Gastronomia w mieście

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 3 paź 2015, o 18:20

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: Heniek » 31 lip 2023, o 19:39

Jak patrzę na tę nieszczęsną tablicę nad wejściem do tego przybytku, to jestem za tym aby architekt miejski zatwierdział każdy szyld wieszany w obrębie starego miasta.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 paź 2023, o 18:43

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: wollny » 27 paź 2023, o 10:08

Komentarze pokazują, że Kalisz to jednak trochę większa wioska.

EDIT: Dziwne, że ludziom nie przeszkadzają inne nazwy: The Jack - powinien być po prostu Jacek, Bussola Coffe - powinna być Kompas Kawiarnia, Cafe Uno - Kawiarnia Jeden.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 paź 2023, o 12:43

jasiek20 pisze:
20 lip 2023, o 07:12
tomash pisze:
19 lip 2023, o 20:38


Najbardziej boje się że kolejną do zamknięcia restauracją będzie Cafelek na Kazimierzowskiej.
Oby nie. Bardzo fajny lokal z bardzo dobrym jedzonkiem i kawą. Forumowicze, wybierzcie się tam co jakiś czas na kawę :)
Ja polecam tam Latte najlepsza na świecie!
Chodź w Cafelku bywam rzadziej częściej odwiedzałem ich poprzedniczkę Black Caffe, na ul. Polnej z tarasem widokowym niestety to już historia...
Zdecydowanie wolałem poprzednią lokalizację, taras milion razy lepsza dostępność parkingów no i przede wszystkim darmowy parking.
Generalnie uważam że ulica przy której jest Cafelek ma wielki potencjał ze względu na rzekę, niestety że jest tam tylko jeden lokal to jest zwyczajnie nie wykorzystany.

Jeżeli chodzi o gastronomię nazwijmy to premium to jeszcze polecam Barwy Bar najlepsza pizza na świecie :?

Swoją drogą 5dni temu nasz prezydent napisał post o Cafelku
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 lis 2023, o 20:51

Po Podkowie nowa knajpa- "Ararat Pub i restauracja".
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 lis 2023, o 23:23

Przenieśli się z Polnej?
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 lis 2023, o 10:07

gawronik13kalisz pisze:
1 lis 2023, o 23:23
Przenieśli się z Polnej?
A tego nie wiem, widziałem świecący, nowy neon.

Czy ktoś wie czy Kaliszfornia na rynku to jeszcze działa czy została zamknięta?

Ze swojej strony dodam, że będąc w Kaliszu odwiedziłem The White Bear Coffee i śmiało mogę polecić. Fajny klimacik, miła, uśmiechnięta obsługa, ładne wnętrze, pyszne ciasto i kawka. Brakowało takiego klimatycznego miejsca w Śródmieściu. Dobro Dobro ma też pyszną kawę, ale lokal jest malutki. The White Bear Coffee śmiało uzupełnił się z Cafelkiem i Busolą.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 lis 2023, o 11:33

gawronik13kalisz pisze:
1 lis 2023, o 23:23
Przenieśli się z Polnej?
Tak- https://zyciekalisza.pl/artykul/po-byle ... ji/1497000

"Restauracja ormiańska Ararat dawniej zlokalizowana przy ulicy Polnej będzie się teraz mieścić większych salach po byłej restauracji Podkowa przy ul Górnośląskiej"
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 lis 2023, o 13:42

Nowy kebab na mapie Kalisza
Adam Kebab na moim starym os. Widok przy ul. Serbinowskiej blisko Wojska Polskiego.
Nie sądziłem że w końcu dokonają otwarcia, ponieważ wprowadzali się długo, długo jeszcze jak mieszkałem na WDK.
Mieści się w budzie gdzie przez większość czasu była kwiaciarnia, w ostatnim czasie były tam obiady domowe o nazwie "A nóż widelec restauracja"
Widzę że są dostępni na pyszne.pl
Foto kolegi z grupy osiedlowej na fb.
Brak zdjęć w necie jak na razie 1 opinia na googlu i 5 na pyszne, z opinii znajomych średniak.
Według googla otwarty do 23 więc to na plus w tej okolicy bo brakowało czegoś dłużej otwartego z gastro poza żabką i stacjami paliw.

Jeżeli chodzi o najlepszego kebsa w naszej AKO to niestety polecam wycieczkę do Ostrowa do Swiss Kebab.
Co prawda większość kebabów która u nich zaczynała jest też już u nas Zahir Kebab czy Fiery Kebab.

Swiss Ostrowski jednak nie jest bo jest to drugi lokal Swissu pierwszy jest w Gnieźnie no i jaka na razie są tylko te 2.
Polecam tam jednak podstawowe potrawy, wynalazków nie polecam.
Tylko słabo tam z kulturą o ile sama obsług przy zamówieniu ok.
O tyle z dzień dobry dowiedzenia z ich strony już słabiej szczególnie jak się jest z kobietą nie wiem czy to jakieś islamskie zabobony.
Załączniki
Bez nazwy 2.png
Bez nazwy 2.png (716.41 KiB) Przejrzano 2040 razy
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 lis 2023, o 10:24

Ja już po teście Adam Kebaba, na wstępie dodam że nie jest to ani Polski czy też Niemiecki kebab jakby wskazywało imię z nazwy. Robią go standardowo przybysze z daleka, co do oceny sam lokal zwykła buda chodź posiada stolik co widać na zdjęciu, nad tym niema się co rozwodzić. Obsługa nie stąd ale miła i komunikatywna.
Co do samego kebaba wziąłem pozycję 4 z menu, niestety byłem dojść późno bo około 22, i mój kebab zebrał całą resztę skrojonego kurczaka na dodatek wiozłem to za Kalisz bądź jak kto woli na koniec Kalisza, do tego czasu kebab ostygł przez co moje odczucia smakowe mogą być gorszę.
Mięso ok, Sosy ok, surówka mnie nie zabrała, natomiast jako całość możliwe że przez to że zdążyło to wystygnąć oceniam to jako takiego średniaka.

W chwili w której tam byłem, byłem jedynym klientem poskutkowało to expressową realizacją przy której prędkość realizacji mógłby się powstydzić McDonald’s
Zarazem wrzucam 1 foto budki kebab w neta :mrgreen:
Załączniki
Bez nazwy 2.png
Bez nazwy 2.png (364.08 KiB) Przejrzano 1963 razy
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: milo » 12 gru 2023, o 01:00

Chyba nie było.
Otworzyła się przy Głównym Rynku 15 knajpa tajska King Kong ( jakaś łódzka franczyza).
Fotka z googla.
Załączniki
2023-12-09.jpg
2023-12-09.jpg (237.56 KiB) Przejrzano 1829 razy
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 13 gru 2023, o 09:34

Vocatont pisze:
19 lis 2023, o 13:42
Nowy kebab na mapie Kalisza
Adam Kebab na moim starym os. Widok przy ul. Serbinowskiej blisko Wojska Polskiego.
Nie sądziłem że w końcu dokonają otwarcia, ponieważ wprowadzali się długo, długo jeszcze jak mieszkałem na WDK.
Mieści się w budzie gdzie przez większość czasu była kwiaciarnia, w ostatnim czasie były tam obiady domowe o nazwie "A nóż widelec restauracja"
Widzę że są dostępni na pyszne.pl
Foto kolegi z grupy osiedlowej na fb.
Brak zdjęć w necie jak na razie 1 opinia na googlu i 5 na pyszne, z opinii znajomych średniak.
Według googla otwarty do 23 więc to na plus w tej okolicy bo brakowało czegoś dłużej otwartego z gastro poza żabką i stacjami paliw.

Jeżeli chodzi o najlepszego kebsa w naszej AKO to niestety polecam wycieczkę do Ostrowa do Swiss Kebab.
Co prawda większość kebabów która u nich zaczynała jest też już u nas Zahir Kebab czy Fiery Kebab.

Swiss Ostrowski jednak nie jest bo jest to drugi lokal Swissu pierwszy jest w Gnieźnie no i jaka na razie są tylko te 2.
Polecam tam jednak podstawowe potrawy, wynalazków nie polecam.
Tylko słabo tam z kulturą o ile sama obsług przy zamówieniu ok.
O tyle z dzień dobry dowiedzenia z ich strony już słabiej szczególnie jak się jest z kobietą nie wiem czy to jakieś islamskie zabobony.
W Kaliszu nie ma zadnego dobrego kebabu. Rollo kolo Zegara sie zamknelo (w ogole mnie to nie dziwi, fatalna obsluga, sama surowka w placku, miesa jak kot naplakal) zreszta Rollo kolo fonatanny nie lepsze. Jednak tam ruch ludzki wiekszy wiec jest klient.

Ogladajac na YT Ksiazulo i sie widzi co sie je w kraju to wstyd zeby ten youtuber przyjezdzal do Kalisza na testy :)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 gru 2023, o 09:44

Trzeba też wrzucić info o otwarciu Burger Kinga:

W Kaliszu rozpoczyna się nowy rozdział w historii gastronomii – amerykański fast food Burger King otwiera swoje podwoje, aby zaoferować mieszkańcom niezapomniane doznania kulinarne! Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań, już jutro czyli w środę 13 grudnia otwarta zostanie pierwsza w mieście restauracja.


https://www.faktykaliskie.info/artykul/ ... zych-gosci
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Rafał950707
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2021, o 13:40
Lokalizacja: Kalisz

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: Rafał950707 » 13 gru 2023, o 14:25

kaczorkalisz pisze:
13 gru 2023, o 09:34
Vocatont pisze:
19 lis 2023, o 13:42
Nowy kebab na mapie Kalisza
Adam Kebab na moim starym os. Widok przy ul. Serbinowskiej blisko Wojska Polskiego.
Nie sądziłem że w końcu dokonają otwarcia, ponieważ wprowadzali się długo, długo jeszcze jak mieszkałem na WDK.
Mieści się w budzie gdzie przez większość czasu była kwiaciarnia, w ostatnim czasie były tam obiady domowe o nazwie "A nóż widelec restauracja"
Widzę że są dostępni na pyszne.pl
Foto kolegi z grupy osiedlowej na fb.
Brak zdjęć w necie jak na razie 1 opinia na googlu i 5 na pyszne, z opinii znajomych średniak.
Według googla otwarty do 23 więc to na plus w tej okolicy bo brakowało czegoś dłużej otwartego z gastro poza żabką i stacjami paliw.

Jeżeli chodzi o najlepszego kebsa w naszej AKO to niestety polecam wycieczkę do Ostrowa do Swiss Kebab.
Co prawda większość kebabów która u nich zaczynała jest też już u nas Zahir Kebab czy Fiery Kebab.

Swiss Ostrowski jednak nie jest bo jest to drugi lokal Swissu pierwszy jest w Gnieźnie no i jaka na razie są tylko te 2.
Polecam tam jednak podstawowe potrawy, wynalazków nie polecam.
Tylko słabo tam z kulturą o ile sama obsług przy zamówieniu ok.
O tyle z dzień dobry dowiedzenia z ich strony już słabiej szczególnie jak się jest z kobietą nie wiem czy to jakieś islamskie zabobony.
W Kaliszu nie ma zadnego dobrego kebabu. Rollo kolo Zegara sie zamknelo (w ogole mnie to nie dziwi, fatalna obsluga, sama surowka w placku, miesa jak kot naplakal) zreszta Rollo kolo fonatanny nie lepsze. Jednak tam ruch ludzki wiekszy wiec jest klient.

Ogladajac na YT Ksiazulo i sie widzi co sie je w kraju to wstyd zeby ten youtuber przyjezdzal do Kalisza na testy :)
Nie wiedziałem, że się zamknęli. Aż taka zła ta obsługa? Wiele takich opinii widziałem, na pewno na minus brak płatności kartą ;) Co z nimi nie tak było?
Obszedłem Kalisz wzdłuż i wszerz.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 13 gru 2023, o 18:24

Zahir czy Rolki (przynajmniej lokale w Kaliszu) to równia pochyła). Ceny coraz wyższe, ale za to w zamian mniejsze porcje.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 gru 2023, o 11:29

Rafał950707 pisze:
13 gru 2023, o 14:25
kaczorkalisz pisze:
13 gru 2023, o 09:34
Vocatont pisze:
19 lis 2023, o 13:42
Nowy kebab na mapie Kalisza
Adam Kebab na moim starym os. Widok przy ul. Serbinowskiej blisko Wojska Polskiego.
Nie sądziłem że w końcu dokonają otwarcia, ponieważ wprowadzali się długo, długo jeszcze jak mieszkałem na WDK.
Mieści się w budzie gdzie przez większość czasu była kwiaciarnia, w ostatnim czasie były tam obiady domowe o nazwie "A nóż widelec restauracja"
Widzę że są dostępni na pyszne.pl
Foto kolegi z grupy osiedlowej na fb.
Brak zdjęć w necie jak na razie 1 opinia na googlu i 5 na pyszne, z opinii znajomych średniak.
Według googla otwarty do 23 więc to na plus w tej okolicy bo brakowało czegoś dłużej otwartego z gastro poza żabką i stacjami paliw.

Jeżeli chodzi o najlepszego kebsa w naszej AKO to niestety polecam wycieczkę do Ostrowa do Swiss Kebab.
Co prawda większość kebabów która u nich zaczynała jest też już u nas Zahir Kebab czy Fiery Kebab.

Swiss Ostrowski jednak nie jest bo jest to drugi lokal Swissu pierwszy jest w Gnieźnie no i jaka na razie są tylko te 2.
Polecam tam jednak podstawowe potrawy, wynalazków nie polecam.
Tylko słabo tam z kulturą o ile sama obsług przy zamówieniu ok.
O tyle z dzień dobry dowiedzenia z ich strony już słabiej szczególnie jak się jest z kobietą nie wiem czy to jakieś islamskie zabobony.
W Kaliszu nie ma zadnego dobrego kebabu. Rollo kolo Zegara sie zamknelo (w ogole mnie to nie dziwi, fatalna obsluga, sama surowka w placku, miesa jak kot naplakal) zreszta Rollo kolo fonatanny nie lepsze. Jednak tam ruch ludzki wiekszy wiec jest klient.

Ogladajac na YT Ksiazulo i sie widzi co sie je w kraju to wstyd zeby ten youtuber przyjezdzal do Kalisza na testy :)
Nie wiedziałem, że się zamknęli. Aż taka zła ta obsługa? Wiele takich opinii widziałem, na pewno na minus brak płatności kartą ;) Co z nimi nie tak było?
Tak jak powiedziałeś, na- brak płatności mobilnych.
Niestety ale patrząc na obsługę często miałem wrażenie że siedzą tam za karę, zarówno jak i obsługują za karę.
Ponadto zimą strasznie zimno w lokalu, kaloryfery mieli ale wyłączone.

Kaczorek zgadzam się że brakuje dobrego kebaba w Kaliszu, ale jak to się mówi "jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma"

Przy Burger Kingu widnieje również reklama że wkrótce powstanie https://www.silverdragon.pl/
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
kimm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2010, o 08:56
Lokalizacja: z podróży

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: kimm » 25 gru 2023, o 16:36

Czy ktoś już testował? 🙂
Załączniki
IMG-20231225-WA0000.jpg
IMG-20231225-WA0000.jpg (64 KiB) Przejrzano 1393 razy

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 gru 2023, o 22:35

Szyld niezachęcający...
g13k

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 15 sty 2024, o 16:17

chyba ten Adam Kebab co nie dawno otworzyl sie na Serbinowskiej juz zamkniety.

Tunis Kebab na Srodmiejskiej na duzy plus. Warto spróbować

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Gastronomia w mieście

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 10 mar 2024, o 20:32

jasiek20 pisze:
12 maja 2023, o 08:36
Vocatont pisze:
11 maja 2023, o 22:40

Obrazek
A dla kogoś jest przyjemnością spacer i oglądanie takich witryn i przypadkowo umieszczonych reklam?

W dodatku przypominam, że przy Majkowskiej powstanie park... handlowy, co będzie kolejnym gwoździkiem do trumny naszego Śródmieścia.
Lokal już upadł, ale chyba jest już kolejny najemca chyba jakieś tekstylia ale szyld i okleiny są jeszcze stare.

Adam Kebab nadal działa ale słyszałem że pracują tam jak chcą mówię o godzinach pracy.
Generalnie zachodnia strona miasta urosła w kebabach.

Pomijając Adama, przy zegarze powstał nowy kebab po rollo kebab, jest też jakiś kebab na ryneczku na dobrzecu oraz na przystanku na ul. Podmiejskiej przed cm. Żydowskim tam gdzie są budy i chińczyk.
Ponadto nowy kebab jest również przy chińczyku na ul. Młynarskiej
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ