstawienia ich na forum to byłoby miło.

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 8 paź 2008, o 07:41

LUK pisze:Pialśmy w tym wątku o boiskach, które powstają koło przyszłego lodowiska i Hali Winiary-Arena. Dzisiaj wybrałem się tam na mały spacer i ku mojemu zdziwieniu rosną tam bardzo dobrze zaprojektowane boiska z oświetleniem. Kalisz zyskuje interesujący zakątek sportowy. Lodowisko doskonale wpasuje się w to miejsce. Jak ktoś ma możliwość zrobienia fotek i wstawienia ich na forum to byłoby miło.
rosną, rosną... a razem z nimi rośnie płot...

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 paź 2008, o 17:57

Lodowisko już zdrożało
Megalomanii kaliskiej ciąg dalszy
Zdaniem radnych PiS kilka razy wzrosły koszty budowy lodowiska w Kaliszu. – Z moich informacji wynika, że może ono kosztować 8-9 mln zł, a nie – jak mówiono na początku – 2,3 mln zł – mówi radny Filip Żelazny

Szef klubu radnych PiS chce, by prezydent Kalisza udzielił szybkiej i szczegółowej informacji dotyczącej kosztów budowy lodowiska. – O wątpliwościach co do rzetelności w przygotowaniu tej inwestycji mówiliśmy już podczas Sesji Rady Miejskiej w grudniu 2007 r. „W minionym roku oddano do użytku halę Winiary Arena. Za rok oddamy lodowisko, a za trzy – jestem optymistą – aquapark” – tak w pażdzierniku 2007 r. podczas konferencji prasowej mówił Ryszard Bieniecki, dyrektor Kancelarii Prezydenta, chwaląc się, jak władza dba o obiekty sportowe w mieście. Póki co, nie zakończono nawet przetargu na obiekt, czas zatem usłyszeć wyjaśnienia – mówi F. Żelazny i przypomina: – Zgodnie z pierwotnymi założeniami inwestycja ta miała kosztować 2,3 mln zł. Po kilku miesiącach prezydent wnioskował o dodatkowe ponad 2,1 mln zł, ponieważ lodowisko miało kosztować prawie 4,5 mln zł. Obecnie unieważniony został przetarg na budowę tego obiektu, gdyż zaproponowana przez inwestora kwota przekroczyła planowane 4,5 mln zł. Aktualnie mówi się już o około 8-9 mln zł. I nie są to kwoty wzięte z kapelusza. Kontaktowała się ze mną firma, która buduje tego typu obiekty i jej przedstawiciele potwierdzili, że biorąc pod uwagę specyfikację przedstawioną w przetargu, koszt budowy należy oszacować właśnie na 8-9 mln zł.
Właśnie dlatego Klub Radnych PiS zwrócił się do prezydenta z wnioskiem o przedstawienie na najbliższym posiedzeniu Komisji Rozwoju i Integracji Europejskiej oraz Komisji Budżetu szczegółowych informacji w tej sprawie.
– Oczekujemy, że prezydent odpowie na kilka pytań, m.in. na podstawie jakiej dokumentacji i jakich założeń realizowana miała być powyższa inwestycja, jaka jest przyczyna błędnego przygotowania tej inwestycji oraz kto jest za ten stan odpowiedzialny, jakie kwoty zostały już dotychczas wydatkowane na przygotowanie tej inwestycji, z uwzględnieniem kosztów dokumentacji i innych. Pozostaje jeszcze sprawa najważniejsza: czy prezydent będzie wnioskował o zwiększenie środków w budżecie na tę inwestycję – dodaje radny. (q)

Komentarz:
Wiosną tego roku władze Ostrowa przeprowadziły eksperyment: za 20 tys. zł na rynku ustawiły sztuczne, ale tymczasowe lodowisko, by sprawdzić, czy będzie zainteresowanie ze strony mieszkańców, zanim wybudowane zostanie lodowisko na stałe. Okazało się, że dziennie korzystało z niego 150 osób, więc jakkolwiek by liczyć, budowanie takiego obiektu nie byłoby opłacalne. Nie zrezygnowano za to ze stawiania lodowiska tymczasowego, o wiele tańszego.
Warto byłoby, gdyby prezydent Janusz Pęcherz i kaliscy radni raz jeszcze wszystko przeliczyli. Albo zastanowili się nad takim rozwiązaniem: 9 mln zł, zamiast na budowę lodowiska, wpłacić na lokatę, co przy obecnym oprocentowaniu (w wys. 6 proc.) daje rocznie ok. 540 tys. zł zysku. Za 200 tys. zł można na kilka zimowych miesięcy postawić całkiem spore tymczasowe lodowisko, które nie będzie generowało stałych kosztów, a zabawa dla chętnych będzie taka sama, jak w przypadku lodowiska za 9 mln zł. Czysty zysk to 300 tys. zł i – co najważniejsze – Miasto nadal dysponowałoby kwotą 9 milionów.

Zycie Kalisza
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 15 paź 2008, o 23:20

A ja wierze ze lodowisko uda sie wybudowac , a niektorych artykułów prasowych po prostu nie da sie czytac
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 paź 2008, o 23:33

Andrzej a co powiesz na wymiar ekonomiczny tego przedwsięwzięcia???Mnie to zastanowiło,kasa zostaje,są odsetki od kapitału no i jest lodowisko.....co prawda tymczasowe ale jest.Trzy w jednym.Czekam na opinie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 15 paź 2008, o 23:58

Kazdy patrzy na wymiar ekonoemiczy takiej inwestycji, a ja patrze na to od strony sportowej nawet jakby miasto rocznie dokladalo na utrzymanie takiego lodowiska to ja jestem za, bo to jest bardzo dobra inwestycja i mysle ze znajdzie bardzo duzo chetnych zeby po jezdzić sobie na lyzwach, a ja sam chcialbym sie nauczyl , ale bez upadków sie nie obedzie, tylko zeby bylo miękie ladowanie na tafli lodowej :wink:
Andrzej

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 16 paź 2008, o 08:11

Stawianie ślizgawki do potańcówek za takie pieniądze naprawdę nie ma sensu. Jeśli już, to niech tam będzie tafla do hokeja o regulaminowych wymiarach.

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 16 paź 2008, o 17:37

Jestem zszokowany tym żenującym artykułem PiSowczyków! Jeżeli ktoś jest radnym i podnosi się do napisania takiego artykułu to winien się uderzyć w pierś i przeczytać wymogi dotyczące lodowiska! Miasto zamierza na ten cel przeznaczyć 4.300.000 a nie żadne 8 czy 9 mln? Ciekawe z kim ten Pan się konsultował, unieważniony przetarg opiewał na 4.630.000,00 PLN czyli Miastu nie dużo brakowało! Dziś chyba otworzono kolejny z tego co wyczytałem na bip.kalisz.pl! Poczekamy zobaczymy! Skąd Panu się wzięło 9 mln a może zwykłe podjudzanie opinii publicznej na marnotrawienie pieniędzy mieszkańców?
Obiekt tego rodzaju powinien znajdować się w Naszym mieście nie tylko z powodu, że go nie ma ale Miasto ma zapewnić mieszkańcom odpoczynek itp. Lodowisko to świetny pomysł, mnie on się bardzo podoba.
A wracając do kosztów wybudowanie sali gimnastycznej kosztuje 5 mln, to co chcieć od lodowiska? Specyfika i technologia jaką trzeba zastosować to kosztuje! 9 mln żenada i braku kompetencji naszych Radnych! Wstyd! Panie i Panowie do roboty a nie do pisania głupich, bezpodstawnych i mało treściwych pisemek!!!!!!!!
Michal

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 16 paź 2008, o 18:22

Ale gdyby nasze władze ulegały sugestiom dziennikarzy ŻK , w mieście nie powstało by nic związanego z rekreacją czy sportem wyczynowym, a byłby tylko sypialnią z jednym kinem i teatrem. Teraz gdy reaktywowała się w Kaliszu piłka ręczna czy na wyższym szczeblu graja koszykarze, nagle dzinnikarze z tego tygodnika zaniechali krytyki hali sportowej, której powstaniu byli przeciwni.Dlaczego teraz milczą!!! Ja wiem dlaczego!!! Bo jest to tygodnik polityczny, dla którego liczy się tylko dobro swojej partii a nie dobro czy wygoda mieszkańców Kalisza.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 paź 2008, o 21:33

andre masz racje troche ta gazeta przesadza wszystko na nie :wink:
Andrzej

Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 19 paź 2008, o 22:13

Trochę się to wydaje dziwne, prasa chyba lekko przesadza, nawet gdyby lodowisko kosztowało 9 mln. to nie jest tak zawrotna kwota, w porównaniu do tych jakie ładuje się teraz w kompleksy sportowe przy szkołach, okazały kompleks sportowy dla SP nr 12 kosztował koło 6 mln zł. Rok temu pobudowano sale sportową dla Kościuszki która też kosztowała ok. 4 mln, teraz buduje się następną koło zespołu szkół na rzemieślniczej zapewne też pożre ok. 6-7 mln bo już widać po fundamentach że sala będzie okazała. Nie mówiąc już ile też kasy idzie na sztuczne boiska. Oczywiście tylko się cieszyć z takich posunięć, ale takie inwestycje są tez dowodem na to ze wydanie tych 9 mln. na lodowisko nie jest jakąś strasznie zawrotną sumą.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 22 paź 2008, o 16:34

Obrazek

zrudlo NFK

a jednak bedzie lodowisko czekamy na projekt
Andrzej

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 22 paź 2008, o 21:39

stawiam na novum
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 22 paź 2008, o 22:59

Też mi się wydaję, że to będzie Novum ;)

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 27 paź 2008, o 22:23

A jednak wygral Hefal,szkoda ze buduje sie takie lodowisko tylko wykorzystywalne amatorsko.
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 27 paź 2008, o 22:29

Trzeba się cieszyć że powstanie chociaż takie! Kalisz już od dawna powinien mieć taki obiekt na swoim terenie ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 paź 2008, o 22:55

a skad to wiesz ze wygral Hefal maja dopiero to ogloscic w tym tygodniu
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 27 paź 2008, o 23:03

Patrząc na zrealizowane obiekty to chyba dobrze ze to oni wygrali
http://www.hefalserwis.pl/gal.php?id=2

ODPOWIEDZ