Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 13 paź 2013, o 17:25

dokładnie :) jechałem w sobotę w drodze powrotnej około 23 to już było otwarte ..
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 paź 2013, o 01:05

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 20 paź 2013, o 12:59

zjazd na stację paliw zamiast dodatkowe dwa pasy... szkoda, naprawdę szkoda

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 21 paź 2013, o 15:00

;o będzie chodnik po 2 stronie no no :)
W planach mają budowę 2 jezdni jak widać tylko to plan...
Jak dojdzie do realizacji to będzie po chodniku :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 31 paź 2013, o 12:28

Wspominaliście o korkach :) W jakimś stopniu na pewno przyczyniło się do tego też jutrzejsze święto...

Mega korek na Podmiejskiej DK25 od Ronda w stronę os. Korczak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Korki od Ronda ; /
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

prometeusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2011, o 08:09
Lokalizacja: Korczak

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: prometeusz » 1 lis 2013, o 10:04

Co do Podmiejskiej i Stańczukowskiego to od dawna dwóch rzeczy nie mogę zrozumieć :
1. Dlaczego przy budowie ronda Dobrzec nie wyprostowano Podmiejskiej na dłuższym odcinku tak żeby ten zakręt obok budowanej obecnie stacji benzynowej nie istniał , tylko cały odcinek od światek do ronda lekko po skosie skręcał w lewo ???
Oczywiście trzeba by było wtedy przeciąć malutką część terenu Polifarbu - ale przecież i tak ten teren został potem sprzedany to czy miasto nie mogło wykupić malutką jego część ???
2. Czemu , jeśli jest od lat na to miejsce - nie dorobiono drugiej dwupasmowej jezdni od ronda Westerplatte do ronda Dobrzec , zamiast tego właśnie robi się kolejne remonty chodników , które ewidentnie przekreślają możliwość zrobienia po tej stronie nitki jezdni ( bo kto będzie potem płacił za ponowne rozebranie chodnika)

Nie mogę zrozumieć takiego idiotyzmu - zostawiać sobie tyle miejsca po to by potem robić sobie szerokie chodniczki .
Ma ktoś jakiś konkrenty argument dlaczego tych 2 punktów nie zrobiono ?

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: aldi » 1 lis 2013, o 12:05

A z jakiego powodu to zdziwienie????
Może nie zauważyłeś tych tłumów pieszych, tam jest wielkie natężenie ruchu.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 1 lis 2013, o 12:46

Prometeuszu
Kiedyś było trochę głośniej o wyprostowaniu Podmiejskiej.

Na budżet 2014-2020r. są przymiarki do budowy 2 nitki od Ronda Westerplatte do Godebskiego...

Pożyjemy zobaczymy :)

Przydało by się też rondo na skrz. Podmiejska z H.Sawickiej...

Projekt Andrzeja:
Obrazek

Jakby nie było to obwodnica a na Podmiejskiej przed Rondem Dobrzec dopuszczalną prędkością jest 30.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: jp » 1 lis 2013, o 12:59

Prometeusz, poza kosztami nie widzę innego sensownego argumentu. Też nie mogę pogodzić się z faktem, że przy okazji remontu nie "wyprostowano" a właściwie nie odsunięto Podmiejskiej od zabudowań. Zgodnie z mpzp skrawek terenu dawnego Polifarbu przeznaczony jest pod pas drogowy (drugą jezdnię i właśnie to "wyprostowanie")

Cała rama kom. tj. TB, Podmiejska, Stanczukowskiego, Sikorskiego plus brakujący odcinek na Tyńcu, powinny być dwujezdniowe i kiedyś może tak będzie. Przy czym uważam, że w pierwszej kolejności należy wybudować ten brakujący odcinek, czyli spiąć TB z TS.
Chodniki wraz ze ścieżką rowerową powstają po wschodniej stronie ulic, czyli w docelowym miejscu. Drugą jezdnię przewidziano po stronie zachodniej. Dotyczy to całej TS

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: aldi » 1 lis 2013, o 15:22

No, jeśli JP twierdzisz że chodnik będzie tylko z jednej strony, to ja cofam poprzedni wpis.
Myślałem że będzie z dwóch stron. A nie ma tam faktycznie tak dużego ruchu pieszego.
Jednak muszę chyba zgłosic do ZDM małą, ale uciążliwą fuszerkę, zgłoszoną przez zmotoryzowanych mieszkańców.
Dwie studzienki na odcinku od zatoczki KLA do ul. Korczak w stronę Poznańskiej są zdecydowanie zbyt nisko posadowione w stosunku do asfaltu. Do tego zastanawiam się czy jest to możliwe, aby na odcinku od Poznańskiej do Dobrzeckiej ustawic kilka ( 5 - 7 ) ławek i koszy na śmieci? Jednak przy tym małym ruchu, większośc pieszych to: spacerowicze i rowerzyści, osoby niezmotoryzowane, niejednokrotnie starsze, idące na zakupy i z zakupami do Carrefoure'a albo osoby z problemami zdrowotnymi idące do i ze szpitala.
Załączniki
DSC02482.jpg
DSC02482.jpg (72.38 KiB) Przejrzano 9557 razy
DSC02475.jpg
DSC02475.jpg (98.22 KiB) Przejrzano 9557 razy
DSC02476.jpg
DSC02476.jpg (62.33 KiB) Przejrzano 9557 razy

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: jp » 1 lis 2013, o 16:54

aldi pisze:No, jeśli JP twierdzisz że chodnik będzie tylko z jednej strony, to ja cofam poprzedni wpis.
Myślałem że będzie z dwóch stron. A nie ma tam faktycznie tak dużego ruchu pieszego.
http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2013-041" onclick="window.open(this.href);return false;
Na niewielkich odcinkach, np od ronda dobrzeckiego do ul.Korczak będzie jednak z dwóch stron. Myślałem, że pozostanie z jednej strony na całym remontowanym odcinku.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 1 lis 2013, o 20:01

tak, widok tych studzienek i ten łoskot z którym sie tam wpada bo sam zaliczyłem tam dół jest straszny ale z pewnością podniosą te studzienki :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
sammu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2013, o 09:29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: sammu » 3 lis 2013, o 21:31

studzienki raczej na 100% zostaną podniesione ... nie wiem czy pamiętacie ale podobna sytuacja była na rondzie Dobrzec - krótko po jego powstaniu była 'nieprzyjemna' studzienka zaraz przed zjazdem do Podmiejskiej ... problem po jakimś czasie zniknął :)
pamiętaj, Oni śpią aby trwać
kiedyś wrócą...

prometeusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2011, o 08:09
Lokalizacja: Korczak

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: prometeusz » 4 lis 2013, o 08:17

@aldi A z jakiego powodu to zdziwienie????
Może nie zauważyłeś tych tłumów pieszych, tam jest wielkie natężenie ruchu.

No rzeczywiście jak trasa pielgrzymkowa :) .Ruch ludzi to jest mniej więcej od Ronda Westerplatte do boisk przed lidlem. Dalej to już raczej nie ma .
@jp
http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2013-041" onclick="window.open(this.href);return false;
Na niewielkich odcinkach, np od ronda dobrzeckiego do ul.Korczak będzie jednak z dwóch stron. Myślałem, że pozostanie z jednej strony na całym remontowanym odcinku.

A czyli jednak będą z 2 stron. Czyli miałem rację - 2 jezdni nie dobudują w ciągu najbliższych 10 lat.
Poza tym jest sporo budek, elementów które trzeba by usunąć do zrobienia tej 2 jezdni...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 lis 2013, o 22:26

Dziś przeszedłem się ul. Stańczukowskiego i Piłsudskiego . Zaobserwowałem że studzienki zostały już podniesione i póki co jest równo. Chodnik po drugiej stronie ul. Stańczukowskiego jest tak jak był tylko na odcinku od ronda do ul.Korczak. Ma on zapewnić bezpieczne dojście do zlokalizowanego tam przystanku. Co ciekawe poprawiono tylko okolice przystanku reszta nie ruszona , trochę kiepsko wygląda. Może później przełożą kostkę. Na tym odcinku nie wymieniono też sporego kawałka krawężnika przy jezdni. Pozostawiono stare tylko je podniesiono. Nieciekawie to wygląda patrząc nieco dalej na nowe krawężniki, czyżby z oszczędności. Ścieżka rowerowa i chodnik sporej szerokości na porządnej podbudowie i położone równo jak na kaliskie warunki. Jedynie co to firma nie trafiła z rozstawem krawężników i są podocinane wąskie paski 2-4 cm kostki by wypełnić luki. Na wysokości Toyoty już nie docinają kostki tylko odkopują z jednej strony krawężnik chodnika i tak mocują by nie trzeba było nic przycinać. Ciekawe czy trzeba mieć doktorat aby obliczyć rozstaw krawężnika aby ściśle ułożyć kostkę , bez luk. Kiedyś takie zadania dzieci obliczały w podstawówce. Idąc dalej Piłsudskiego zniknęły całkowicie cherlawe i częściowo zniszczone przez wandali drzewka. Może będą nowe nasadzenia. Tutaj też ścieżka i chodnik jest rozdzielona w środku krawężnikiem. Po grubości podsypki można wywnioskować że ścieżka rowerowa będzie prawdopodobnie asfaltowa a chodnik z kostki. Wszelkie prace kończą się na moście włącznie.

Tomy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2013, o 12:44
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Tomy » 11 lis 2013, o 12:53

Witam wszystkich
Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ścieżka rowerowa jest z kostki zamiast betonu asfaltowego jak to jest podane w projekcie budowlanym na stronie http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2013-041" onclick="window.open(this.href);return false;

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3661
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 11 lis 2013, o 19:33

Tomy pisze:dlaczego ścieżka rowerowa jest z kostki zamiast betonu asfaltowego jak to jest podane w projekcie
Widocznie NIEDASIE.

R.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2007, o 19:44

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: R. » 11 lis 2013, o 20:17

Cristof pisze:Ciekawe czy trzeba mieć doktorat aby obliczyć rozstaw krawężnika aby ściśle ułożyć kostkę , bez luk. Kiedyś takie zadania dzieci obliczały w podstawówce.
Ciekawe czy trzeba mieć doktorat żeby wiedzieć, że każda kostka ma dopuszczalną tolerancję wymiaru i nawet kostki z dwóch różnych partii mogą mieć ciut różne wymiary, co na szerokości powiedzmy 2 metrów daje już znaczące różnice (nawet 2-3 cm). Co nie zmienia faktu że można sobie przed założeniem obrzeży pomierzyć kilka kostek.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 lis 2013, o 08:17

Poczytałem sobie na temat układania kostki. Znalazłem ciekawostkę o której nie wiedziałem , ale też nie widziałem by gdzieś była stosowana.
Zasada trzech palet :
– kostkę brukową produkuje się z naturalnych
składników takich jak piasek, kruszywa, cement, których barwa może
się różnić i oddziałowywać na nieznaczne odchyłki koloru kostki.
W celu uniknięcia widocznych różnic w kolorze nawierzchni należy
podczas układania pobierać kostki z trzech palet jednocześnie i mieszać je przy układaniu.
http://agrobud.net.pl/images/plik/zasadyukladania.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Adi » 21 lis 2013, o 18:13

Dzisiaj kładziono asfalt na ścieżce rowerowej na odcinku od mostu w kierunku Orlenu. Rozbierano także stary chodnik w kierunku ul. Złotej. Na wysokości galerii Kalisz demontowano barierki odgradzające pasy ruchu. Wygląda na to że zrobią tam wysepki wyłożone czerwoną kostką tak jak robią to na wysokości Shella.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ