Wybory samorządowe 2024

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1770
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: filip » 28 mar 2024, o 18:11

jasiek20 pisze:
28 mar 2024, o 07:52
Podobno sondaż osobiście przeprowadzał Grodziński :lol:

A swoją drogą to trochę chamsko wpisali przy Eskanie, który jest podobno w koalicji z koalicją. Mogli mu już trochę więcej tych procent dopisać.
Jak wiadomo najlepsze sondaże są na podstawie lajków pod postem na fb XDDD

Podważanie prawdziwości sondażu, bo nie pokazuję tego co byś chciał jest wyjątkowo niskich lotów. IBRiS to nie jest jakaś sondażownia-krzak tylko firma, która już działa już wiele lat i miała czwarty najlepszy wynik w wyborach parlamentarnych.
Zrzut ekranu 2024-03-28 175022.png
Zrzut ekranu 2024-03-28 175022.png (57.91 KiB) Przejrzano 1579 razy
IBRiS miał nieraz całkiem spore wpadki, ale co do zasady jest ok. Metodologia też nie jest zła, bo próbka 1000 osób na Kalisz jest wystarczająca, a metoda CATI jak najbardziej poprawna.
kaliszanin2 pisze:
28 mar 2024, o 13:31
Zwykle zwolennicy kandydata (tego czy innego) uważają, że ich ulubieniec rozniesie przeciwnika w puch, bo co to w ogóle za przeciwnik? Sondaże sprzeczne z takim oglądem rzeczywistości irytują niepomiernie.
Wśród "Koalicji Kaliskiej" akurat panuję wyjątkowa buta i chamstwo.

Tutaj przykład:
Zrzut ekranu 2024-03-28 180337.png
Zrzut ekranu 2024-03-28 180337.png (61.96 KiB) Przejrzano 1579 razy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 mar 2024, o 18:44

Kalisz Jutra żyje na tyle jeszcze krótko, żeby nie wiedzieć, jak wielu ośmieszyło się kwestionując sondaże wyborcze. Sam siebie przeszedł w 2007 r. Jarosław Kaczyński, którego wynurzenia życie brutalnie zweryfikowało po zaledwie 48 godzinach. Jego przeciwnikom też jednak zdarzało się trafić kulą w płot ze swoimi podejrzeniami. A wracając do Kalisza Jutra: młody to i ... niedoświadczony.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 mar 2024, o 21:46

Osobiście zdziwiłem się trochę tym sondażem. Tym bardziej że postać Pana Kinastowskiego nie jest zbytnio kontrowersyjna. Myślę że może w tym sondażu była bardziej wyeksponowana przynależność partyjna kandydatów.
Nadmieniam że nie jestem fanem żadnego z kandydatów. Dla mnie liczy się co dany kandydat zrobi dla Kalisza. Obiecywać można wszystko. A po wyborach mieć gdzieś swój elektorat. Wystarczy popatrzeć na niedawne wybory parlamentarne.
Wśród moich znajomych, zbytnio nie interesujących się lokalną polityką ten Pan Łuszczykiewicz nie istnieje. Nie wiem czy nawet o nim słyszeli. Znają tylko Kinastowskiego za jego inwestycje drogowe w mieście, rewitalizacje ulic w śródmieściu oraz plant. Czy za Kartę Mieszkańca z darmowymi przejazdami. Bezkrytycznie do nich podchodzą nie zauważając licznych opóźnień czy usterek. Dla nich liczy się efekt wizualny przeprowadzonych remontów bez wchodzenia w szczegóły przeprowadzonych prac. Ci ludzie ze swoim codziennymi problemami patrzą bardziej za co przeżyć, niż kto będzie siedział w Ratuszu.
Ja dzwoniących czasami do mnie wszelkiej maści ankieterów pozbywam się od razu.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 29 mar 2024, o 09:50

Jeśli władza nie jest szczególnie skompromitowana, to na oko zawsze wygląda, że ma największe szanse pozostać u władzy. Zmiana w takich okolicznościach zwykle jest pewną niespodzianką, chociaż wcale nie jakąś rzadkością.

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 387
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: satori » 29 mar 2024, o 18:27

Sondaże się publikuje głównie z tego prostego powodu... Znane i wykorzystywane np. w reklamie i marketingu... Pokaż że inni to mają/chcą i stanie się to czymś pożądanym..

Życie w grupach zrobiło swoje... "Lepiej" się mylić ale w grupie niż mieć racje poza grupą: Why Smart People Are Vulnerable to Putting Tribe Before Truth

pogląd przyjęty przez ogół_.jpg
pogląd przyjęty przez ogół_.jpg (254.23 KiB) Przejrzano 1423 razy
TAK DLA Szybkiej Kolei w Kaliszu i CPK!
Mapka DK25 + KDP

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 29 mar 2024, o 20:29

Pomysł kształtowania opinii przy pomocy sondaży można zaliczyć do fantazji typu bery i bojki śląskie.

wayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 180
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:35
Lokalizacja: Kalisz-Dobrzec

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: wayne » 29 mar 2024, o 21:59

Tak samo jak pranie łbów przez TVN i teraz TVN info .

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 29 mar 2024, o 23:06

Pomysł, że jakaś sondażownia byłaby w stanie rządzić sumieniami znaczących grup społecznych, jest całkiem odlotowy, można nawet powiedzieć porąbany. Szczególnie kuriozalna jest "myśl", że taka wredna sondażownia to bez trudu wiedzie te liczne grupy przeciw ich własnym interesom. No taki głupi to nawet prosty chłop nie jest.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: wollny » 31 mar 2024, o 11:21

Czy forumowy sondaż @gawronik13 jest anonimowy? :lol:
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 mar 2024, o 13:59

Z tego co mi wiadomo tak. Ja jako autor czy jako moderator nie widzę co kto kliknął. A przynajmniej nie wiem czy mam dostęp do takich danych 😁
@tomash totalnie anonimowo to się odbywa, prawda?
g13k

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: tomash » 31 mar 2024, o 15:51

gawronik13kalisz pisze:
31 mar 2024, o 13:59
Z tego co mi wiadomo tak. Ja jako autor czy jako moderator nie widzę co kto kliknął. A przynajmniej nie wiem czy mam dostęp do takich danych 😁
@tomash totalnie anonimowo to się odbywa, prawda?
według mnie też anonimowo, jeśli chodzi o mnie to ja nie widzę kto jak zagłosował. (ja zagłosowałem :wink: )

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 31 mar 2024, o 18:09

Kontynuując swój wcześniejszy wywiad ze sztuczną inteligencją zapytałem ją, co może zrobić dla takiego miasta jak Kalisz. Sztuczna inteligencja udzieliła dość wyczerpującej odpowiedzi:

Sztuczna inteligencja (AI) ma wiele zastosowań, które mogą przynieść korzyści dla miast takich jak Kalisz. Oto kilka przykładów:
  • Zarządzanie ruchem drogowym: AI może pomóc w optymalizacji sygnalizacji świetlnej, co może przyczynić się do zmniejszenia korków ulicznych.
  • Zarządzanie energią: AI może pomóc w efektywnym zarządzaniu zużyciem energii w mieście, co może przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2.
  • Zarządzanie odpadami: AI może pomóc w efektywnym zarządzaniu odpadami, co może przyczynić się do poprawy czystości miasta.
  • Zarządzanie zasobami wodnymi: AI może pomóc w efektywnym zarządzaniu zasobami wodnymi, co może przyczynić się do oszczędności wody.
  • Zarządzanie katastrofami: AI może pomóc w identyfikacji ryzyka katastrof i dostarczaniu alertów, co może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

W Polsce, rozwój AI jest aktywnie wspierany. Według raportu Fundacji Digital Poland, Polska zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem liczby ekspertów pracujących nad rozwojem lub wdrożeniem sztucznej inteligencji. Dlatego też, miasta takie jak Kalisz mogą skorzystać z lokalnych zasobów i doświadczeń w zakresie AI.


Zachęcony dotychczasową konwersacją zapytałem sztuczną inteligencję o jej program jako kandydata na prezydenta Kalisza. Oto on:
  1. Rozwój infrastruktury: Inwestycje w modernizację dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Budowa nowych parków i terenów rekreacyjnych.
  2. Edukacja: Wzrost finansowania dla szkół i przedszkoli. Wprowadzenie programów edukacyjnych skupiających się na naukach ścisłych i technologii.
  3. Ochrona środowiska: Wprowadzenie programów na rzecz zrównoważonego rozwoju, takich jak recykling i kompostowanie. Promowanie ekologicznego transportu publicznego.
  4. Gospodarka: Wspieranie lokalnych przedsiębiorców poprzez ulgi podatkowe i dotacje. Promowanie Kalisza jako atrakcyjnego miejsca do prowadzenia biznesu.
  5. Zdrowie i opieka społeczna: Inwestycje w lokalną służbę zdrowia, w tym modernizację szpitali i klinik. Wprowadzenie programów wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych.
  6. Kultura i turystyka: Promowanie dziedzictwa kulturalnego Kalisza. Organizacja festiwali, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Rozwój turystyki poprzez promocję atrakcji miasta.

Po zapoznaniu się z treścią tego wystąpienia sztucznej inteligencji uznałem, że mogłaby ona zostać raczej nie prezydentem, tylko wiceprezydentem Kalisza zastępując prezydenta w sytuacjach wymagających płynnej, potoczystej wymowy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 kwie 2024, o 08:18

Niewielu zagłosowało (17) w forumowej sondzie. Żadnego głosu nie otrzymał kandydat PiSu. Po jednym M. Marucha i E. Darwich. 2 miejsce dla profesora - aż 2 głosy. 10 osób "kliknęło" za obecnym prezydentem, co daje 71%.


Myślicie że w niedzielę sprawa się rozwiąże i nie będzie potrzebna II tura?
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 3 kwie 2024, o 09:08

Z powodu braku jakiejkolwiek sensownej alternatywy, mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Posłuchałem debat, poczytałem kto co oferuje i jestem przekonany, że spośród tych 5 osób tylkopan Kinastowski zasłużył na głos co też uczynię w niedziele.
Co prawda mam trochę zastrzeżeń do ostatnich 5 lat tej prezydentury i kilka rzeczy bym zmienił, jednak biorąc pod uwagę konkurencje to wyboru tak naprawdę nie ma.

Dla mnie największym rozczarowaniem jest pan Eskan, który na dobrą sprawę mógłby być najlepszą alternatywą dla obecnego włodarza. Pan Darwich jest samorządowcem, zasiada w radzie miasta więc na dobrą sprawę powinien wiedzieć czego potrzebuje Kalisz i skutecznie prowadzić kampanię wyborczą w tym kierunku. Niestety dla mnie jego brak jakiegokolwiek pomysłu na miasto (z całej kampanii zapamiętałem tylko parking rowerowy i podwyżki dla nauczycieli) całkowicie dyskredytuje tę kandydaturę. Zabrakło też polotu, jakiejkolwiek świeżości i energii. Chyba nie do końca chciał być wystawiony na kandydata, takie odniosłem wrażenie.
Pan Lasiecki - totalnie nie wiem jakim cudem został wystawiony przez PiS. Raczej mało znana osoba w mieście. Nawet na plakatach wyborczych pozuję z Panią Maląg, żeby ogrzać się w blasku jej "wyznawców".

Pan Marucha - może i dobrze sprawuje się jako społecznik, ale jego kampania to też porażka. Więcej usłyszałem na temat zbiornika Szałe niż na temat Kalisza. Pomijam już aspekt tego, że średnio potrafi się wypowiadać - tu może wychodzi stres bo nie ma doświadczenia w wystąpieniach publicznych. W debatach wypadał najgorzej i męczyło słuchanie jego wypowiedzi. Odnoszę też wrażenie, że nie do końca wie jak funkcjonuje samorząd biorąc pod uwagę jego propozycje np. z wynagrodzeniami dla pracowników w mieście.

Pan Łuszczykiewicz - tutaj najbardziej przeraziły mnie jego wypowiedzi w debatach odnośnie np. przystanku szybkiej kolei, który zdaniem tego Pana spokojnie mógłby powstać i pod Kaliszem. Przypomina mi się od razu prezydentura pana Pęcherza, który także wiele rzeczy chciał oddawać do Ostrowa. Ponadto samo wodolejstwo, mało konkretów. No chyba, że baseny na terenie sąsiedniej gminy, które mogłyby się okazać gwoździem do trumny naszego Aquaparku. Pan pięknie potrafi mówić, ale akurat aspekt samorządowy u niego leży. Dużo wpadek pokazujących brak wiedzy na temat samego miasta, choćby w aspekcie prywatnych działek, na których miasto inwestować nie może. Nie podoba mi się narracja odnośnie zablokowania budowy filharmonii przy Majkowskiej, kolejnego remontu rynku (pan chce to robić za swoje?) plus to, że za plecami nadal stoi Pan Sztandera, Pęcherz, Grodziński, Kołaciński, Pawliczak - czyli notabene ludzie, którym Kalisz mało zawdzięcza przez wiele lat kiedy mogli się wykazać. Dla mnie kampania oparta na krytyce przy jednoczesnym braku zaoferowania czegokolwiek od siebie i braku wykazania się w życiu miasta do tej pory.

Pan Kinastowski - w tej kampanii na pewno zabrakło mi przede wszystkim nowych pomysłów na miasto, których jeszcze nie znamy. Okej było, wg. mnie, merytorycznie i konkretnie (w odróżnieniu do pozostałej czwórki) , ale miałem nieodparte wrażenie, że było trochę jak z budżetem miasta. Ciągłe rollowanie niezrealizowanych inwestycji. Fajnie, że będzie remont Nowego Rynku, fajnie, że zapowiada remonty ulic, fajnie, że chce budować filharmonię, fajnie, fajnie, ale to już wszystko wiemy. Pojawiły się nawet rzeczy z prywatnego podwórka typu osiedla mieszkaniowe realizowane przez prywatnych deweloperów. Myślę, że zabrakło dla niego jakiejś naprawdę mocnej kandydatury aby mógł się bardziej wykazać. Wiadomo przecież, że wówczas najbardziej zyskuje miasto bo każda inwestycja oznacza rozwój.

W niedzielnych wyborach równie ważne jest głosowanie na radnych oraz do sejmiku województwa.
Macie jakieś swoje typy?
Ja z pewnością nie zamierzam głosować na nikogo z list PO czy PiS. Typowałbym albo kogoś z listy Trzeciej Drogi albo Kinastowskiego.
Osobą, którą bardzo cenie za zaangażowanie w życie miasta jest np. Maciej Antczak. Niesamowicie wykazał się podczas spotkań dotyczących szybkiej kolei. Z ciekawości prześledziłem jego propozycję i wydaje mi się że mógłby być jednym z bardziej aktywnych radnych.
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2024, o 09:17 przez jasiek20, łącznie zmieniany 1 raz.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: tomash » 3 kwie 2024, o 09:15

Skoro sam prezes honorowy zabrał głos to chyba rzeczywiste sondaże są kiepskie dla pozostałych kandydatów
Prawdziwa odsłona wprowadzenia Krystiana Kinastowskiego do „sypialni politycznej” Prawa i Sprawiedliwości
2024-04-03 07:30:00 Andrzej Rogowski - honorowy Prezes Stowarzyszenia Samorządny Kalisz - artykuł sponsorowany
W nawiązaniu do publikacji Krystiana Kinasowskiego tłumaczących relacje z PIS-em, publikujmy wyjaśnienie Andrzeja Rogowskiego - wieloletniego Prezesa Samorządnego Kalisza, który przedstawia fakty z życia Stowarzyszenia i jego członków.

https://calisia.pl/prawdziwa-odslona-wp ... osci,66541
Andrzej Rogowski - honorowy Prezes Stowarzyszenia Samorządny Kalisz - artykuł sponsorowany

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: wollny » 3 kwie 2024, o 10:30

jasiek20 pisze:
3 kwie 2024, o 09:08
Co prawda mam trochę zastrzeżeń do ostatnich 5 lat tej prezydentury i kilka rzeczy bym zmienił, jednak biorąc pod uwagę konkurencje to wyboru tak naprawdę nie ma.
Trzeba oddać cesarzowi co cesarskie, że Kinastowski przez te 5 lat był bardzo aktywny, realizował projekty których poprzednicy nie chcieli ruszać - choćby Główny Rynek czy basen. Ocenę tych zmian pozostawiam każdemu, ja oceniam je pozytywnie. Negatywnie oceniam (całkowite) odejście od konsultacji społecznych i dialogu z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi. W ogóle leży rozwijanie NGO'sów i społecznego zaangażowania.

Za Łuszczykiewiczem stoi fatalne zaplecze partyjne z Grodzińskim i Kołacińskim na czele. Niestety oddając na niego głos, w pakiecie otrzymuje się gitarzystę jako vice.

Pozostali chyba mają małe szanse wyboru.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 3 kwie 2024, o 11:12

wollny pisze:
3 kwie 2024, o 10:30

Negatywnie oceniam (całkowite) odejście od konsultacji społecznych i dialogu z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi. W ogóle leży rozwijanie NGO'sów i społecznego zaangażowania.
Z jednej strony trochę się z tym zgadzam, a z drugiej mam z tyłu głowy prezydenturę p. Sapińskiego opartą na wiecznych, przeciągających się konsultacjach co w ostatecznym rozrachunku sprawiło, że te 4 lata jego rządów, dla Kalisza to była stagnacja na wielu płaszczyznach, głównie inwestycyjnych. W tym trzeb znaleźć dobry balans.

U mnie najbardziej p. Kinastowski zapunktował podczas debaty na temat szybkiej kolei. To emocjonalne spotkanie z mieszkańcami, manipulującymi posłami i kilkoma innymi osobami, gdzie były krzyki, wyzwiska pokazały, że jednak p. Kinastowski potrafi być wyważony i opanowany w takich istotnych dla miasta sprawach. Warto sobie obejrzeć to spotkanie z hali przy Łódzkiej. Podobnie rzecz miała miejsce kiedy to Ostrów oburzył się wobec planów lokalizacji przystanku w Kaliszu. Tutaj sprytnie pan Kinastowski wykorzystał pozycję Kalisza w AKO i w ogólnym rozrachunku wyszło na nasze.
Prezydent danego miasta musi walczyć o swoje miasto. Aglomeracja aglomeracją ale dobro miasta jest najważniejsze. Dlatego wypowiedzi w stylu p. Łuszczykiewicza, że nieważne czy przystanek szybkiej kolei miałby być w Kaliszu czy pod Kaliszem już dają spory obraz tego jak taka prezydentura miałaby wyglądać. Zapewne zacytowany wyżej Pan Rogowski miałby tutaj duże pole do popisu w tym zakresie.
Oczywiście wiadomo, że decyzje zapadają odgórnie, ale włodarz danego miasta ma obowiązek wobec swoich wyborców za lobbowaniem za swoim miastem. Nie za aglomeracją, nie za regionem. Za miastem w którym sprawuje władze.

Również pamiętam, że przy okazji poprzedniej prezydentury, toczyła się dyskusja na temat przeniesienia targowiska. Na spotkanie z kupcami została oddelegowała zastępczyni pana Sapińskiego, Barbara Gmerek. Wówczas pani nie zdążyła nawet zaprezentować propozycji ani wizualizacji hali przy 3go Maja, bo kupcy również emocjonalnie podeszli do tematu. Wiadomo, że w takich istotnych tematach wszystkim się nie dogodzi, ale mając na uwadze perspektywę rozwoju całego miasta, czasem nie sposób działać inaczej i tu np. Kinastowski tak zadziałał w przypadku przedłużenia Szlaku Bursztynowego. Oczywiście szkoda drzew, ale niestety inaczej się nie dało jeśli chcemy aby Kalisz przeżywał progres a nie regres. I tak uważam, że 4 pasmowe ulice to nie jest przeskalowanie więc prośba o nie komentowanie tego przez jednego z forumowiczów.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: wollny » 3 kwie 2024, o 13:26

jasiek20 pisze:
3 kwie 2024, o 11:12
wollny pisze:
3 kwie 2024, o 10:30

Negatywnie oceniam (całkowite) odejście od konsultacji społecznych i dialogu z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi. W ogóle leży rozwijanie NGO'sów i społecznego zaangażowania.
Z jednej strony trochę się z tym zgadzam, a z drugiej mam z tyłu głowy prezydenturę p. Sapińskiego opartą na wiecznych, przeciągających się konsultacjach co w ostatecznym rozrachunku sprawiło, że te 4 lata jego rządów, dla Kalisza to była stagnacja na wielu płaszczyznach, głównie inwestycyjnych. W tym trzeb znaleźć dobry balans.
Między jednym, a drugim podejściem jest tak ogromny dystans, że naprawdę można się spotkać gdzieś w środku drogi. Poza tym to że "nie można działać inaczej" to jest łatwa wymówka, tak samo jak chowanie się za rozwojem a nie regresem.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 3 kwie 2024, o 15:28

Niezależnie od rezultatu homeryckich bojów bieżącej kampanii w kolejnej kampanii dominować już będzie bez reszty sztuczna inteligencja. Świadczą o tym sprawna autopromocja AI (w wywiadzie udzielonym autorowi wpisu) i ujawnienie jej aspiracji przywódczych (w propozycji programowej).

Już dzisiaj AI udziela się z pewnym powodzeniem w niektórych wielkich miastach, np we Wrocławiu:
Dwaj działacze Polski 2050 Szymona Hołowni ostro skrytykowali swoją posłankę Izabelę Bodnar, kontrkandydatkę Jacka Sutryka w wyborach prezydenckich we Wrocławiu. - Widać, że konkurencja coraz bardziej obawia się mojej wygranej - odpowiada Bodnar.
Zenon Madej oraz Tomasz Czajkowski, dwaj działacze Polski 2050 Szymona Hołowni, na pięć dni przed wyborami napisali list otwarty do posłanki swojej partii Izabeli Bodnar, która jest kandydatką Trzeciej Drogi w wyborach prezydenta Wrocławia.
Ostatnie sondaże przedwyborcze pokazują, że Bodnar może dostać się do drugiej tury i o prezydenturę Wrocławia powalczyć z Jackiem Sutrykiem.
Kilkanaście godzin później, w poniedziałek, 2 kwietnia Bodnar w odpowiedzi opublikowała swój list, gdzie polemicznie odniosła się do stawianych jej zarzutów.
Działacze Polski 2050 krytykują rywalkę Sutryka. "Jej program wyborczy mogła napisać sztuczna inteligencja"
Madej oraz Czajkowski w liście jednoznacznie skrytykowali Bodnar, zarzucając jej m.in. hipokryzję w głoszeniu haseł wyborczych, prywatę i nagłą zmianę poglądów. Przekonują również, że program wyborczy posłanki dla miasta jest zbiorem ogólników, które mogła napisać sztuczna inteligencja.

Jeśli chodzi o AI, pięć lat to epoka w jej rozwoju. Biorąc pod uwagę, że kadencję samorządu przedłużono właśnie do pięciu lat, to dominacja AI wydaje się oczywista w następnych wyborach samorządowych, parlamentarnych i europejskich (gdyby wybierano sędziów pokoju, to wygrałaby i te wybory ku ukontentowaniu p. Kukiza). Obecne głosy krytyczne odejdą w niepamięć. Skoro lud mógł się zachwycać programami i działaniami bardzo zgrzebnych partii politycznych, to propozycjami AI będzie wręcz wniebowzięty. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że już dzisiaj sztuczna inteligencja wykazuje się niemałą zręcznością polityczną. Zapytana, czy program wyborczy Izabeli Bodnar, kandydatki na prezydenta Wrocławia jest dziełem sztucznej inteligencji (AI), udzieliła takiej skromnej odpowiedzi:
Nie znalazłem żadnych informacji, które wskazywałyby, że program wyborczy Izabeli Bodnar, kandydatki na prezydenta Wrocławia, jest dziełem sztucznej inteligencji. Izabela Bodnar jest polską ekonomistką i polityczką, która w 2024 roku została ogłoszona kandydatką Trzeciej Drogi na prezydentkę Wrocławia. W swoim programie wyborczym wymieniała postulaty dotyczące m.in.: tworzenia miejskich przestrzeni wielofunkcyjnych, programu „Wrocławskie mieszkanie dla młodych”, rewitalizacji dziedzictwa architektonicznego, rozwoju infrastruktury zielonej, wsparcia dla start-upów, budowy nowoczesnego centrum kongresowego, wprowadzenia miejskich kart kulturalnych, stworzenia osiedlowych domów zdrowia.

Ta skromność może być jednak tylko zasłoną dymną, ponieważ zapytana, o jakie propozycje mogłaby uzupełnić program Izabeli Bodnar, kandydatki na prezydenta Wrocławia, AI nie uchyliła się od odpowiedzi:
Izabela Bodnar, kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia, w swoim programie wyborczym skupia się na wielu kluczowych obszarach, takich jak tworzenie miejskich przestrzeni wielofunkcyjnych, program „Wrocławskie mieszkanie dla młodych”, rewitalizacja dziedzictwa architektonicznego, rozwój infrastruktury zielonej, wsparcie dla start-upów, budowa nowoczesnego centrum kongresowego, wprowadzenie miejskich kart kulturalnych, czy stworzenie osiedlowych domów zdrowia.
Rozważając dodatkowe propozycje, które mogłyby uzupełnić jej program, można pomyśleć o następujących inicjatywach:
  1. Rozwój transportu publicznego: Inwestycje w rozwój sieci tramwajowej i autobusowej, w tym wprowadzenie nowych linii i zwiększenie częstotliwości kursów, mogą przyczynić się do poprawy mobilności mieszkańców.
  2. Edukacja cyfrowa: W dobie cyfryzacji społeczeństwa, programy edukacyjne skierowane na rozwijanie umiejętności cyfrowych mogą być kluczowe, zwłaszcza dla młodych ludzi.
  3. Zrównoważony rozwój: Inicjatywy związane z ochroną środowiska, takie jak promowanie energii odnawialnej, zwiększanie efektywności energetycznej budynków, czy rozwijanie infrastruktury dla rowerzystów, mogą przyczynić się do zrównoważonego rozwoju miasta.
  4. Wsparcie dla seniorów: Programy skierowane do osób starszych, takie jak bezpłatne zajęcia rekreacyjne, edukacyjne czy kulturalne, mogą poprawić jakość życia tej grupy społecznej.
  5. Integracja społeczna: Inicjatywy mające na celu integrację różnych grup społecznych, takie jak organizowanie spotkań sąsiedzkich, festiwali kulturowych, czy warsztatów językowych, mogą przyczynić się do budowania silnej społeczności lokalnej.

Pamiętaj, że te propozycje są tylko sugestiami i mogą wymagać dalszych badań i konsultacji z mieszkańcami, aby upewnić się, że są one odpowiednie i skuteczne dla Wrocławia.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wybory samorządowe 2024

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 kwie 2024, o 23:12

jasiek20 pisze:
3 kwie 2024, o 09:08
W niedzielnych wyborach równie ważne jest głosowanie na radnych oraz do sejmiku województwa.
Macie jakieś swoje typy? Osobą, którą bardzo cenie za zaangażowanie w życie miasta jest np. Maciej Antczak. Niesamowicie wykazał się podczas spotkań dotyczących szybkiej kolei. Z ciekawości prześledziłem jego propozycję i wydaje mi się że mógłby być jednym z bardziej aktywnych radnych.
W wyborach samorządowych raczej nie kieruję się przynależnością partyjną, lecz skupiam przede wszystkim na osobie kandydata. Do tej pory unikałem wypowiadania się w wyborczych tematach, ale dla Macieja Antczaka postanowiłem zrobić wyjątek, ponieważ uważam, że jak mało kto zasługuje na rekomendację. Jest bardzo zaangażowany w problemy Kalisza. Ma ambitną wizję miasta oraz co równie ważne, także świadomość zagrożeń. Przykładem może być chociażby właśnie wspomniana przez Ciebie szybka kolej i niebezpieczne propozycje wypchnięcia jej poza miasto. Mogę tylko potwierdzić, że Maciej wykazał się wielkim zaangażowaniem i znajomością tematu. Maciej Antczak należy do ludzi, którzy potrafią także słuchać a to wielka zaleta, szczególnie w przypadku radnych czy polityków :wink: .

Przy okazji pozwolę sobie wtrącić parę zdań odnośnie szybkiej kolei, bo widzę, że nie wszyscy kandydaci odrobili lekcje :wink:
Wydaje mi się, że przeciwnicy stacji, tj. zwolennicy wypchnięcia jej poza Kalisz, nie zdają sobie sprawy co się z tym wiąże, jak błędna byłaby to decyzja i jak wielka strata dla miasta.
Tu nie chodzi tylko o przystanek. Perspektywa szybkich połączeń, to nie jedyna korzyść. Z budową nowej linii wiąże się przebudowa infrastruktury na skalę niespotykaną w dziejach Kalisza. W miejscu istniejących przejazdów kolejowych powstałyby wiadukty a stare wiadukty zostałyby przebudowane do normalnych rozmiarów, takich jak w innych miastach. Do niedawna Kalisz, jako chyba jedyne tak duże miasto, nie miał wiaduktu kolejowego z prawdziwego zdarzenia! Powstałyby nowe drogi i nowe wiadukty otwierające nowe perspektywy rozwoju. Obecna linia przestałaby wreszcie dzielić miasto. Nie byłaby już bariarą rozwoju. Tereny po obu stronach linii kolejowej zostałyby wreszcie spięte. Bez przebiegu linii szybkiej kolei przez Kalisz, miasta nigdy nie będzie stać na przebudowę infrastruktury na tak dużą skalę. Wypychając linię poza miasto, praktycznie pozbawiamy Kalisz szansy na przebudowę infrastruktury i skazujemy miasto na kolejowy skansen, który na dodatek dalej będzie barierą rozwoju.

ODPOWIEDZ