Remont al.Wojska Polskiego

To co już wybudowano.
Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 17 lis 2014, o 17:13

Dlaczego do ciezkiej k** jadac 50km/h a nawet delikatnie mniej bez samochodow na skrzyzowaniu ani pieszych w polu widzenia dojezdzajac do swiateł niemal kazdych nowo zrobionych włącza mi sie czerwone swiatło? podjezdzam z predkoscia 20 Km/h do sygnalizacji włacza mi sie znowu zielone ? Co to k* ma byc!! Czy oni to celowo zrobili żebyśmy jeździli na czerwonym ? Gdzie ta zielona fala ? gdzie uplynnienie ruchu ? I co najwazniejsze dlaczego mam zatruwac srodowisko i kiepski klimat i powietrze w kiepskim kaliszu po przez bezsensowne hamowanie i przyspieszanie ? Czy system jeszcze nie działa ? Jezeli nie działa to kiedy skoncza sie te idiotyzmy ze zmiana swiateł na 2 sekundy? Czmu jeszcze nikt w tej sprawie głosu w ratuszu nie podniosł ? Przeciez gałka jezdzi autem po kaliszu nie widzi co sie dzieje z sygnalizacja ? Czmu zabrali zielone strzałki ? i w zamian zalozyli dedykowane swiatła do skretu ? Jezdzie sobie wojska polskiego przy shell np w PRAWA strone w Stawiszynska jest sygnalizacja z dedykowanym do skretu w prawo Ci jadacy prosto maja zielone a ja gdzie NIE MAM ABSULUTNIE zadnego punktu kolizyjnego mam bardzo długo swiatło czerwone ... pomimo ze pieszych nie ma doslownie szok!!

Powiem wam jedno teraz jak mam jechac autem do centrum to mi sie rzygac chce!! i tylko o to im chodzilo ... Mam nadzieje ze to co teraz sie wyprawia na skrzyzowaniach to efekt tego ze centrum jeszcze nie działa albo zbiera informacje z czujnikow Bo chyba ktos powinien wyslac link do Galki do tego tematu

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 17 lis 2014, o 17:19

Wczoraj jechałem całą AWP od Gen Sikorskiego stałem na każdych światłach jadąc przepisowo. A stałem dość długo. Światła świrują w okolicy Tesco i te przy wyjeździe na obwodnice.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 17 lis 2014, o 17:34

To na pewno Pacholski maczał w tym palce. Dzięki temu osiągnie swój cel i ludzie przesiądą się na rowery :lol: A tak na poważnie to mam nadzieję, że cały ten system i ostatnie pseudo-remonty będą gwoździem do trumny obecnej władzy.
Mrc86 pisze:Czemu zabrali zielone strzałki?
Moim zdaniem powinno być tak jak w USA czyli żadnych strzałek tylko dozwolony skręt w prawo na czerwonym świetle.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 17 lis 2014, o 23:51

Dokladnie ! Tam tak jest tu tez tak było bo kiedys pod kazdym sygnalizatorem była zielona strzalka namalowana na kawalku blachy Nawet jak przesiadam sie na rower a jestem zapalonym rowerzysta to jak podjezdzam na swiatła przy galeri to uwierzcie mi wysiadaja mi nerwy i jade na czerwonym .... kiedys postaram sie nagrac filmik jak dzialaja tam swiatla i jak z ludzi robia kretynow ktorzy stoja jak osły pomimo ze nic nie jedzie film obejmie swiatla dla pieszych i dla samochodow postaram sie to nagrac i wrzucic jak najszybciej

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 lis 2014, o 08:32

Mrc, system już działa, co odczułeś sam, zatrzymując się przy każdych sygnalizatorach. Coś musi być spieprzone bo nie wyobrażam sobie żeby tak ten system miał działać cały czas. Bo jak na razie to lepiej było przed jego powstaniem. Coś muszą z tym zrobić.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 18 lis 2014, o 11:31

Mysle ze to kwestia czasu az ktos jebnie reka w stoł gałki dziwie sie ze jeszcze ktos tego nie zrobił
. Bo jak na razie to lepiej było przed jego powstaniem
Dokladnie tak ..... smutne toto ....

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: dybek » 18 lis 2014, o 13:56

Czy remont ronda miał polegać tylko na wymianie krawężników? Bo absolutnie nic więcej nie zrobiono.
Kiedy remont nawierzchni? Po drugiej turze wyborów albo wiosną?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 lis 2014, o 14:03

dybek pisze:Czy remont ronda miał polegać tylko na wymianie krawężników? Bo absolutnie nic więcej nie zrobiono.
Kiedy remont nawierzchni? Po drugiej turze wyborów albo wiosną?
To jest cisza przed burzą. Gorzej jak drogowców zimą śnieg zaskoczy.

Obrazek

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 18 lis 2014, o 14:08

Boją się ruszyć zewnętrznej strony czyli przesunąć krawężniki by nie przerżnąć drugiej tury !
Jak ich mróz złapie i porzucą robotę będzie to na własne życzenie ... Tym samym utrudnień na rondzie już niebawem drugi tydzień będzie. Cały ten remont AWP idzie jak krew z nowa, a rondzie to już nawet nie wspominam. Zamiast przycisnąć teraz zanim przyjdzie zima. Przecież już wszyscy wiedzą, że przestawią krawężniki nie ma na co czekać !

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 19 lis 2014, o 17:39

Osoba blisko związana z ratuszem mówi, że nie zostanie ukończona AWP oraz Rondo Westerplatte zgodnie z terminem czyli do końca listopada...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 lis 2014, o 17:44

Jacenty pisze:Osoba blisko związana z ratuszem mówi, że nie zostanie ukończona AWP oraz Rondo Westerplatte zgodnie z terminem czyli do końca listopada...
Kto sie tego spodziewal reka do gory!:)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 19 lis 2014, o 18:02

Cristof pisze:
tomash pisze:mnie nurtuje jedno, jak oni teraz zamierzają zrobić remont pozostałych odcinków?
bo teraz robią to jako zintegrowany system ruchu drogowego. Skończą i zaczną ponownie remont al Wojska Polskiego na tym samym odcinku?
Polska to taki dziki kraj. Nie można zaplanować i skoordynować wszystkich prac na jednym odcinku drogi. To pieniądze i zadanie z Unii, reszta będzie z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju . Wiadomo może nie wszystkim że jednoczesne zrobienie danego odcinka jest tańsze niż dwukrotne robienie fragmentów. Remont zaczął się w marcu jak skończy się w sierpniu będzie dobrze. Pozostało nie ruszone skrzyżowanie Marii Curie-Skłodowskiej i Wojska Polskiego.
Na jesień jak będą środki zaczną remontować kawałki miedzy skrzyżowaniami co zajmie pół roku,pod warunkiem że nie będzie szybkiej zimy. Łączenia tych kawałków na pewno będziemy odczuwać podczas jazdy. Cały remont będzie trwał dwa razy dłużej niż inwestycja przy Górnoślaskiej. I doprowadzał będzie do pasji kierowców.
Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. Czytałem że zaplanowano ścieżkę rowerową do Castoramy. Pójdzie za pewnie po stronie osiedla bo tam są już jej fragmenty. Natomiast sygnalizacje świetlne póki co nie mają sygnalizatorów dla rowerzystów. Czyje to nie dopatrzenie, bo później będzie problem. Z tego co wiem bodajże przez pięć lat nie można ingerować w Unijne inwestycje. A nawet czy nie prościej zamontować sygnalizatory i je zakryć.
Dokładnie taki przebieg prac przewidziałem już w czerwcu. I nie trzeba być jasnowidzem tylko obserwować dotychczasowe osiągnięcia naszych drogowców. Dojdzie jeszcze jeden problem brak sygnalizatorów dla rowerzystów w nowej sygnalizacji na tak zwanej ścieżce rowerowej w ciągu A.W.P.. Dotyczy wjazdu na osiedle oraz przed i za Tesco.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 19 lis 2014, o 20:08

Jacenty pisze:Osoba blisko związana z ratuszem mówi, że nie zostanie ukończona AWP oraz Rondo Westerplatte zgodnie z terminem czyli do końca listopada...
Nie trzeba mieć znajomości w ratuszu - że tak będzie było wiadome od początku :D

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: dybek » 20 lis 2014, o 14:57

zobaczymy czy tak będzie...

W najbliższą sobotę, 22 listopada rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na Rondzie Westerplatte.
http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... dnym-pasem" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: milo » 21 lis 2014, o 09:16

Na WP , trochę poniżej skrzyżowania z Serbinowską zaczęto montować jakąś konstrukcję stalową , podobną do kratownicy na krajówkach do viatolla.
To będzie służyć do pomiaru prędkości ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 lis 2014, o 09:54

Bardzo mozliwe milo. Ktos mi ostatnio mowil, ze wkrotce drogowcy przystapia do montowania stosowania odcinkowego pomiaru predkosci. Nie wiem dokladnir tylko na jakich ulicach bedzie obowiazywac i od kiedy. OT - skoro o pomiarze predkosci mowa to w Goluchowie fotoradar zmienil kolor na zolty i juz strzela fotki:)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: milo » 21 lis 2014, o 10:11

Właśnie na tym odcinku AWP , na długości 200 m ma być odcinkowy pomiar prędkości , jest ustawiony już znak.
Tak chciałem się upewnić , że ta kratownica jest do tego.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: tomash » 21 lis 2014, o 10:54

milo pisze:Właśnie na tym odcinku AWP , na długości 200 m ma być odcinkowy pomiar prędkości , jest ustawiony już znak.
Tak chciałem się upewnić , że ta kratownica jest do tego.
na Wrocławskiej również ustawili kratownice, jedną obok dworca PKS a drugą obok Fructonu

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: milo » 21 lis 2014, o 11:03

Myślałem , ze ten system pomiarowy będzie chociaż wbudowany w jezdnię.
Czyli na WP druga kratownica powstanie gdzieś na wysokości skrzyżowania z widokiem.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 lis 2014, o 12:22

No a co z Gornoslaska? Bo i takie pogloski slyszalem. Chociaz przy obecnie dzialajacym systemie sterowania ruchem nawet nie byloby sie gdzie rozpedzic :D

ODPOWIEDZ